کتاب صوتی مرده خورها

کتاب صوتی مرده خورها

برخی افراد کتاب خواندن را دوست ندارند و وقتی دیگران علت کتاب نخواندن آن‌ها را می‌پرسند، نداشتن وقت را بهانه می‌کنند. شاید کتاب خواندن زمان بخواهد و شما نتوانید آن را بخوانید ولی کتاب صوتی را در هر زمانی حتی وقتی صبحانه یا ناهار می‌خورید می‌توانید گوش دهید و بهانه‌ای برای گوش ندادن به کتاب صوتی ندارید. با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها به کتاب صوتی مرده خورها اثر صادق هدایت گوش فرا دهید.

کتاب صوتی مرده خورها

کتاب صوتی مرده خورها

خلاصه‌ای از کتاب صوتی مرده خورها:

چراغ نفتی که سر طاقچه بود دود می‌زد، ولی دو نفر زنی که روی مخده نشسته بودند ملتفت نمی‌شدند. یکی از آن‌ها که با چادر سیاه آن بالا نشسته بود به نظر می‌آمد که مهمان است، دستمال بزرگی در دست داشت که پی درپی با آن دماغ می‌گرفت و سرش را می‌جنبانید. آن دیگری با چادر نماز تیره رنگ که روی صورتش کشیده بود ظاهراً گریه و ناله می‌کرد – درباز شد هووی او با چشم‌های پف‌آلود قلیان آورد جلو مهمان گذاشت و خودش رفت پایین اطاق نشست. زنی که پهلوی مهمان نشسته بود ناگهان مثل چیزی که حالت عصبانی به او دست بدهد، شروع کرد به گیس کندن و سر و سینه زدن:

– بی‌بی خانم جونم، این شوهر نبود یک پارچه جواهر بود؛ خاک بر سرم بکنند که قدرش را ندانستم! خانم این مرد یک تو به من نگفت… شوهر بیچاره‌ام. ورپرید. او نمرد، اوراکشتند.

چادر ازسرش افتاد، موهای حنا بسته روی صورتش پریشان شد، خودش را انداخت روی تشک و غش کرد.

بی‌بی خانم همین‌طور که قلیان زیر لبش بود رو کرد به هوو:

– نرگس خانم کاه‌گل و گلاب این‌‌‌جا به هم نمی‌رسد؟

نرگس با خونسردی بلند شد از سر رف شیشه گلاب را برداشت داد دست مهمان و آهسته گفت:

– این غش‌ها دروغی است. همان ساعتی که مشدی چانه می‌انداخت دست کرد ساعت جیبش را درآورد.

بی‌بی خانم بازوهای ناخوش را مالش داد، گلاب نزدیک بینی او برد، حالش سرجا آمد، نشست و می‌گفت:

– دیدی چه به روزم آمد؟ بی‌بی خانم، همین امروز صبح بود، مشدی توی رخت‌خوابش نشسته بود به من گفت: یک سیگار چاق کن بده من. سیگار دادم به دستش کشید. خانم انگار که به دلش اثر کرده بود، بعد گفت که من دیگر می‌میرم. اما چه بکنم با این خجالت‌های تو؟ گفتم الهی تو زنده باشی. گفت از بابت حسن دلم قرص است، می‌دانم که گلیمش را از آب بیرون می‌کشد ولی دلم برای تو می‌سوزد، اگر برای خانه یک بخشش‌نامه بنویسی من پایش را مهر می‌کنم.

در ادامه به کتاب صوتی مرده خورها نوشته صادق هدایت با صدای دلنشین سیمین زرگران در یک قسمت گوش فرا دهید.

فایل کتاب صوتی مرده خورها:

کتاب صوتی مرده خورها به پایان رسید امیدواریم این کتاب صوتی مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد. ممنون از همراهی شما عزیزان

2 دیدگاه برای “کتاب صوتی مرده خورها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.