ترفندهای کمک گرفتن از آقایان در خانه‌تکانی عید

ترفندهای کمک گرفتن از آقایان در خانه‌تکانی عید

در این مطلب از مجله دخترانه صورتی‌ها ، سیاست‌های مربوط به خانه‌داری و تقسیم انجام وظایف و کمک گرفتن از آقایان در خانه‌تکانی عید ، ترفندهای کمک گرفتن از همسر در خانه‌تکانی عید را بیان میکنیم.

اصول کمک گرفتن از همسر در خانه تکانی عید

این روزها همه خانم‌های خانه‌دار و شاغل درگیر خانه‌تکانی برای عید هستند. خانه تکانی یکی از سخت‌ترین و خسته‌کننده‌ترین کاری است که معمولا این کار سخت بر دوش خانم خونه است!ولی اگر آقایان در این کار خسته کننده کمک کنند باری از دوش خانم‌ها برداشته می‌شود. که اکثر مواقع آقایان می‌خواهند از زیر این کار در بروند و حوصله خانه تکانی عید را ندارند!

البته نه فقط عید بلکه باید آقایان هر روز در کارهای خانه کمک کنند مخصوصا اگر خانم‌شان شاغل باشد و پا به پای ایشان کار کنند. این فقط خانم‌ها هستند که خانه را مدیریت می‌کنند در حقیقت همه چیز در دست خانم‌ها است. باید جوری برنامه‌ریزی و مدیریت کند که کل اعضای خانواده مسئولیت بپذیرند و در همه کارها به همدیگر کمک کنند.

آقایان هیچ موقع تمایل ندارند در کارهای خانه کمک کنند ولی خانم‎‌ها می‌توانند این تمایل را در آقایان ایجاد کنند. یک خانم باسیایت ، هرکاری را می‌تواند با ترفندهای خاصی انجام دهد.
با ما همراه باشید و روش های کمک گرفتن از آقایان در خانه‌تکانی عید را یادبگیرید.

نکاتی مهم در کمک گرفتن از شوهر در خانه‌تکانی عید

کمک گرفتن از آقایان در خانه‌تکانی عید

کنایه زدن ممنوع

همه‌ی خانم‌ها دوست دارند همسرشان در انجام دادن کارهای خانه کمک کنند ولی باید احتیاط کنید که خواسته‌شان را از طریق کنایه به همسرشان نگویند. گفتن این درخواست به این صورت که همه‌ی مردها کمک خانمشان می‌کنند و جملاتی مانند این ، فقط مردان را از انجام این کارها دور می‌کند. مردان از شنیدن کنایه بیزار هستند و خیلی حس خوبی نسیت به قضیه مربوطه پیدا نمی‌کنند.

شفاف و دقیق مطرح کنید

خانم‌ها به این نکته توجه کنید که حتما نیاز و انتظارتان را شفاف و دقیق به همسرتان مطرح کنید. دقیقا به او بگویید که نیاز دارید به شما در انجام کارهای خانه کمک کند و دقیقا برای او مشخص کنید که چه کاری را نیاز دارید به شما کمک کند. معمولا باید به مردان انجام دادن کارهای خاصی را یادآوری کرد و از یادآوری آن‌ها ترسی نداشته باشید.

برنامه ریزی کنید

یادتان باشد که از چند وقت مانده به شروع خانه تکانی، حتما لیست تمام کارهایی را که باید برای عید در زمان مشخصی انجام دهید را بنویسید و از همسرتان بخواهید که لیست شما را تکمیل کند. بعد از تکمیل لیست با مشارکت همسرتان مشخص کنید که کدام یک از کارهای خانه را شما و کدام یک را همسرتان باید انجام بدهید.

تعادل را رعایت کنید

یکی از ترفندهای کمک گرفتن از آقایان در خانه‌تکانی عید این است که در برنامه‌ای که مشخص می‌کنید روز انجام کار را هم تعیین کنید. تمام کارهای سخت و نفس‌گیر را در یک روز نگذارید و سعی کنید این گونه نباشد که بگویید حالا که همسرم آمده کمک، تمام کارها را بدهم انجام دهد. زیرا اگر حجم کارها در یک روز بالا باشد ممکن است همسرتان را خسته و دلزده کند و کاری کند که همسرتان دیگر برای انجام کمک اقدامی نکند. پس تعادل را حفظ کنید و حجم کارها را به صورت مساوی در هر روز تقسیم کنید تا خسته‌کننده نباشد.

مشارکت همه

توجه کنید که در برنامه‌ریزی برای خانه تکانی شب عیدتان سعی کنید مشارکت همه‌ی اعضای خانواده را بطلبید نه این که فقط خودتان یا همسرتان. از فرزندان هم کمک بگیرید اما کمکی در حد توان خودشان نه بالاتر. با این کار هم می‌توانید مشارکت و تقسیم وظایف را به فرزندانتان یاد بدهید و هم باری را از روی دوش خودتان بر می‌دارید.

تقسیم کار بهترین راه

از دیگر ترفندهای کمک گرفتن از آقایان در خانه‌تکانی عید این اسنت که : هنگامی که لیست خودتان را از کارهایی که باید برای خانه تکانی انجام دهید را نوشتید ، تقسیم وظایف را شروع کنید. کارهای سنگین تر را مرد خانه و کارهای خیلی سبک را فرزندان انجام می‌دهند.

ترفندهای کمک گرفتن از آقایان در خانه‌تکانی عید

هر فرد با یک کار مناسب

در تقسیم کردن کارها حتما کارهایی را به همسرتان بدهید که توانایی انجام آن را داشته باشد. کارهایی مثل تعمیرات شیرهای آب و کارهای برقی منزل می تواند برعهده مرد خانه باشد اما اگر همسرتان توانایی انجام این کارها را نداشت می‌توانید از او بخواهید که خودش برقکار و یا لوله کش بیاورد و در کنار آن‌ها باشد. یادتان باشد که قدرت یک مرد را زیر سوال نبرید.

آقای محترم نگو بلد نیستم

اگر همسر شما جزو آن دسته از مردهایی است که همیشه می‌گوید بلد نیستم و نمی‌توانم انجام بدهم ، شما نباید با اخلاقی با او رو به رو شوید زیرا این روش جواب نمی‌دهد که هیچ، بلکه کاری می‌کند که همسرتان دست به سیاه و سفید نزند. بهترین راهکار در برابر این رفتار همسرتان این است که به او یاد بدهید. به او بگویید دقیقا برای انجام هر کاری، چه اقدامی را باید انجام بدهد.

از همدیگر قدردانی کنید

اگر همسرتان کاری را انجام داد فراموش نکنید که از او قدردانی و تشکر کنید با این کار به همسرتان می‌گویید که متوجه کمک کردنش و محبتش هستید. با این روش می‌توانید باعث شوید که همسرتان دوباره به شما در انجام دادن کارها کمک کند.

غرغر کردن ممنوع

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باعث می‌شود مردها به همسرشان کمک نکنند، غرغر کردن خانم‌ها است. مردها در کنار این که از کنایه شنیدن ناراحت می‌شوند، با شنیدن غرغر نیز نمی‌توانند کنار بیایند و سریعا دور می‌شوند و جبهه می‌گیرند.

سخت نگیرید

خانه تکانی بر خلاف اسم سنگین و وحشتناکی که دارد، کار راحتی است به شرط آن که نکاتی که در بالا گفته شد، کاملا رعایت شود. وسواس به خرج ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.