اقداماتی که برای گرفتن بچه از شیر مادر باید انجام شود

گرفتن بچه از شیر مادر

گرفتن بچه از شیر مادر کار سختی به شمار می‌آید زیرا دل مادر برای ناراحتی و گریه کردن فرزندش تاب نمی‌آورد. کارشناسان تغذیه کودک و مادر توصیه می‌کنند که تا قبل از دو سالگی کودک را از شیر مادر نگیرند، بعد از دوسالگی باید روش مناسب برای گرفتن بچه از شیر مادر پیدا شود. اگر در پیدا کردن روش مشکل دارید شاید بهتر باشد به یک مشاور کودک مراجعه نمایید. باید در انتخاب روش مناسب دقت کرد زیرا اولین تجربه تلخ کودک به شمار می‌آید که باید با کمترین عوارض این دوران به پابان برسد.

گرفتن بچه از شیر مادر

گرفتن بچه از شیر مادر

در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، برخی از کارهایی که باید هنگام گرفتن بچه از شیر مادر انجام دهید را مرور می‌کنیم. همراه ما باشید. همانطور که گفتیم باید قبل و بعد گرفتن بچه از شیر مادر و همچنین در دوران گرفتن بچه از شیر مادر اقداماتی انجام شود که برخی از این اقدامات عبارتنداز:

اقداماتی لازم برای گرفتن بچه از شیر مادر

گرفتن بچه از شیر مادر

میل غذایی کودک را فعال کنید

قبل از گرفتن بچه از شیر مادر بهتر است میل غذایی کودک را فعال کنید منظور این است که از مکمل‌های غذایی و یا غذاهای سبک مانند سوپ و … استفاده نمایید تا کودک طعم لذیذ غذا را نیز بچشد و فقط به شیر مادر وابسته نباشد. همچنین سعی کنید موقع غذا دادن به کودک از قاشق و چگال استفاده کنید تا چشم کودک عادت کند و بعد از گرفتن از شیر مادر سختی عادت کردن به قاشق را تحمل نکند.

گرفتن بچه از شیر مادر زمان و صبر می‌خواهد

ابتدا بهتر است زمان‌های شیردهی را رفته رفته کاهش دهید مثلا در صورتی که فرزندتان اصرار زیادی ندارد، به جای شیر به او غذا دهید. رفته رفته وعده غذایی را افزایش داده و مقدار شیردهی را کاهش دهید.

گرفتن بچه از شیر مادر

مدام کودکتان را در آغوش بگیرید

شاید برخی از افراد معتقد باشند که در موقع گرفتن بچه از شیر مادر باید از مادر دور باشد در حالی که کودک در این دوران سخت، به محبت و آغوش مادر برای رسیدن به آرامش نیاز دارد. پس کودکتان را بیشتر از قبل بغل کنید و به او آرامش دهید.

با لباس حمام کنید

در دوران گرفتن بچه از شیر سعی کنید با لباس حمام کنید و لباس یقه باز نپوشید، همچنین کودکتان نباید صحنه شیر خوردن کودک دیگر را ببیند. در این دوران برای کودکتان سرگرمی‌های بیشتری آماده کنید.

گرفتن کودک از شیر مادر

از همسرتان کمک بگیرید

در این دوران محبت همسرتان نسبت به کودک ضروری است. همسرتان باید وقت بیشتری را با کودکتان سپری کند او را در آغوش بگیرد و به گردش ببرد و سعی کنید شب‌ها کودکتان را با همسرتان بخوابانید.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید.

2 دیدگاه برای “اقداماتی که برای گرفتن بچه از شیر مادر باید انجام شود

  1. شیما گفته:

    مامان من برا اینکه عاجیمو ع شیر بگیرع رو نوک سینه ش لاک سبز میزد عاجیم اوقش میومد نمیخورد:|||

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.