خاصیت کرفس برای لاغری چیست؟

خواص کرفس

حتما شما نیز برخی از خواص کرفس را برای پوست و لاغری شنیده باشید. کرفس بسیار برای سلامتی و بدن مفید است و کمک به لاغری فقط یکی از خواص کرفس می‌باشد. در این مطلب قصد داریم به صورت خلاصه خواص کرفس برای پوست و لاغری را برای شما بیان کنیم تا شما نیز با فواید این سبزی خوشمزه بیشتر آشنا شوید و در برنامه غذایی خود از آن استفاده کنید. همراه مجله صورتی‌ها باشید.

خواص کرفس

کرفس برای لاغری

خواص کرفس برای لاغری

آیا از خاصیت کرفس برای لاغری آگاه هستید؟ کرفس سبزی با فیبر بالایی است و این خاصیت موجب تبدیل شدن آن به خوراکی جادویی لاغری شده است. کرفس دارای کالری منفی است و می‌توان گفت یک چربی سوز طبیعی است. برای مصرف راحت‌تر آن می‌توانید آب کرفس میل کنید.

برخی از دیگر خواص کرفس

کرفس برای لاغری

کرفس باعث می‌شود تا سم‌های بدن خارج شود و همچنین نفخ روده را تسکین می‌دهد و در درمان سردرد، بی‌اشتهایی و یبوست، خون و … مفید است. از خواص کرفس می‌توان به افزایش حافظه و تقویت روده‌ها اشاره کرد.

خاصیت کرفس بسیار زیاد است به همین دلیل اگر شما هر روز یک لیوان از آب کرفس بنوشید، روه‌های شما به کار می‌افتد و هیچ وقت دچار یبوست نخواهید شد، چون مواد زاید را از بدن خارج می‌کند. همین هم باعث کاهش وزن و لاغری خواهد شد.

فواید آب کرفس

خواص کرفس

همچنین اگر هر روز آب کرفس میل کنید به بدنتان فیبر خیلی زیادی وارد می‌شود و این فیبر باعث ایجاد حس سیری در شما خواهد شد. پس آیا بهتر نیست به جای آبمیوه‌های چاق کننده، آب کرفس میل کنید؟ که هم اضافه وزن خود را از بین ببرید و هم ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز به بدنتان می‌رسد.

شما می‌توانید آب کرفس را با دستگاه آب میوه گیری در خانه تهیه کرده و میل نمایید. با خوردن آب کرفس میل به خوردن به شیرینیجات در بدن کم می‌شود. همانطور که نباید در مصرف هیچ چیز، زیاده‌روی کنید، در مصرف آب کرفس هم باید به این مورد توجه کنید. چون در آب کرفس ماده‌های به نام اگزالات وجود دارد که برای افرادی که دارای سنگ کلیه و یا مثانه هستند، مضر است چون باعث بزرگتر شدن سنگ‌ها می‌شود.

آب کرفس برای افرادی که دارای کیست تخمدان و کیست سینه هستند هم توصیه نمی‌شود و بهتر است اگر مایل به مصرف هستند، با یک پرشک مشورت کنند تا بعدا موجب آسیب بیشتر و تشدید بیماری نشود.

ممنون که همراه ما هستید ♥

2 دیدگاه برای “خاصیت کرفس برای لاغری چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.