روش‌های گفتن حقیقت به والدین

گفتن حقیقت به والدین

همه ما ممکن است گاهی به پدر و مادر خود دروغ بگوییم. دلایل مختلفی هم می‌تواند داشته باشد و این نسبت به هر شخص متفاوت است. شاید بگویید که به والدین هم بستگی دارد. بله درست است دروغ گفتن فرزند به والدین هم بستگی دارد اما تحت هر شرایطی ما می‌دانیم که دروغ گفتن به والدین عواقب خوبی ندارد. پس بهتر است حقایق را به والدین بگوییم حتی اگر از دروغ گفتن سخت‌تر باشد. همیشه شرایطی پیش می‌آید که ما را مجبور به دروغ گفتن می‌کند، ولی نباید این کار را انجام دهیم. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها قصد داریم در مورد گفتن حقیقت به والدین صحبت کنیم. همراه ما باشید.

گفتن حقیقت به والدین

طرز گفتن حقیقت به والدین

ممکن است ترس، نگرانی، استرس از رفتار والدین، دلیلی باشد برای دروغ گفتنمان! ولی باید بدانیم که مهم نیست دلیل دروغ گفتن ما چیست، فقط مهم این است ما با دروغ گفتن کار بسیار بد و نادرستی را انجام می‌دهیم. پس بهتر است بهانه‌گیری‌های خود در مورد دروغ گفتن به والدین را کنار بگذاریم، دروغ به هر دلیلی اشتباه است. از همین امروز تلاش کنیم که به هیچ دلیلی دروغ نگوییم. پدر و مادر بهترین همدم در زندگی ما هستند که بیشتر از همه سعادت و خوشبختی ما را می‌طلبند، پس بهتر است هر گونه نگرانی آن‌ها را درک کرده و اجازه ندهیم که رابطه بینمان با دروغ گفتن و حاضرجوابی و … خراب شود.

فقط آن را انجام دهید

طرز گفتن حقیقت به والدین

وقتی شما دروغ می‌گویید، در واقع با این کار والدین خود را می‌ترسانید، مخصوصا اگر بار اولی نیست که این اتفاق می‌افتد. راهکار چیست؟ راهکار اول این است که به پدر و مادرتان قول دهید که دروغ نگویید، سپس آن را با جدیت تمام دنبال کنید و روی حرفتان بمانید.

برای گفتن حقیقت، زمانی را انتخاب کنید که هم شما و هم والدینتان آزاد هستید؛ تا فکرتان مشغول جای دیگری نباشد و والدین زودتر حقیقت را بپذیرند. فقط یادتان باشد که نباید گفتن حقیقت به والدین را بنابر دلیل‌های مختلف به تعویق بیندازید. این به تعویق انداختن برای شما خوب نیست، زیرا رفته رفته سعی خواهید کرد که از زیر بار مسئولیتِ سنگین گفتن حقیقت به والدین دربروید.

بگذار آن‌ها از شما بشنوند

طرز گفتن حقیقت به والدین

شاید برای گفتن حقیقت به والدین آن قدر صبر کنید که والدینتان قبل از این که شما بگویید از همسایه یا مادر بهترین دوستتان، بدانند و این برای شما بسیار بد می‌شود و اعتماد مادر و پدرتان نسبت به شما زیر سوال می‌رود. بعد از این مرحله اعتراف شما کاری از پیش نخواهد برد و رفته رفته در باتلاق فرو خواهید رفت و بهتر شدن شرایط کمی زمان‌بر و آزاردهنده خواهد بود، هم برای شما و هم والدینتان!

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه بعد از یک دعوای بزرگ با والدین خود صحبت کنیم؟

[/box]

صادق باشید

طرز گفتن حقیقت به والدین

شما باید همیشه با پدر و مادر خود صادق باشید و همیشه حقیقت را به آنان بگویید حتی اگر می‌دانید والدینتان بیش از حد نرمال، واکنش نشان خواهند داد. صادق بودن با پدر و مادر یک نکته مهم به آن‌ها یادآوری می‌کند که شما درک و فهم دارید و می‌دانید که چه موقع کار اشتباهی انجام داده‌اید و پیامدهای آن را نیز به گردن گرفته‌اید، اگر از دروغ گفتنان پشیمان نباشید پدر و مادرتان دچار ابهام خواهند شد! پس بهتر است از الان، به این فکر کنید که چرا صادق بودن با والدین مهم است؟ چرا دروغ گفتن اشتباه است؟

برای جلوگیری از این کار، سخت تلاش کنید

برای دروغ نگفتن، تلاش کنید

شما ممکن است احساس کنید که پدر و مادرتان از شما نفرت دارند یا این که همه چیز را کاملا خراب کرده‌اید. این عقیده درست نیست. بهتر است امید خود را از دست ندهید و اعتماد به نفس خود را باز یابید. حتی اگر چندین بار خطا کرده‌اید، باز هم راه برگشت دارید، زیرا پدر و مادرتان شما را دوست دارند و شما را خواهند بخشید.

سعی کنید که خطا نکنید، دروغ نگویید تا به مرحله سختی در رابطه با والدین برسید. در مورد هر چیز کوچکی با پدر و مادرتان رو راست باشید و همه چیز را به آن‌ها بگویید تا در زندگی پشتوانه قوی داشته باشید.

آیا تا به حال چیزی را به والدین خود اعتراف کرده‌اید؟ چطور انجامش دادید؟ جواب این سوال‌ها را کامنت کنید تا دیگر دوستانمان در مجله نیز از ترفند شما آگاه شوند.

ممنون که همراه ما بودید.

لینک منبع:

girlslife

9 دیدگاه برای “روش‌های گفتن حقیقت به والدین

 1. شیما گفته:

  خعععلی سختع
  مخصوصا اگع حقیقتو از زبون یکی دیگه بشنون
  البتع بقیع حقیقتو با کلی چیز اضافع میگن
  درستع که باید حقیقتو به مامان بابا بگیم اما خب سختع خیلییی
  من ک بیشتر وقتا حقیقتو نمیگم….نه حقیقتو میگم نه دروغ…اصن لالم هیچی نمیگم و پنهونش میکنم
  درستع چیز پنهونی رو دل ادم سنگینی میکنع اما خب می ارزع ….بهتر از اینع ک اعتمادشون از بین برع و چار ساعت نصیحتت کنن
  نظر تو چیع رحان جان؟؟

  • رحـان جعفـری گفته:

   در پاسخ به شیما– دوست گلم ای کاش بتونیم که همه حرفامو به پدر و مادرمون با آرامش بگیم. شاید نیازی هم نباشه همه ش گفته بشه ولی اونایی که لاقل از نظر خودمون مهمه رو باید بگیم.

 2. شیما گفته:

  رحان جون عاخه نمیشع کع
  ب همع چی گیر میدن:///
  اصن طوری میدوعن تو حرف ادم، ادم استرس میگیرع مجبور میشه دروغ و پرت و پلا بگع:||
  ولی ارع راس میگی چیزای مهمو باید گف

 3. بهار گفته:

  اگه مثلا ی پسری کم رو دوس داشته باشع و به همه اگه ازقضا اشنا هم باشه!ولی کم رو کنم!بازم باید ب مامانو بابایی بگیم؟!

 4. دختر بهار گفته:

  اره خیلی باحال بود.
  امیدوارم بتونیم همه چیز رو به راحتی برای
  پدر مادر بیان کنیم.
  ❤❤❤
  بیاین ی خاطره از وقتی که ‌یه چیزی رو گفتین به مامان بابا ‌
  بگیم

 5. مشهید گفته:

  من الان می‌خوام بگم نامزدم منو نمی‌خواد ولی میترسم خیلی چجوری بگم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.