کتاب صوتی زیبای دومین مکتوب

کتاب صوتی دومین مکتوب

کتاب صوتی دومین مکتوب

گوش کردن به کتاب صوتی فواید زیادی دارد که شما می‌توانید با گوش کردن به کتاب صوتی ذهن خود را آرام کنید. گوش خود را تقویت و تجسم ذهنی خود را قوی‌تر کنید همچنین از اوقات بیکاری خود به نحو احسنت استفاده کنید. در این مطلب از مجله دخترانه صورتی‌ها کتاب صوتی دومین مکتوب نوشته پائولو کوئیلو و به ترجمه‌ی آرش حجاری و بهرام جعفری را برای شما کاربران عزیز آماده کرده‌ایم که امیدواریم با گوش کردن به این کتاب صوتی لحظات خوبی را برای خود رقم بزنید. با ما همراه باشید.

گوش فرا دهید: کتاب صوتی دومین مکتوب

کتاب صوتی دومین مکتوب

خلاصه‌ای از کتاب صوتی دومین مکتوب:

این کتاب مجموعه‌‌ نوشته‌های‌ کوتاه، حکایت‌ها و تاملات‌ و برداشت‌های‌ پائولو کوئلیو، نویسنده‌ی‌ صاحب‌نام‌ برزیلی، از جهان‌ هستی‌ و زندگی است. مجموعه‌ی‌ نگرش‌ها و برداشت‌های‌ کوتاه‌ پائولو کوئلیو که‌ در ظاهر بدون‌ پیوستگی‌ می‌نمایند، اما در این‌ مجموعه‌ به‌ تار و پود هم‌ بافت‌ زیبایی‌ می‌بخشند که‌ هریک‌ وظیفه‌ و افسانه‌ی‌ شخصی‌ خود را دارد. این قطعات که از منابع و فرهنگ‌ها و کشورهای گوناگون الهام بخش پائولو کوئلیو بوده‌اند، حاصل همکاری او با روزنامه فولیا است. او خود می گوید: “این کتاب، پندنامه نیست، تبادل تجربه است.”

قسمتی از کتاب دومین مکتوب:

کوئلیو در مقدمه این کتاب می‌گوید: «مکتوب، کتابی از نصایح و پند نبوده، بلکه مجموعه‌ای از تجربیات حاصله ‌می‌باشد. قسمت اعظم آن تشکیل شده از آموزش‌های استادم به من در طی ۱۱ سال طولانی از همزیستی در کنار یک‌دیگر می‌باشد. بخش‌های دیگر، قطعه داستان‌هایی از دوستان و یا اشخاصی می‌باشد که با آ‌ن‌ها حداقل یک‌بار تماس و برخورد داشته‌ام، اما برای من پیام‌هایی فراموش نشدنی به همراه داشته‌اند.

سرانجام، کتاب‌هایی وجود دارند که من آن‌ها را خوانده و یا داستان‌هایی که در هر حال متعلق به میراث روحانی نسل بشر هستند و مورد استفاده من قرار گرفته‌اند.
مکتوب در واقع متولد یک تماس تلفنی آلیسنو لیته، نوه پسری رئیس بنگاه نشد “دفترچه‌ای با ورق‌های درخشان” در سائوپائولو می‌باشد. من در آن زمان در آمریکا بوده و پیشنهادی در زمینه تالیف این کتاب، بدون آن که دقیقا بدانم که قصد نوشتن چه مطلبی را دارم، دریافت کردم. اما آن دعوت به همکاری، تحریک‌آمیز بوده و من تصمیم به رفتن به جبه و روبرو شدن با مخاطرات گوناگون آن گرفتم.

با مواجه شدن با نوع کاری که می‌طلبید، تقریبا از انجام آن منصرف شدم، چرا که علاوه بر آن‌که برای معرفی کتاب‌هایم باستی سفرهای زیادی به خارج از کشور انجام می‌دادم، ستون روزنامه‌ای که در آن من هر روز مطلب می‌نوشتم دچار وقفه می‌شد. معذالک نشانه‌هایی به من می‌گفتند که در آن کار را انجام دهم: نامه‌ای از یک خواننده به دستم می‌رسید، دوستی دست به انجام تفسیری می‌زد، شخصی به مکن بریده‌هائی از جراید را نشان می‌داد..

به تدریج این مطلب را آموختم که در متون تالیفی خود مستقیم و بی‌طرف باشم. همچنین مجبور به خواندن مجدد متونی که می‌نوشتم بودم و لذت این کار زایدالوصف بود. در ضمن به هنگام استفاده کردن و نوشتن کلمات و سخنان استادم احتیاط بیشتری به خرج می‌دادم. درکل، به تمام چیزهائی که در اطراف و حول و حوشم می‌گذشت، بعنوان انگیزه و دلیلی برای نوشتن مکتوب توجه داشته و نگاه می‌کردم. و این امر تا اندازه‌ای مرا غنی ساخت که حتی امروز هم بابت این وظیفه روزانه، احساس شعف می‌کنم.

به کتاب دومین مکتوب نوشته پائولو کوئیلو به ترجمه‌ی آرش حجاری و بهرام جعفری با صدای دلنشین سهیلا نوروزیان در چهار قسمت گوش فرادهید.

قسمت اول کتاب صوتی:

قسمت دوم کتاب صوتی دومین کتوب:

قسمت سوم از کتاب صوتی:

قسمت چهارم از کتاب صوتی دومین مکتوب:

1 دیدگاه برای “کتاب صوتی زیبای دومین مکتوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.