کتاب صوتی دو قرن سکوت

کتاب صوتی دو قرن سکوت

کتاب صوتیT متن کتابی است که توسط یک یا چند گوینده خوانده شده و به صورت فایل صوتی درمی‌آید تا افرادی که نمی‌توانند کتاب بخوانند و یا فرصت کافی برای این‌کار ندارند در مکان‌ها و زمان‌های مختلف بتوانند به کتاب صوتی گوش دهند و از کتاب مورد نظر خود بهره‌مند شوند. کتاب صوتی می‌تواند افراد را به خواندن کتاب نیز تشویق کند. به همین سبب در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها کتاب صوتی دو قرن سکوت را آماده کرده‌ایم که امیدواریم از گوش کردن به این کتاب صوتی لذت برده و لحظات شادی را بگذرانید. با ما همراه باشید.

کتاب صوتی دو قرن سکوت

کتاب صوتی دو قرن سکوت

در ادامه این مطلب می‌توانید خلاصه و قسمت کوتاهی از کتاب دو قرن سکوت را به همراه معرفی نویسنده کتاب مطالعه کرده و سپس به کتاب صوتی گوش فرا دهید. کتاب صوتی دو قرن سکوت کتابی است با ژانر تاریخ، فلسفه، جامعه‌شناسی و هنر که هر خواننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی دو قرن سکوت:

کتاب دو قرن سکوت اثر پژوهشگر برجسته ایرانی دکتر عبدالحسین زرین‌کوب است. این کتاب به روایت تاریخ ایران پس از حمله اعراب تا روی کار آمدن سلسله طاهران پرداخته است. در این کتاب حوادث سیاسی، اجتماعی و قیام‌های ایرانی علیه خلفای عرب بیان شده است.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی دو قرن سکوت

این کتاب از منابع بسیار ارزشمند فارسی برای مطالعه وضعیت فرهنگی و سیاسی اعراب پیش از اسلام و همچنین وضعیت فرهنگی و سیاسی مردم ایران در دو قرن اول هجری به شمار می‌آید. بسیاری از افراد همچون مرتضی مطهری که مدافعان تاثیر اسلام بر فرهنگ ایرانی بودند این کتاب را باستان‌گرایانه، ملی‌گرایانه و آغشته به تعصب ایرانی خوانده‌اند. اما با این وجود این کتاب از آثار معتبر در نگارش تاریخ زبان و ادبیات فارسی به شمار می‌رود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

کتاب صوتی تمشک تیغ دار

[/box]

 

بیوگرافی نویسنده کتاب دو قرت سکوت:

بیوگرافی نویسنده کتاب دو قرت سکوت

عبدالحسین زرین‌کوب ادیب، پژوهشگر، تاریخ‌نگار، مترجم و نویسنده ایرانی است که در سال ۱۳۰۱ چشم به جهان گشوده و در سال ۱۳۷۸ نیز از دنیا رفته است. او در رشته ادبیات تحصیل کرد و در زمینه‌های ادبیات، تاریخ اسلام، تاریخ ادیان و … در دانشگاه‌ها و مراکز عالی ایران به تدریس اشتغال داشت. از جمله آثار معروف و تاثیرگذار زرین‌کوب می‌توان به کتاب‌هایی چون ارزش میراث صوفیه، با کاروان حلّه، تاریخ مردم ایران پیش از اسلام، سیری در شعر فارسی، بحر در کوزه و پله‌پله تا ملاقات خدا اشاره کرد.

قسمت کوتاهی از کتاب صوتی دو قرن سکوت:

قسمت کوتاهی از کتاب صوتی دو قرن سکوت

چند تن دیگر از امراء خاندان لخم بعد از او بر حیره فرمانروایی کردند. تا نوبت امارت به منذربن ماءالسماء رسید که از همه ملوک حیره نامدارتر و پرکارتر بود. وی در روزگار سلطنت قباد و نوشیروان می‌زیست و در روزگار او بود که زنگیان بر یمن استیلا یافتند. هم در این اوان بود که ماجرای ظهور مزدک روی داد و پریشانی و نابسامانی تمام در کارها افتاد. قباد، چنان که در تاریخ‌ها هست به آیین مزدک گروید اما منذر نیز مانند آن دسته از امراء و سرداران ایران که با قباد و مزدک مخالفت کردند آیین مزدک را نپذیرفت. در این هنگام، امراء کنده که با بنی لخم از دیر باز رقابتی داشتند فرصت نگه داشتند و چون دیدند شاهنشاه به سبب مخالفتی که منذر در کار مزدک با او کرده است از او رنجیده است به قباد نزدیک شدند. قباد نیز حارث کندی را به امارت حیره برگماشت و او منذر را از آنجا راند. اما وقتی انوشیروان به سلطنت نشست و درصدد برآمد خلل‌هایی را که به سبب فتنه مزدک رخ داده بود جبران کند دیگر باره منذر را به امارت حیره باز گرداند.

داستان اصحاب فیل به اشارت در قرآن آمده است و این سال را در تاریخ عرب عامالفیل نام نهادند. گفته‌اند و درین گفته جای سخن هست که پیغامبر اسلام در این سال به جهان آمد. اما ابرهه از این لشگرکشی سودی نبرد و گویند که در مکه مرد یا در بازگشت به یمن تباه شد.

قیام مازیار نیز برای ستم‌دیدگان ایرانی که جور و بیداد و خواری بسیار از عمال عرب دیده بودند پیدایش مفری و راه چاره‌جویی را بشارت می‌داد و از این رو بود که چندی مایه امید مردم گشت. در واقع این مازیار پسر قارنبن ونداد هرمزد سپهبد زاده طبرستان بود. چون پدرش قارن وفات یافت حکومت طبرستان به عمویش رسید. وی به درگاه مأمون رفت و مورد نوازش و عنایت خلیفه قرار گرفت.

در ادامه به کتاب صوتی دو قرن سکوت به قلم دکتر عبدالحسین زرین کوب با صدای زیبای فریدون توفیقی با کوشش مهرداد عارفی در ۱۲ قسمت زیبا گوش فرا دهید.

قسمت اول کتاب صوتی دو قرن سکوت:

قسمت دوم کتاب صوتی:

قسمت سوم:

قسمت چهارم:

قسمت پنجم از کتاب صوتی دو قرن سکوت:

قسمت ششم از کتاب:

قسمت هفتم کتاب صوتی:

قسمت هشتم:

قسمت نهم:

قسمت دهم کتاب صوتی دو قرن سکوت:

قسمت یازدهم از کتاب:

قسمت دوازدهم کتاب صوتی:

امیدواریم از گوش کردن به کتاب صوتی دو قرن سکوت لذت برده باشید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما کاربران عزیز هستیم.

11 دیدگاه برای “کتاب صوتی دو قرن سکوت

 1. حسام گفته:

  سلام، در همه قسمت ها یک فایل مشابه آپلود شده، لطفا چک کنید.

  • تیم صورتی‌ها گفته:

   در پاسخ به حسام: دوست عزیز مشکل مطلب درست شد. ممنون از اینکه اطلاع داید. ♥♥

 2. مرتضآم گفته:

  ادمین جان فایل‌ها سانسور شدس یا یدون سانسوره؟
  ممنون میشم جواب بدی..

 3. فروزان گفته:

  با سلام
  من هر ۱۲ قسمت رو گوش کردم ، طنین صدای گوینده و اهنگ روی متن و وضوح گفتار خواننده بسیار عالیه
  اما حیف ک نمیشه دانلود کرد
  و مطالب رو بسیار بسیار بریده بریده و جسته و گریخته خونده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.