کتاب صوتی زن در ریگ روان

در دنیای مدرن امروز که همه‌ی افراد به لوازم دیجیتالی و الکترونیکی مانند گوشی همراه دسترسی دارند مطالعه کتاب به صورت صوتی بسیار رواج پیدا کرده است به همین سبب گویندگان بسیاری در سدد تهیه نسخه صوتی کتاب‌های معروف جهانی هستند. در ادامه یکی از این کتاب‌های صوتی معروف به نام کتاب صوتی زن در ریگ روان را به همراه با خلاصه و قسمت کوتاهی از این کتاب مشاهده می‌کنید. امیدواریم گوش دادن به این کتاب صوتی را از دست ندهید.

کتاب صوتی زن در ریگ روان

کتاب صوتی زن در ریگ روان

کتاب صوتی زن در ریگ روان نام رمانی به نویسندگی کوبو آبه است که در سال ۱۹۶۲ به قلم تحریر درآمده است. از این کتاب ارزشمند فیلمی به همین نام با کارگردانی هیروشی تشیگاهارا ساخته‌ شده‌ است. کوبو آبه به وسیله این رمان و فیلم شهرت جهانی بسیاری یافت. این رمان اولین اثر وی بود که به زبان انگلیسی و قبل از دههٔ ۱۹۷۰ به بیش از ۲۰ زبان زنده دنیا نیز ترجمه شده است. رمان زن در ریگ روان یکی از مهم‌ترین رمان‌های ژاپن قبل از جنگ است. این رمان، تجربیات کابوس مانند یک معلم و حشره‌شناس به نام نیکی جامپی را روایت می‌کند که توسط گروهی از افرادی که پایین یک تپه شنی بزرگ زندگی می‌کنند به اسارت گرفته شده‌ است.

کتاب صوتی زن در ریگ روان

خلاصه‌ای از کتاب صوتی زن در ریگ روان:

کتاب صوتی زن در ریگ روان روایت بسیار عجیبی است از برهه‌ای از زندگی مردی به نام «نیکی جامپی» که همراه زن جوانی در ده ساحلی دور افتاده‌ای، در گودال شنی پهناوری گیر می‌افتد. او به دنبال یافتن گونه جدیدی از حشرات است، اما با دور شدن از فضای مدرن شهری، چنان درگیر وقایع دور از ذهن می‌شود که زندگی‌اش در هم می‌پیچد. آن‌چه به جذابیت داستان می‌افزاید خطر ریگ روان است که باد هر لحظه ممکن است با خود بیاورد و زندگی آنها را به ورطه نابودی بکشاند…

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

کتاب صوتی پرطرفدار و جذاب اثر مرکب

[/box]

کتاب صوتی زن در ریگ روان

قسمت کوتاهی از کتاب صوتی زن در ریگ روان:

مدتی گذشت، اما دریا هنوز دیده نمی‌شد. شاید این منطقه پرفراز و نشیب راه را بر نگاه می‌بست. چشم انداز یکنواخت تا بی‌نهایت گسترده بود. بعد ناگهان چشم انداز وسعت گرفت و قریه‌ای دیده شد. دهی بود معمولی و کم و بیش فقیر که بام‌هایش از سنگ سنگینی می‌کرد و کپه کپه دور برج آتشی گرد آمده بود. بعضی از بام‌ها از سفال‌های سیاه بود و برخی دیگر حلبی که به آن‌ها رنگ قرمز زده بودند. ساختمانی با بام حلبی در تنها چهارراه قریه بود که به نظر می‌رسید محل اجتماع تعاونی ماهی گیران باشد.

ورای آن گویا بیشتر ریگ روان بود و دریا. با این حال قریه وسعت غیرمنتظره‌ای داشت. قدری زمین حاصل‌خیز داشت، اما بیشتر خاک از شن خشک سفید بود. کشتزارهای سیب زمینی و بادام زمینی دیده می‌شد و بوی چارپایان اهلی با بوی دریا آمیخته بود. کنار جاده‌ای از گِل رس و شن که چون سیمان سخت بود، کپه‌ای صدف شکسته تل سفیدی را تشکیل می‌داد. وقتی مرد از خیابان رد می‌شد، بچه‌ها توی محوطه‌ای خالی جـلو تعاونی بازی می‌کردند، چند پیرمرد در ایوانِ شکم داده نشسته بودند و تـورهاشان را تعمیر می‌کردند و زن‌هایی با مـوهای تنک جلو تنها دکان ده جمع شده بودند. لحظه‌ای همه دست از کار و بازی کشیدند و با کنجکاوی نگاهش کردند. اما مرد اعتنایی نکرد. فقط شن و حشرات توجهش را جلب می‌کردند.

با این حال تنها اندازه ده مایه تعجب نبود. برخلاف انتظار، جاده کم کم سربالایی می‌شد. چون به طرف دریا می‌رفت، طبیعی‌تر بود که سرازیر باشد. آیا نقشه را اشتباه خوانده بود؟ خواست از یک دختر جوان دهاتی که در همان لحظه از کنارش می‌گذشت بپرسد. اما او سر پایین انداخت و انگار نه انگار که چیزی شنیده قدم تند کرد. با این همه تل صدف‌ها، تورهای ماهی گیری و رنگ شن خبر می‌داد که بی برو برگرد دریا نزدیک است. هنوز هیچ نشانه‌ای از خطر به چشم نمی‌خورد.

در ادامه به کتاب صوتی زن در ریگ روان اثر کوبو_آبه به مرتجمی مهدی غبرایی در ۳۳ قسمت زیبا گوش فرا دهید.

مقدمه کتاب صوتی زن در ریگ روان:

معرفی نویسنده:

قسمت اول کتاب صوتی زن در ریگ روان:

قسمت دوم کتاب صوتی:

قسمت سوم کتاب:

قسمت چهارم:

قسمت پنجم از کتاب صوتی:

قسمت ششم کتاب صوتی زن در ریگ روان:

قسمت هفتم کتاب:

قسمت هشتم:

قسمت نهم کتاب صوتی:

قسمت دهم از کتاب صوتی:

قسمت یازدهم کتاب صوتی زن در ریگ روان:

قسمت دوازدهم کتاب صوتی:

قسمت سیزدهم کتاب:

قسمت چهاردهم:

قسمت پانزدهم از کتاب صوتی:

قسمت شانزدهم کتاب صوتی زن در ریگ روان:

قسمت هفتدهم کتاب:

قسمت هجدهم:

قسمت نوزدهم کتاب صوتی:

قسمت بیستم از کتاب صوتی:

قسمت بیست و یکم کتاب صوتی زن در ریگ روان:

قسمت بیست و دوم کتاب صوتی:

قسمت بیست و سوم کتاب:

قسمت بیست و چهارم:

قسمت بیست و پنجم از کتاب صوتی:

قسمت بیست و ششم کتاب صوتی زن در ریگ روان:

قسمت بیست و هفتم کتاب:

قسمت بیست و هشتم:

قسمت بیست و نهم کتاب صوتی:

قسمت سی‌ام از کتاب صوتی:

قسمت سی‌ و یکم کتاب صوتی زن در ریگ روان:

امیدواریم گوش کردن به این کتاب صوتی از مجله صورتی‌ها برای شما عزیزان لذت بخش بوده باشد. ممنون که با ما همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.