کتاب صوتی فرزند پنجم

کتاب صوتی فرزند پنجم

صورتی‌ها: کتاب صوتی می‌تواند برای خیلی از افراد جالب و هیجان‌انگیز باشد بخصوص برای افرادی که به دلایل مختلف نمی‌توانند کتاب بخوانند ولی به مطالعه و کتابخوانی علاقه‌مند هستند. این افراد می‌توانند با دانلود کتاب صوتی به علاقه‌ی خود دست‌ یابند و از افراد کتاب‌خوان جامعه بوده و از این طریق اطلاعات زیادی را کسب کنند. کتاب صوتی فرزند پنجم ، کتابی است که در این مطلب می‌توانید به آن گوش داده و از آن لذت ببرید. پیش از گوش دادن به کتاب صوتی فرزند پنجم خلاصه‌ای از این کتاب را مطالعه کنید.

کتاب صوتی فرزند پنجم

خلاصه‌ای از کتاب صوتی فرزند پنجم:

کتاب فرزند پنجم داستان زندگی دو زوج جوان به نام‌های هریت و دیوید است که در یم مهمانی اداری یکدیگر را ملاقات می‌کنند و باهم آشنا می‌شوند.

«روبه‌روی هم نشستند تا هر چه دل‌شان بخواهد یکدیگر را برانداز کنند و افتادند به حرف زدن. هی حرف زدند و زدند، انگار که تا حالا نگذاشته بودند حرف بزنند… همان‌طور کنار هم نشستند و گفتند و شنیدند، تا غوغای جمع در اتاق‌های آن طرف راهرو کم شد…»

بعد از ملاقات هریت و دیوید با هم ازدواج می‌کنند و این ازدواج در قالبی سنتی و طبیعی پیش می‌رود. این زوج جوان دوست دارند فرزندان زیادی داشته باشند. فرزند اول، دوم، سوم، چهارم فرزندانی عادی هستند که به دنیا می‌آیند. این خانواده‌ی شش نفره بسیار خوشبخت هستند. اما هریت دوباره باردار می‌شود و نگرانی از همین دوران بارداری شروع می‌شود. کودک پنجم از همین ابتدا در شکم مادر تاآرام است تا این که به دنیا می‌آید.

«بن» کودکی با شخصیت مهاجم، غیراجتماعی و مانند ابلیسی کوچک و نیرومند که انسجام خانواده را به‌ هم می‌ریزد. تا جایی‌ که تغییراتی در تفکرات هریت و دیوید پدید می‌آید. «فرزند پنجم» عادی نیست. موجودی غریب است که در باغ‌وحشی نشان داده می‌شود که نامش جامعه است. لسینگ نابودی خانواده را به تصویر می‌کشد. آدم‌هایی بی‌هویت و آشوب‌گر را وارد زندگی می‌کند که قربانیان خود جامعه هستند.

«بن هیولایی است مسخ شده، سیری‌ناپذیر، پرتوقع، با نیرویی غیرعادی و شخصیتی غیراجتماعی که حضورش همه‌چیز را وارونه می‌کند. مظهر بی‌نظمی و بی‌عدالتی که از خانواده آغاز و به جهان سرایت می‌کند. مظهر نیروهای بد که می‌خواهند دنیا را به بی‌نظمی اولیه بازگردانند و وقتی چنین می‌شود، پایان جهان نزدیک است.»

در ادامه به کتاب صوتی فرزند پنجم اثر دوریس لیسینگ و ترجمه‌ی مهدی غبرایی در سه قسمت زیبا گوش فرا دهید.

قسمت اول از کتاب صوتی فرزند پنجم:

قسمت دوم کتاب صوتی فرزند پنجم:

قسمت آخر کتاب صوتی فرزند پنجم :

کتاب صوتی فرزند پنجم به پایان رسید امیدواریم از گوش دادن به این کتاب صوتی لذت برده باشید. ممنون از همراهی شما کاربران عزیز

1 دیدگاه برای “کتاب صوتی فرزند پنجم

  1. Lili گفته:

    یه داستان معمولی بهتر بود به شکل نمایشنامه در نمیومد اعصاب ادم با زر زر بچه خرد میشد این قد وقت تلف کردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.