گل‌های پاییزی برای زیباسازی محیط خانه و باغچه در این فصل را می‌شناسید؟

گل های پاییزی برای باغچه

صورتی‌ها: خیلی‌ها تصور می‌کنند پایان فصل تابستان زمان خداحافظی با گل و گیاه است. این در حالی است که برخی از گل‌ها مانند گل‌های داودی با شروع فصل پاییز شکوفا می‌شوند. گیاهان زیادی وجود دارند که در فصل سرما نیز مقاومت و رشد می‌کنند. این گل‌ها در روزهای سرد سال هم به باغچه‌تان جلوه‌ای زیبا و رنگارنگ می‌دهند. پس هنوز برای کنار گذاشتن ابزار باغبانی زود است. در این بخش قصد داریم برای افرادی که عاشق گل و گیاه و نگهداری آن‌ها هستند، گل های پاییزی برای باغچه و گلدان‌های خانگی را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

گل های پاییزی برای باغچه

گل های پاییزی برای باغچه

گل‌ها نشانه‌های هر فصل هستند و با رشد کردن آن‌ها فصل‌ها نیز تغییر می‌کند. پرورش این گل‌های زیبا در خانه و حتی باغچه می‌تواند باعث آرامش درون و همچنین آوردن هر فصلی به داخل خانه باشد. در این مقاله به تعدادی از گل‌های پاییزی برای باغچه نگاهی می‌اندازیم.

گل های پاییزی برای باغچه

شقایق نعمانی ژاپنی (Japanese Anemones )

گل شقایق نعمانی ژاپنی که شاید با نام آنمون ژاپنی نیز شنیده باشید، از معروف‌ترین گل های پاییزی برای باغچه ها می‌باشد. این گیاه درختچه‌ای زینتی است که دارای گل‌های فنجان شکل با پرچم‌های زرد و برگ‌های عمیقا بریدگی‌دار و سبز رنگ است. این گیاه دارای رشدی تهاجمی بوده و در فضای محدود، مرطوب و در موقعیت با سایه نسبی رشد می‌کند پس یکی از گل‌های مناسب برای باغچه‌ها و حتی گلدان‌های می‌باشد.

گل های پاییزی برای باغچه

کوکب کوهی (Rudbeckia)

کوکب کوهی که با نام رودبکیا نیز شناخته می‌شوند یکی دیگر از گل های پاییزی برای باغچه است که از گیاهان بومی شمال شرقی و جنوب شرقی آمریکا می‌باشد. تمام گونه این گیاه دارای گل‌های فراوان و عمر طولانی دارند. کوکب کوهی نیازمند نور کامل آفتاب و آبیاری کم است.

گل های پاییزی برای باغچه

فوشیا گوشواره‌ای (Hardy Fuchsia)

گل فوشیا به نام‌های گل آویز یا گل گوشواره هم معروف است. شاخه‌های این گل زیبا به دلیل وزن خوشه‌های گل به سمت پایین خم شده‌اند. این گیاه را می‌توان مناسب برای گلداران مبتدی دانست زیرا کاشتن آن آسان است و با مختصر مراقبت موفقیت در پرورش آن حتمی است. این گل مقاوم و زیبای صورتی جلوه‌ای رنگارنگ به باغچه‌تان می‌دهد. فوشیا را هم می‌توانید در خاک یا در سبد یا گلدان آویز تزئینی بکارید.

گل های پاییزی برای باغچه

کالیکارپا (Beautyberry)

یکی دیگر از گل های پاییزی برای باغچه های خانگی گل کالیارپا است که با نام بیوتری بری نیز شناخته می‌شود و بی دلیل نیست که این گل را بیوتی نامیده‌اند چرا که واقعا از زیباترین گل‌ها است. این گیاه در برابر سرما خیلی مقاوم و در فصل‌های سرد نیز دانه‌های بنفش رنگ آن‌ها کاملا مشخص هستند.

گل های پاییزی برای باغچه

داوودی (Chrysanthemum)

شاید در ایران معروف ترین گل پاییزی برای باغچه ها، گل داوودی باشد. گل داوودی، شکل‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های گوناگونی دارد. این گل برای پرورش در گلدان هم مناسب است. پس اگر باغچه ندارید نگران نباشید.

گل های پاییزی برای باغچه

رزماری (Rosemary)

رزماری یک گیاه است که در مناطق مدیترانه ای به وفور یافت می‌شود به جز خواص درمانی و پزشکی این گیاه از نظر ظاهری زیبا است. این گیاه یک گیاه خانگی عالی است و همانند دیگر گیاهان مدیترانه‌ای، قادر به تحمل خشکسالی بوده و آفتاب دوست است. شاید از همه مهم‌تر، این است که بسیار خوشبو و لذیذ می‌باشد. کافی است که با دستتان برگ‌های آن را لمس کنید و ببینید که بوی آن روی دستتان خواهد ماند. با نگهداری این گیاه می‌توانید آن را از خرید پاییزی خود خارج کنید و تازه ترین آن‌ها را در حیاط خلوت خود بکارید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۱۱ نوع مختلف کاکتوس و گیاه گوشتی به همراه عکس و شرایط رشد

[/box]

گل پاییزی برای باغچه

سماق (Sumac)

شاید باورکردنی نباشد اما یکی دیگر از گیاهان و گل های پاییزی برای باغچه ها سماق است. گیاه سماق ممکن است تا ۹ متر رشد کند. گل سماق به رنگ قرمز تند است. ادویه معروف ما ایرانی‌ها، سماق، هم از برخی انواع این گیاه تهیه می‌شود.

گل های پاییزی

گل ادریسی (Oak Leaf Hydrangea)

گل ادریسی که با نام هیدرانژا نیز شناخته می‌شود یکی از زیباترین گل های پاییزی است. گل بیشتر گونه‌های گل ادریسی سفید رنگ است اما به رنگ‌های آبی، سرخ، صورتی و بنفش هم یافت می‌شوند. رنگ آن بستگی به میزان قلیایی بودن خاک و درصد وجود یون‌های فلزهای گوناگون در آن دارد. اگر این گیاه را در مکانی بکارید که آفتاب‌گیر باشد و بعدازظهرها پرتوهای خورشید را جذب کند، تغییر رنگ گلبرگ‌ها را از سفید به قرمز، نارنجی، زرد یا بورگاندی مشاهده خواهید کرد.

سوسن عنکبوتی (Spider Lily)

سوسن عنکبوتی (Spider Lily)

یکی دیگر از خاص‌ترین گل های پاییزی برای باغچه ها سوسن عنکبوتی است که با بارش باران‌های پاییزی شکوفه می‌دهد. این گل به طور ناگهانی ظاهر می‌شوند و یک سوپرایز زیبا هستند. البته دقت داشته باشید که این گیاه سمی است و نباید وارد دهان شوند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

داروی گیاهی افزایش قد: بلند شدن قد با گیاه دارویی!

[/box]

گل برای باغچه

گل بنفشه (Violet)

انواع وحشی آن نیز درایران موجود است. گیاهی یکساله و مقاوم به سرما است. در نیمه دوم مرداد ماه بذر آن در هوای آزاد و در بستری از یک خاک سبک کشت می‌شود در مهر و آبان به محل اصلی برده می‌شود و تا اواسط بهار سال آینده دارای گل می‌باشد و مقاوم است.

با تعدادی از گل های پاییزی برای باغچه آشنا شدید. اگر شما نیز گل دیگری را می‌شناسید که برای فصل پاییز مناسب است حتما نام آن را با دیگر کاربران مجله در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه برای “گل‌های پاییزی برای زیباسازی محیط خانه و باغچه در این فصل را می‌شناسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.