کتاب صوتی محلل اثر صادق هدایت

کتاب صوتی محلل

در این مطلب برای شما کاربران عزیز کتاب صوتی محلل اثر صادق هدایت را همراه با معرفی و قسمتی از کتاب آماده کرده‌ایم. امیدواریم این کتاب صوتی را نیز به لیست کتاب صوتی‌های خود بیافزایید.

صورتی‌ها: کتاب صوتی مزایای مختلفی دارد و گوش کردن به کتاب صوتی می‌تواند چشمان شما را از آسیب دیدن و خستگی نجات دهد و گوش‌های شما را به گوش کردن بهتر و دقیق‌تر تشویق کند. کتاب صوتی به شما اجازه می‌دهد که در کنار گوش کردن به کارهای دیگر خود نیز رسیدگی کنید و بتوانید از زمان به نحو احسن استفاده کنید. با کتاب صوتی محلل همراه شما هستیم.

کتاب صوتی محلل اثر صادق هدایت

کتاب صوتی محلل

معرفی کتاب صوتی محلل:

کتاب صوتی محلل داستان کوتاهی از مجموعه داستان سه قره خون صادق هدایت است. که صادق هدایت این کتاب را در سال ۱۳۱۱ به چاپ رساند.

قسمتی از کتاب صوتی محلل:

چهار ساعت به غروب مانده پس قلعه در میان کوه‌ها سوت و کور مانده بود. جلو قهوه خانه کوچک‌ی تنگ‌های دوغ و شربت و لیوان‌های رنگ به‌رنگ روی میز چیده بودند. یک گرامافون فکسنی با صفحه‌های جگر خراشش آن‌جا روی سکو بود قهوه‌چی با آستین بالا زده سماور مسوار را تکان داد، تفاله چائی را دور ریخت، بعد پیت خالی بنزین را که دسته مفتولی به آن انداخته بودند برداشته به سمت رودخانه رفت.

آفتاب می‌تابید، از پائین صدای زمزمه یکنواخت آب که در ته رودخانه روی هم می‌غلطید و حالت تر و تازه با آنجا داده بود شنیده می‌شد. روی یکی از نیمکت‌های جلو قهوه خانه مردی با لنگ نم زده روی صورتش دراز کشیده و آجیده‌هایش را جفت کرده پهلویش گذاشته بود. روی نیمکت قرینه آن، زیر سایه درخت توت، دو نفر پهلوی هم نشسته و بدون مقدمه دل داده و قلبه گرفته بودند. به طوری چانه‌شان گرم شده بود که به نظر می‌آمد سال‌ها است یکدیگر را می‌شناسند.

مشهدی شهباز لاغر، مافنگی با سبیل کلفت و ابروهای بهم پیوسته گوشه نیمکت کز کرده، دست حنا بسته‌اش را تکان می‌داد و می‌گفت: «دیروز رفته بودم مرغ محله (مغ محله) پیش پسر دائیم، آنجا یک باغچه دارد. می‌گفت پارسال سی تومان مک آلوچه زردآلوی باغش را فروخت. امسال سرمازده، همه سر درختی‌ها ریخته، بیک حال و زاریاتی بود. زنش هم بعد از ماه مبارک تا حالا بستری افتاده، کلی مخارج روی دستش گذاشته.» آمیرزا یدالله عینکش را جابجا کرد، با تفنن چپق می‌کشید، ریش جو گندمیش را خاراند و گفت: « اصلا خیر و برکت از همه چیزها رفته. »

به کتاب صوتی محلل اثر صادق هدایت با صدای مرتضی یاسوری در یک قسمت زیبا گوش فرا دهید.

کتاب صوتی محلل

کتاب صوتی محلل اثر صادق هدایت:

کتاب صوتی محلل به پایان رسید. امیدواریم از گوش دادن به این کتاب صوتی لحظات خوبی را بگذرانید. منتظر کتاب‌های صوتی بعدی باشید.

4 دیدگاه برای “کتاب صوتی محلل اثر صادق هدایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.