کفش‌‌ها هم رازهایی برای گفتن دارند!

کفش‌‌ها هم رازهایی برای گفتن دارند!

 روانشناسی با کفش‌ها

پی بردن به حالت درونی افراد با کفش‌هایشان

روانشناسی با کفش‌ها

شاید عجیب به نظر برسد ولی می‌توان از روی کفش افراد را روانشناسی کرد و پی به شخصیت درونی آن‌ها برد. در این مقاله انواع کفش‌ها و شخصیت افراد را معرفی می‌کنیم.

کفش ساقدار

کفش‌های ساق‌دار

افرادی که که سرد  و بی‌احساس هستند

کسانی که علاقه زیادی به پوشیدن کفش ساقدار دارند معمولا روحیه سردی دارند و بیشتر درون‌گرا هستند و تمایل دارند از جامعه کناره‌گیری کنند و بیشتر منزوی باشند و حتی هیچ تلاشی نمی‌کنند که مورد قبول دیگران باشند یا حتی روحیه وظیفه‌شناسی از خود بروز دهند. ثبات عاطفی آنها کمتر است و روحیه‌ای تهاجمی دارند. دکتر کراندال می‌گوید: اگر فردی چنین کفشی بپوشد، یعنی دوست دارد بعضی از قوانین معمول را بشکند.

کفش مد روز

کفش مد روز

 

کار گروهی دوست ندارند

کاملا مشخص است افرادی که از کفش مد روز استفاده می‌کنند، درآمد نسبتا بالایی دارند، به ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهند و تا حدودی مغرور هستند. به‌طور کلی افراد این گروه در جمع کمتر پذیرفته می‌شوند و خودشان هم خیلی دوست ندارند در فعالیت‌های گروهی شرکت کنند ولی نباید از حق گذشت که احساس وظیفه‌شناسی بالایی دارند.

کفش آرام و ساده

کفش آرام و ساده

آدم‌های بی‌طرف

افرادی که از کفش‌های معمولی و نه چندان شیک و ساده استفاده می‌کنند، ویژگی شخصیتی متمایز یا دیدگاه سیاسی خاصی ندارند، معمولا از گروه سیاسی خاصی طرفداری نمی‌کنند و اصولا ویژگی‌ شخصیتی متمایز و خاصی ندارند. آنها مانند پوشش خود، شخصیتی آرام و ساده دارند و سعی می‌کنند همه جا از خود شخصیت قابل‌قبولی ارائه دهند، بعید است افراد این گروه را با صندل‌های پاشنه‌دار ببینید.

کفش شاد و رنگی

کفش شاد و رنگی

 

آدم‌های فعال 
افرادی که از کفش‌های رنگارنگ استفاده می‌کنند یعنی کفش‌هایی با رنگ‌های روشن و متفاوت که معمولا به‌عنوان اسنیکر شناخته می‌شوند، می‌پوشند معمولا ثبات احساسی بیشتری دارند و کمتر از دیگران خودشان را گرفتار استرس و اضطراب می‌کنند.  این‌ها افرادی برون‌گرا و بسیار فعال هستند و تمایل دارند با مدل و رنگ کفش‌هایشان پیامی را به دیگران منتقل کنند،محققان تاکید می‌کنند که کفش شاد و رنگارنگ الزاما باعث شادی افراد نمی‌شود.

کفش‌ با ظاهر ناراحت

کفش پاشنه‌بلند

از همه خونسردترند

کفش‌هایی که خیلی ناراحت به‌نظر می‌رسند مثل کفش‌هایی با پاشنه خیلی ‌بلند و… معمولا توسط شخصیت‌های خیلی آرام و خونسرد پوشیده‌می‌شوند.

 کفش قدیمی

کفش مدل قدیمی

 

وظیفه‌شناس اما سرد 

افرادی که معمولا کفش‌های کهنه و قدیمی می‌پوشند، بسیار برون‌گرا هستند و از ثبات شخصیتی بالایی برخوردارند. این افراد تا زمانی که کفش‌شان نیاز به تعمیر پیدا نکند آن را از پا بیرون نمی‌آورند. به وظیفه‌شناسی این افراد می‌توانید اطمینان کنید اما کمی سردمزاج‌ هستند. البته ویژگی‌های شخصیتی این گروه کمی متغیرتر از دیگر گروه‌هاست.

چند نمونه دیگر:

آنهایی که چکمه‌های کوتاه می‌پوشند: افرادی که روحیه‌ای نسبتا خشن دارند و خشونت‌ورزی را چیزی منفی نمی‌دانند

کفش‌های چندمنظوره: آدم‌های سازگار که خود را با هر موقعیتی تطبیق می‌دهند: کفشی می‌پوشند که بتوان در جاهای مختلف از آن استفاده کرد.

کفش ارزان‌قیمت: افراد آزاداندیش که چندان خود را درگیر مقررات و چارچوب‌ها نمی‌کنند کفش ارزان‌قیمت می‌پوشند و خیلی از آن مراقبت و نگهداری نمی‌کنند.

کفش نو: کسانی که نگران قضاوت دیگران‌ و روابط انسانی خود هستند کفش نو می‌پوشند و مدام مراقب آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.