کتاب صوتی دختر کشیش

کتاب صوتی دختر کشیش

بسیاری از افراد کتاب صوتی را به خواندن کتاب ترجیح می‌دهند و دلیل این امر را انتقال بهتر احساسات کتاب بیان می‌کنند. به راستی که این امر کاملا درست است و گوینده کتاب صوتی می‌تواند به درستی احساسات نویسنده را به ما انتقال دهد اما به شرطی که گوینده کتاب صدای رسایی داشته باشد. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها کتاب صوتی دختر کشیش را برای شما آماده کرده‌ایم. این کتاب یک رمان صوتی فوق‌العاده زیبا و با حس‌های بسیار ناب است. با ما همراه باشید تا به کتاب صوتی دختر کشیش با صدای رسای یک بانو گوش فرا دهید.

کتاب صوتی دختر کشیش

کتاب صوتی دختر کشیش

خلاصه‌ای از کتاب صوتی دختر کشیش:

کتاب دختر کشیش، همچون نوشته‌های دیگر جورج اورول یک داستان انتقادی است، اما با دنیایی متفاوت و نگارشی ساده‌تر. شخصیت اصلی داستان، «دورتی» همان دختر کشیش است که با پدرش در ملک کلیسایی زندگی می‌کنند. کشیش که مرد بداخلاق و ترش‌مزاج است که با همه مردم رفتاری بد و تحقیرآمیز دارد و جزء وظایف دینی‌اش، در خارج از چارچوب کلیسا هیچ مسئولیت دیگری را پذیرا نیست. اما دورتی که در کلیسا بزرگ شده و با آداب آن‌جا انس گرفته، خود را موظف به انجام امور خانه، کلیسا و نیازمندان می‌داند و هرگز اتفاق تازه‌ای در زندگی‌اش رخ نمی‌دهد.

دختر کشیش نماینده‌ی مسیحیتی پیش پاافتاده و خشک مقدس است. وضعیتی که کشیش برای دخترش ایجاد کرده و مشکلاتی که دوروتی با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، مانند بدهی‌ها و فقر، ذهنیت اصلی داستان است و دوروتی تا قبل از فراموشی و زندگی عادیش تنها به همین مسائل فکر می‌کند.

دوروتی در داستان دچار کشمکش‌های ذهنیتی در ارتباط با مذهب، فقر، پدرش، کلیسا و … می‌شود که در دوره‌ی فراموشیش به آن‌ها فکر کرده است. وقتی بعد از یک ماه حافظه‌اش باز می‌گردد به قدری شایعه‌های مختلف در مورد او ساخته شده است که پدرش او را نمی‌پذیرد و او وارد زندگی جدیدی می‌شود.

کتاب صوتی دختر کشیش

قسمت کوتاهی از کتاب صوتی دختر کشیش:

دودکش اجاق آشپزخانه کج و معوج بود و به همین خاطر خوب نمی‌سوخت و مرتب آتش آن خفه و خاموش می‌شد؛ مگر آنکه هر روز صبح مثل یک آدم همیشه مست، به آن یک پیمانه پر، نفت سفید می‌خوراندی. دوروتی پس از روبه راه کردن اجاق، کتری را روی آن گذاشت تا آب جوشِ اصلاح صورت پدرش را آماده کند. بعد به طبقه بالا رفت و چراغ حمام را روشن کرد. الن هنوز خروپف می‌کرد. او خدمتکار زحمتکش و خوبی بود؛ اما از جمله آدم‌هایی بود که شیطان و همه فرشته‌ها هم نمی‌توانستند قبل از ساعت هفت صبح او را از خواب بیدار کنند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

کتاب صوتی پر اثر شارلوت مری ماتیسن

[/box]

بی ایمانی مانند خود ایمان در درجه اول از منطق ریشه نمی‌گیرد، در واقع تحولی است که در فضای ذهنی انسان رخ داده و تکوین می‌یابد.

در دلش شکى راه یافت. مسأله‌اى که او تا آن زمان به آن نیندیشیده بود. آیا او توانایى بازگشت به خانه را داشت و اصلاً جسارتش را در خود مى‌دید؟ آیا او توانایى مواجه شدن با مردم نایپ‌هیل را داشت؟ گرچه دوست نداشت به این مسائل بیندیشد، ولى آیا کسى با این همه برچسب بى‌آبرویى قادر است به شهر کوچکى که بیش از دو هزار نفر جمعیت ندارد برگردد؟ او قادر به تصمیم‌گیرى نبود. در یک لحظه فکر کرد که جریان فرار او آن‌قدر احمقانه است که احتمال این‌ که کسى او را باور نکرده باشد، وجود دارد. مثلاً آقاى واربورتون قادر بود همه‌ى آن‌ها را تکذیب نماید و مطمئناً این کار را هم مى‌کرد، ولى لحظه‌اى بعد یادش آمد که آقاى واربورتون به خارج سفر کرده و نمى‌توان او را پیدا کرد، مگر آن‌ که آن خبر در روزنامه‌هاى اروپایى هم انتشار یافته باشد.

کتاب صوتی دختر کشیش

در ادامه به کتاب صوتی دختر کشیش نوشته‌ی جورج اورل به مترجمی مهدی افشار با صدای زهرا ذلفقاریان در بیست و پنچ قسمت زیبا گوش فرا دهید.

قسمت اول از کتاب صوتی دختر کشیش:

قسمت دوم کتاب صوتی:

قسمت سوم:

قسمت چهارم از کتاب صوتی:

قسمت پنجم کتاب صوتی دختر کشیش:

قسمت ششم:

قسمت هفتم:

قسمت هشتم کتاب:

قسمت نهم کتاب دختر کشیش:

قسمت دهم کتاب صوتی:

قسمت یازدهم از کتاب صوتی دختر کشیش:

قسمت دوازدهم کتاب صوتی:

قسمت سیزدهم:

قسمت چهاردهم از کتاب صوتی:

قسمت پانزدهم کتاب صوتی دختر کشیش:

قسمت شانزدهم:

قسمت هفتدهم:

قسمت هجدهم کتاب:

قسمت نوزدهم کتاب دختر کشیش:

قسمت بیستم کتاب صوتی:

قسمت بیست و یکم از کتاب صوتی دختر کشیش:

قسمت بیست و دوم کتاب صوتی:

قسمت بیست و سوم:

قسمت بیست و چهارم از کتاب صوتی:

قسمت بیست و پنجم کتاب صوتی دختر کشیش:

2 دیدگاه برای “کتاب صوتی دختر کشیش

  1. کوثر گفته:

    سلام من نسخه چاپی این کتاب دارم اصلا از داستانش خوشم نیامد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.