۱۲ راز زنان خوش اندام و سالم!

راز زنان خوش اندام

راز زنان خوش اندام و تندرست

زنان خوش اندام – همیشه خوش اندام بودن برای زنان آرزوی دلنشین و خواستنی بوده و همیشه علاقه دارند راز زنان خوش اندام را بدانند و برای رسیدن به آن تلاش کنند. ولی فقط تناسب اندام کافی نیست باید در عین خوش اندام بودن ، سالم هم باشند. سلامت در زندگی همه نقش زیادی دارد و همه باید در هر کاری ابتدا به سلامت خود بیندیشید سپس زیبایی.

هر روز با انجام دادن کارهای کوچک هم می‌توانید ،  در عین حال که خوش اندام می‌شوید ، سالم و تندست هم خواهید شد. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، ترفندهایی برای زنان خوش اندام و تندست می‌خوانید.

راز زنان خوش اندام

تناسب اندام بانوان ، زنان خوش اندام ،

 

صبحانه می‌خورند

مورد اول از راز زنان خوش اندام این است که : زنان خوش اندام و سالم می‌دانند که لذت بردن از مهم‌ترین وعده غذایی روز نه تنها سوخت و سازشان را افزایش می‌دهند بلکه انرژی موردنیازشان را برای رسیدگی به سایر اهداف روزانه تامین می‌نماید. چشم پوشی از صبحانه ، گزینه‌ای برای انتخاب نیست. زنان خوش اندام ، کرفس شیرین شده نمی‌جوند ، بلکه غذاهای مقوی مانند ماست یونانی همراه با انواع توت ، سفیده تخم مرغ با اسفناج یا یک لیوان آب میوه سبز برای صبحانه میل می‌کنند.

میان‌وعده‌های حاوی پروتئین و چربی‌های سالم

زنان سالم و خوش اندام از خوردن نمی‌ترسند و به درستی میل می‌کنند. آن‌ها ۵ تا ۶ وعده در روز غذا می‌خورند: صبحانه ، میان‌وعده ، ناهار ، میان‌وعده و شام. رژیم غذایی‌شان را محدود نمی‌کنند ؛ هروقت گرسنه هستند می‌خورند و خوراکی‌ها را هوشمندانه انتخاب می‌کنند ، مثل میان‌وعده‌هایی از انواع توت یا بادام.

خواب برایشان در الویت است

زنان سالم و خوش اندام می‌دانند که اگر خوب نخوابند و بدخلق شوند ، به سمت غذاهای ناسالم و سبک زندگی نامناسب می‌روند. مثل هوس ناگهانی برای یک دونات شیرین یا چیپس نمکی. آن‌ها مطمئن می‌شوند که خواب شبانه خوبی دارند ، و زمان کافی برای تجدیدقوا ، رهاکردن بدن از استرس ، استراحت عضلات دردناک و بازیابی انرژی.

نوشیدنی‌های پرکالری نمی‌نوشند

زنان سالم اغلب آب می‌نوشند و مصرف کافئین‌شان را محدود می‌کنند و آب همراه با لیمو ، عصاره نارگیل ، چای سبز ، و افشره نوشیدنی‌های سبز را برای آب رسانی به بدن ترجیح می‌دهند.

با غذا رابطه مثبتی دارند

زنان سالم می‌فهمند که غذا وسیله‌ای برای سوخت رسانی به بدن است و براساس همین ذهنیت ، انتخاب می‌نمانند. آن‌ها تلاش می‌کنند بر هرگونه وابستگی هیجانی نسبت به غذا غلبه کنند. آ‌ن‌ها به این‌که به بهترین شیوه ممکن بدن‌شان را تغذیه می‌کنند.

۱۲ راز جذابیت و خوش اندام بودن زنان

 از خوردن لذت ببرند

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد افرادی که نسبت به خوردن کیک شکلاتی احساس گناه می‌کنند ، کنترل کمتری روی خوردن‌شان داشته و کمتر می‌توانند وزن‌شان را مدیریت کنند. زنان سالم و خوش اندام با شکلات و سایر خوردنی‌های شیرین به‌طور موقعیتی رفتار می‌کنند و به‌طور کل و برای همیشه خود را محروم نمی‌کنند.

راه‌های مبتکرانه‌ای برای فعال بودن 

شما می‌توانید زنان سالم را ببینید که از پله‌ها استفاده می‌کنند، بعداز ناهار برای یک پیاده‌روی تند و تیز می‌روند یا با کیسه‌های سنگین سبزیجات خریداری شده ، تمرینات ماهیچه دوسر را انجام می‌دهند. آنها انجام کارهای روزانه را به فرصت‌هایی برای کالری سوزی و تقویت عضلات تبدیل می‌کنند.

معمولا با صدای بلند می‌خندند

خندیدن استرس را کاهش می‌دهد، استرسی که می‌تواند موجب اضافه وزن و عادات ناسالم شود. زمانی که استرس دارید بدن شما ترشح گلوکز را افزایش می‌دهد. استرس دنیای مدرن ، به این همه گلوکز زیادی نیاز ندارد ، گلوکزی که باعث رها شدن انسولین در بدن می‌شود. انسولین هم گلوکز را به ذخیره چربی تبدیل می‌کند.

راز زنان خوش اندام و سالم

خودشان را وزن نمی‌کنند

زنان متناسب می‌دانند چه زمانی احساس سلامتی می‌کنند و سالم به نظر می‌رسند و برای تائید این احساس نیازی به ترازو یا سایز لباس ندارند.

خودشان را بادیگران مقایسه نمی‌کنند

زنانی که شاخص توده بدنی‌شان دقیقا یکسان است ، احتمال دارد سایزهای کاملا متفاوتی داشته باشند. به همین خاطر ، زنان سالم و شاد خودشان را با دیگران مقایسه نمی‌کنند. چیزی که برای‌شان مهم است ، احساس‌شان و میزان فعالیت‌شان در زندگی است.

نیازی به باشگاه رفتن نیست

فعالیت با دوستان ، شنا ، پیاده‌روی ، باغبانی و یوگا هم راه‌های بسیارخوبی برای بالا بردن ضربان قلب و متناسب ماندن هستندو نیازی نیست که حتما به باسگاه بروید.

به تعادل ایمان دارند

مورد آخر از راز زنان خوش اندام این است که : زنان سالم می‌دانند که رژیم سخت ، تمرینات دشوار و برنامه ثابت و بی انعطاف ، قابل تحمل و تداوم نیستند. آن‌ها سبک زندگی عاقلانه و متعادل با ایجاد عادات درست را برای زندگی سالم ترجیح می‌دهند.

2 دیدگاه برای “۱۲ راز زنان خوش اندام و سالم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.