مجله صورتی‌ها

 
گشاد کردن پیراهن زنانه

آموزش گشاد کردن پیراهن زنانه

پیراهنی که خیلی دوستش دارید اما سایز آن برای شما کوچک است، یکی از بدترین تجربه‌ها برای هر فردی می‌باشد. در هنگام مواجهشدن با این مشکل، بهترین راه حل گشاد کردن پیراهن تنگ می‌باشد. در این بخش از آموزش‌های کاربردی صورتی‌ها، گشاد کردن پیراهن زنانه را خدمت شما آماده کرده‌ایم.

گشاد کردن پیراهن زنانه

گشاد کردن پیراهن زنانه

مطمئنا برای شما پیش آمده است، لباسی در کمدتان دارید که نه دوست دارید آن را دور بیاندازید و نه می‌توانید از آن استفاده کنید. یا در یک مغازه لباسی را می‌بینید که بسیار از آن خوشتان می‌آید اما به دلیل سایز آن، آن را به روی قفسه‌ها مغازه برمی‌گردانید. در این صورت اگر دستی در خیاطی دارید، می‌توانید با خیال راحت آن را به خانه ببرید. با کمی خلاقیت و مهارت می‌توانید پیراهن‌های تنگ خودتان را به طرز زیبایی گشاد کرده و دوباره از آن‌ها استفاده کنید. روشی که در این آموزش استفاده خواهیم کرد، منحصرا برای پیراهن‌های دکمه‌دار نیست، می‌توانید از این روش، برای گشاد کردن انواع لباس‌ها، تی‌شرت‌ها و بلوزهایتان به کار ببرید.

امروز در این بخش از مجله، روشی را برایتان در نظر گرفته‌ایم که با دنبال کردن آن می‌توانید به راحتی پیراهن های دکمه‌دار خودتان را به اندازه دلخواه درآورید. با این آموزش همراه ما باشید.

ابزار مورد نیاز برای گشاد کردن پیراهن تنگ

  • بشکاف
  • نخ و سوزن
  • قیچی خیاطی
  • اتو
  • پارچه توری یا دیگر پارچه‌های هماهنگ
  • سوزن ته گرد
  • چرخ خیاطی

پس از مهیا کردن، ابزار و وسایل مورد نیاز، مراحل زیر را به دقت دنبال کنید.

مرحله اول گشاد کردن پیراهن زنانه

در ابتدا باید محل دکمه‌های آستین را تغییر دهید. برای این کار با استفاده از بشکاف، دکمه‌ها را از روی آستین‌ها بشکافید. سپس آن‌ها را برای اینکه مچ دستان شما بتوانند آزادتر باشند و فضای بیشتری داشته باشند، به لبه‌ی آستین‌ها نزدیک‌تر کرده و دوباره آن‌ها را به آستین بدوزید.

مرحله دوم: برش قسمت پشت پیراهن

سپس دکمه‌های پیراهن را باز کرده و آن را بر روی سطح صافی پهن کنید. سپس قسمت پشت آن را با استفاده از قیچی خیاطی از وسط برش بزنید. زمانی که به سرشانه‌ها رسیدید، برش را متوقف کنید. دقت داشته باشید، سر شانه‌ها را برش نزنید.

آموزش گشاد کردن پیراهن زنانه

مرحله سوم: صاف کردن لبه‌های بریده شده با اتو

سپس با استفاده از اتوی دستی، لبه‌های بریده شده در قسمت قبل را به اندازه نصف اینچ یا ۱٫۲۷ سانتی‌متر صاف کنید.

آموزش گشاد کردن پیراهن زنانه

مرحله چهارم گشاد کردن پیراهن زنانه

مقداری تور یا پارچه هماهنگ با پیراهن، برای اضافه کردن به پشت آن، انتخاب کنید. اگر پارچه‌ای که انتخاب کردید، از پارچه یک لباس قدیمی است، می‌توانید با باقی‌مانده پارچه، برای قسمت پایینی لباس، حاشیه دوزی انجام دهید.

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش تصویری گشاد کردن کفش‌های تنگ

 

گشاد کردن پیراهن زنانه

مرحله پنجم: علامتگذاری پارچه با سوزن ته گرد

پیراهن برش داده شده را به اندازه دلخواه باز کنید. سپس پارچه‌ی توری یا پارچه هماهنگ را در زیر قسمت بریده شده، به طوری که طرف صحیح تور و پارچه به یک طرف باشند، قرار دهید. حالا با استفاده از سوزن ته گرد، پارچه توری را روی لباس علامت گذاری کنید یا ثابت بماند. اگر از اندازه مطمئن بودید به سراغ مرحله بعدی بروید.

آموزش گشاد کردن پیراهن زنانه

مرحله ششم: دوخت پارچه به لباس

سپس با استفاده از چرخ خیاطی، هر دو طرف پارچه‌ای که به لباس اضافه کردید را به فاصله هفت دهم سانتی‌متر از لبه‌ها بدوزید. در انتها، سوزن‌ها را از لباس خارج کنید.

برای اینکه لباس وضعیت مناسبی داشته باشد، سعی کنید، دوخت را با دقت و با سلیقه انجام دهید.

مرحله هفتم: برش پارچه‌های اضافی

پس از اینکه مرحله دوخت به پایان رسید. لباس را به سمت پشت برگردانید و با استفاده از قیچی، قسمت‌ها و پارچه‌های اضافی را با فاصله هفت دهم سانتی‌متری از محل دوخت‌ها برش دهید. در هنگام برش دقت داشته باشید، محل دوخت‌ها را برش ندهید.

حالا شما پیراهنی دارید که برایتان تنگ نبوده و در اندازه مناسبی برای شما می‌باشد. به علاوه از قسمت پشت، با استفاده از پارچه‌ی توری زیباتر و شیک‌تر از قبل نیز شده است. با استفاده از این روش دیگر دغدغه پیراهن کوچک نداشته باشید. این روش را می‌توانید برای انواع پیراهن و بلوزهایتان، پیاده کنید و اگری لباس مورد علاقه‌تان به تن شما، تنگ است، آن‌ها را گشاد کرده و استفاده کنید.

امیدواریم از آموزش گشاد کردن پیراهن تنگ استفاده خوبی داشته باشید و بتوانید از آن روزی استفاده کرده و مشکل تنگ بودن پیراهن یا بلوزتان را حل کنید. شاید در نگاه اول این آموزش برایتان جذاب نباشد اما یاد گرفتن آن می‌تواند روزی به کارتان آید و هنگامی که امکان تهیه لباس جدید برایتان مقدور نبود، از آن استفاده کنید. ممنون از همراهی‌تان.

منبع این آموزش:

ehow

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها