کتاب صوتی مزدور

کتاب صوتی مزدور

در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها کتاب صوتی مزدور اثری از جان اشتاین بک را آماده کرده‌ایم. جان اشتاین بک نویسنده‌ی کتاب مزدور یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین نویسندگان قرن بیستم است. ایشان در سال ۱۹۶۲ موفق به دریافت جایزه نوبل به خاط نوشته‌های واقع‌گرایانه و تخیل‌گونه شده است. کتاب‌های این نویسنده معمولا در طبقه‌ی کتاب‌های کلاسیک ادبیات غرب قرار می‌گیرد.

کتاب صوتی مزدور

کتاب صوتی مزدور

خلاصه‌ای از کتاب صوتی مزدور:

کتاب صوتی مزدور یکی از آثار برجسته‌ی جان اشتاین بک است که موضوع آن درباره‌ی مردی است که در میان سیل عظیمی از جمعیت، شاهد اعدام فردی بی‌گناه است.

کتاب صوتی مزدور

قسمتی از کتاب صوتی مزدور:

موج عظیم هیجان، پای‌کوبی و فریاد در پارک شهر رفته رفته به خاموشی گرایید. گروهی از مردم هنوز زیر درختان نارون ایستاده بودند. نور آبی چراغ خیابان دو کوچه آن طرف‌تر، مبهم و بی‌فروغ بر آن‌ها می‌تابید. سکوتی خسته بر مردم سنگینی می‌کرد، بعضی از افراد جماعت کم‌کم به درون تاریکی خزیدند. چمن پارک زیر پای جمعیت لت و پار شده بود.

مایک می‌دانست که همه چیز تمام شده است. یاس را در درون خود حس می‌کرد. آن‌قدر خسته بود که انگار چند شب نخوابیده است، اما این خستگی رویا گونه و راحت بود. کلاهش را تا روی چشم‌هایش پایین کشید و به راه افتاد، اما پیش از ترک پارک، سرش را برای آخرین نگاه برگرداند.

میان جمعیت، کسی روزنامه‌ی مچاله شده‌ای را آتش زده بود و در هوا نگه داشته بود. مایک شعله‌ی آتش را می‌دید که اطراف پاهای جسدی برهنه و خاکستری که از درخت نارون آویزان بود می‌پیچید. برایش عجیب بود که سیاهان وقتی مرده‌اند به رنگ خاکستری کبود در می‌آیند. روزنامه‌ی مشتعل، سر مردهایی را که به بالا نگاه می‌کردند، مردهایی خاموش و بی‌حرکت را، روشن می‌کرد. آن‌ها چشم از مرد به دار آویخته بر نمی‌داشتند.

مایک از کسی که سعی داشت جسد را بسوزاند دلخور بود. به طرف مردی که در سایه روشن کنارش ایستاده بود سر برگرداند و گفت: این کار هیچ فایده‌ای ندارد.

مرد بی‌آنکه جوابی بدهد دور شد.

در ادامه به کتاب صوتی مزدور اثر جان اشتاین بک به مترجمی رضا عمرانی در یک قسمت گوش فرا دهید.

کتاب صوتی مزدور:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.