یوگا برای افزایش قد

۷ حرکت ساده یوگا برای کمک به افزایش قد

افراد بلند قد معمولا در معرض توجه هستند. همچنین جامعه به صورتی است که افراد با قد بلند را خوشایندتر و جذاب‌تر می‌داند. عوامل مختلفی در بلندی قد دخیل هستند که مهم‌ترین آن‌ها ژنتیک است. اما علاوه بر ژنتیک، تغذیه و ورزش نیز نقش مهمی در افزایش ارتفاع بدنی شما ایفا می‌کنند. یوگا یکی از ورزش‌هایی است که تاثیرات مختلفی در سلامتی روحی و جسمانی شما دارد. یکی از این تاثیرات، تاثیر یوگا برای افزایش قد می‌باشد. اگر سن بلوغ شما، با رشد متوسط تان همراه نبوده است، نگران نباشید. یک راه برای افزایش قدتان حتی در بزرگسالی وجود دارد. در این جا ۷ تمرین ساده یوگا برای افزایش قد وجود دارد که می‌توانید به راحتی آن‌ها را انجام دهید.

یوگا برای افزایش قد

یوگا برای افزایش قد
تمرینات یوگا برای افزایش قد

بسیاری از ما تمایل به قوز کردن داریم. این می‌تواند به دلیل عدم اعتماد به نفس یا دلایلی این چنینی باشد. هر چه باشد همین مسئله باعث می‌شود شما کوتاه‌تر از آنچه که هستید، به نظر برسید. یوگا قد و ارتفاع شما را با بهبود وضعیت بدنی و کشش دادن ماهیچه‌هایتان اصلاح می‌کند. علاوه بر این، یوگا با آرام کردن ذهن و حذف استرس، باعث تولید هورمون رشد می‌شود. همچنین یوگاه بدن شما را پاکسازی و سم‌زدایی می‌کند تا رشد سلول‌های سالم و هورمون‌ها را فعال کند. تمام این ها ممکن است تاثیری بر ارتفاع بدنی شما داشته باشد و با تمرین جدی، باعث می‌شود که شما نسبت به قبل بلندتر به نظر برسید. به یاد داشته باشید، ممکن است افزایش شدید در ارتفاع خود را نبینید، اما خیلی بهتر از قبل خواهد بود. در ادامه تمرین‌های یوگا برای افزایش قد را با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه جذاب باشیم؟

 

تمرینات یوگا برای افزایش قد

حرکت سوریا ناماسکار  (سلام بر خورشید)

حرکت سوریا ناماسکار یا سلام بر خورشید، حرکتی برای ستایش از خورشید، به عنوان منبع تمام زندگی در زمین می‌باشد. سلام بر خورشید، یک تمرین یوگا بام مجموع ۱۲ حرکت بوده و یک تمرین ایده‌آل برای شروع و گرم کردن است. بهترین زمان برای انجام تمرین سوریا ناماسکار، زمان طلوع خورشید و با شکم خالی است. راه ایده‌آل برای شروع این روش ستایش کوچک برای تکریم خورشید به عنوان آغازگر روز و زندگی است.

فواید حرکت سلام بر خورشید: سلام بر خورشید، گردش خون در بدن شما را افزایش داده و عملکرد مناسب اعصاب را تضمین می‌کند. همچنین فعالیت تیروئید را تثبیت کرده و استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد. این حرکت انعطاف پذیری ستون فقرات را بهبود می‌بخشد و عضلات و مفاصل شما را تقویت می‌کند.

تمرینات یوگا برای افزایش قد

حرکت سوخ آسانا (وضعیت نشسته چهار زانو)

سوخ آسانا یکی از تمرین‌های ساده‌تر یوگا برای افزایش قد بوده که برای هر سنینی مناسب است. بهترین شکل ممکن برای این حرکت پایه یوگا، انجام آن در صبح و با شکم خالی است. زیرا این حرکت، یک برای هشیاری مفید است. در غیر این صورت، بهتر است، قبل از انجام این حرکت، شکمتان خالی باشد. تا جایی که مقدور است، در حالت سوخ آسانا بمانید.

فواید حرکت سوخ آسانا: این حرکت، کمر شما را قوی‌تر کرده و به زانوهای شما کشش خوبی می‌دهد. همچنین باعث ایجاد آرامش جسمی و روانی در شما می‌شود.این مغز شما را آرام کرده و به رفع خستگی کمک می‌کند. ستون فقرات شما کشیده‌تر کرده و به افزایش قد کمک می‌کند.

حرکت پاسچی موتان سنا (کشش کامل پشت)

پاسچی موتان سنا برای بسیاری از سیستم‌ها در بدن شما عمل می‌کند. بهترین زمان برای این حرکت، صبح با معده خالی است. اگر این حالت برایتان امکان پذیر نیست، می توانید آن را در شب انجام دهید، اما اطمینان حاصل کنید که فاصله بین آخرین وعده غذایی و این حرکت بین ۴ تا ۶ ساعت باشد. این حرکت را برای ۳۰ تا ۶۰ ثانیه انجام دهید.

فواید حرکت پاسچی موتان سنا: این حرکت به ستون فقرات و همسترینگ شما یک کشش خوب را به شما می‌دهد. همچنین هضم را بهبود بخشیده و کلیه‌ها و کبد را فعال می‌کند. پاسچی موتان سنا سردرد را کاهش می‌دهد، اضطراب را در حالت خاموش نگه می‌دارد و می‌تواند فشار خون بالا و بی‌خوابی را درمان کند. این اشتها را افزایش می‌دهد و به کاهش چاقی کمک می‌کند.

تمرینات یوگا برای افزایش قد

حرکت مارجاری آسانا (گربه)

مارجاری آسانا یا گربه یکی دیگر از حرکات یوگار برای افزایش قد می‌باشد. این حرکت شبیه به طرز ایستادن گربه است. این حرکت نیز بهتر است در زمان صبح و با شکم خالی انجام شود. فاصله زمانیِ حداقل ۴ تا ۶ ساعتی پس از خوردن باید وجود داشته باشد تا بدن شما بتواند غذا را هضم کرده و انرژی را برای انجام این حرکت کششی تولید کند. می‌توانید یه مدت ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید.

فواید حرکت گربه: این حرکت ستون فقرات شما را انعطاف پذیر و شانه‌ها را تقویت می‌کند. حرکت گربه، اندام‌های گوارشی را ماساژ داده و فعال می‌کند و با حذف چربی‌های غیر ضروری، شکم شما را خوش فرم می‌کند. همچنین به گردش مناسب خون و اکسیژن بدن کمک می‌کند.

تمرینات یوگا برای افزایش قد

حرکت تاد آسانا (کوه یا ایستادن صحیح)

پایه این حرکت کششی از سایر حرکات نشات گرفته شده است. این حرکت یکی از معدود حرکاتی است که می‌توان آن را در هر زمانی از روز انجام داد. اگر قصد انجام این حرکت را دارید، مطمئن شوید که معده و روده شما خالی باشد. این حرکت پایه‌ای یوگا را به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه انجام دهید.

فواید حرکت تاد آسانا: این حرکت، وضعیت جسمانی شما را بهبود می‌بخشد و باعث تقویت زانو و ران می‌شود. حرکت کوه، ستون فقرات شما را قوی‌تر کرده و صافی پا را کاهش می‌دهد. سیستم گوارشی و عصبی شما را منظم می‌کند. حرکت تاد آسانا، تعادل شما را بهبود می‌بخشد و باعث استحکام شکم‌تان می‌شود. گردش خون را افزایش داده و تنش را در بدن شما کاهش می‌دهد.

تمرینات یوگا برای افزایش قد

حرکت وریکش آسانا (درخت)

همانطور که از نامش پیدا است، این حرکت موضع ثابت و پایه یک درخت را دارد. این حرکت برخلاف آساناهای دیگر، نیازمند باز بودن چشمان‌تان در طول انجام آن است. بهتر است این حرکت را در صبح و پس از بیدار شدن انجام دهید. زمانی که احساس طراوات می‌کنید و تمرکز بالایی دارید. این حرکت را برای هر پا به مدت یک دقیقه انجام دهید.

فواید حرکت درخت: این حرکت چون حالت کششی دارد از حرکات یوگا برای افزایش قد محسوب می‌شود. حرکت درخت، ستون فقرات را تقویت می کند و هماهنگی عصبی بین عضلانی را بهبود می‌بخشد. این آسانا زانوها و عضلات پا را تقویت می‌کند و باعث افزایش استقامت و انعطاف شما می‌شود. هم چنین تمرکز شما را افزایش می‌دهد و توانایی‌های ذهنی شما را فعال می‌کند.

تمرینات یوگا برای افزایش قد

حرکت تریکون آسانا (مثلث ساده)

نام حرکت تریکون آسانا به این جهت نامگذاری شده‌است که ژست شبیه به یک مثلث است. این حرکت برخلاف آساناهای دیگر، نیازمند باز بودن چشمان‌تان در طول انجام آن است و دلیل این کار، همانند آسانای قبلی، حفظ تعادل است. بهتر است که تمرین تریکون آسا را در صبح و با معده خالی انجام دهید. این حرکت یکی از مبتدی‌ترین حرکات یوگا است و باید برای حداقل ۳۰ ثانیه نگه‌داشته شود.

فواید تریکون آسانا

حرکت مثلث، عضلات شما را بهبود بخشیده و عملکرد آن را افزایش می‌دهد. این حرکت، زانوها و پاهای شما را تقویت می‌کند و برای پاهای صاف، درد و استرس موثر است. همچنین اضطراب را در حالت خفیف نگه می‌دارد و هضم را بهبود می‌بخشد. حرکت تریکون آسانا ستون فقرات، باسن و عضلات عقب ران شما را باز می‌کند.

منبع مقاله:

stylecraze

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 20
دوست نداشتم: 5
 
مطالب جالب و مرتبط

2 دیدگاه در “۷ حرکت ساده یوگا برای کمک به افزایش قد

برای حفظ تعادل خوبه؟؟

پاسخ به Bita – ایجاد تعادل بیش از هر چیز نیازمند وضعیت خوب بدنی و میان‌تنه‌ای قویه ولی تمرینات یوگا هم در بهبود تعادل بدنی مفید هستن و از طرفی موقعیت و وضعیت بدنی رو بهبود میده و وزن رو بر روی پاها توزیع میکنه. اگه بر روی حرکت یوگا تسلط پیدا کنین برای حفظ تعادل بدن مفیده و یکی از بهترین ورزش‌ها برای افزایش آگاهی از توزیع وزن بدنه و باعث تقویت و پایداری بدن میشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *