کتاب صوتی در غرب خبری نیست

کتاب صوتی در غرب خبری نیست

کتاب‌ها دوستان خوبی برای انسان هستند و باعث آرامش انسان می‌شوند و هیچ‌گاه انسان را در تنهایی رها نمی‌کنند. اگر شما فرد کتاب‌خوانی هستید گوش کردن به کتاب صوتی را نیز امتحان کنید و اگر کتاب‌خوان نیستید از همین امروز شروع کنید. در این مطلب از مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها برای شما کاربران عزیز کتاب صوتی در غرب خبری نیست را آماده کرده‌ایم که امیدواریم با گوش دادن به این کتاب کتاب لحظات خوبی همراه کتاب صوتی داشته باشید. همراه ما باشید.

کتاب صوتی در غرب خبری نیست

کتاب صوتی در غرب خبری نیست

خلاصه‌ای از کتاب صوتی در غرب خبری نیست:

این کتاب داستان پسر بچه‌های جوان آلمانی است که از پشت نیمکت وارد میدان جنگ می‌شوند. پسرهای هم کلاسی که زندگی و امید و آینده در رو به روی آ‌نها است و با حرف‌های احساسی معلم‌ها و جامعه به جبهه می‌آیند. حرف‌های احساسی کسانی که خود تاب جبهه را ندارند. پسران ۱۹ ساله‌ای که زود جنگ را یاد می‌گیرند. داستان وصف جنگ است، وصف سختی‌ها و وحشت آن برای ۷ پسر هم کلاسی. دید ساده و روانش و این بعدی که نگاه کرده بود نوجوانانی که تهییج شده به جنگ می‌روند با حرف‌های کسانی که خودشون هیچ جسارت و جراتی ندارند. دیدگاه قشنگی بود و سختی‌ها و عذاب جبهه را هم قشنگ و بدون جانب‌داری نشان داده بود.آقای رمارک خودش آلمانی هست و مجبور شده توی جنگ جهانی هم شرکت کنه و از تجربیات خودش هم برای نگارش این کتاب استفاده کرده. البته رژیم نازی بعدها تابعیت آلمانی اونو لغو می‌کنه و رمارک هم تابعیت آمریکایی می‌گیره. از روی این کتاب، فیلم خیلی موفقی هم ساخته شده.

کتاب صوتی در غرب خبری نیست

قسمتی از کتاب صوتی در غرب خبری نیست:

حقیقت این است که در سه چیز استاد شده‌ایم: قمار، فحش و جنگ. سه چیزی که در برابر بیست سال زندگی حاصلی است ناچیز و در عین حال زیاد و وحشتناک. زمانی آرزوهایی داشتیم ولی آن‌ها فراموش شدند، چون مال دنیای دیگری بودند که امروز از ما خیلی دور است. چیزی که باعث می‌شود آدم به نظر این‌قدر فراموش‌کار بیاید، عادت است. دیروز باران آتش به سرمان می‌بارید، امروز باهم شوخی می‌کنیم و توی کوه و صحرا پرسه می‌زنیم و فردا دوباره به سنگرها و زیر آتش برمی‌گردیم. یک فرمان نظامی این انسان‌های ساکت و آرام را دشمن ما کرده است و فرمان دیگری می‌تواند آن‌ها را دوست ما کند. حرفی نداریم که معلم‌ها و مردم و روزنامه‌ها می‌گن که ادعای ما درسته و خدا کنه که این طور باشه. اما معلم‌ها و مردم و روزنامه‌های فرانوسی هم می‌گن حرف اونا درسته. حالا چی میگی؟…

در ادامه به کتاب صوتی در غرب خبری نیست اثر اریش ماریا رمارک و ترجمه‌ی سیروس تاجبخش در ۲۳ قسمت گوش فرا دهید.

قسمت اول:

قسمت دوم از کتاب صوتی:

قسمت سوم از کتاب صوتی در غرب خبری نیست:

قسمت چهارم کتاب صوتی:

قسمت پنجم کتاب صوتی در غرب خبری نیست:

قسمت ششم در غرب خبری نیست:

قسمت هفتم:

قسمت هشتم:

قسمت نهم از کتاب صوتی:

قسممت دهم کتاب صوتی:

قسمت یازدهم کتاب صوتی در غرب خبری نیست:

قسمت دوازدهم از کتاب صوتی در غرب خبری نیست:

قسمت سیزدهم کتاب صوتی:

قسمت چهاردهم:

قسمت پانزدهم:

قسمت شانزدهم از کتاب صوتی:

قسمت هفدهم کتاب صوتی در غرب خبری نیست:

قسمت هجدهم:

قسمت نوزدهم کتاب صوتی:

قسمت بیستم از کتاب صوتی در غرب خبری نیست:

قسمت بیست و یکم:

قسمت بیست و دوم از کتاب صوتی:

قسمت آخر از کتاب صوتی:

کتاب صوتی در غرب خبری نیست به پایان رسید امیدواریم از گوش دادن به این کتاب صوتی لذت برده باشید و این کتاب صوتی را بپسندید.

1 دیدگاه برای “کتاب صوتی در غرب خبری نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.