کتاب صوتی جهان در بحران بخش اول

کتاب صوتی جهان در بحران

کتاب صوتی جهان در بحران

کتاب‌های صوتی موضوعات مختلفی دارند که هر شخصی بنابه موضوع دلخواه خود کتاب صوتی خودش را انتخاب می‌کند در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها برای کاربرانی که کتاب صوتی تاریخی دوست دارند کتاب صوتی جهان در بحران را آماده کرده‌ایم که بسیار زیباست و مطالب جالبی دارد و جذاب است. با ما همراه باشید تا به کتاب صوتی جهان در بحران گوش فرا دهید.

کتاب صوتی جهان در بحران

خلاصه‌ای از کتاب صوتی جهان در بحران:

کتاب «جهان در بحران» در هفت فصل به مشکلات و بحران های پیش روی ایالات متحده در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی پرداخته، شکسته شدن هژمونی و پایان استیلای آمریکا در جهان را روایت می کند.

در فصل اول، بحران مالی آمریکا که از آن به عنوان طوفان مالی یاد می‌شود مورد توجه است و فصل دوم طرح‌های سیاست خارجی آمریکا از جمله “انهدام مکانیکی: سیاست خارجی آمریکا در نقطه صفر” بررسی شده‌اند.

فصل سوم کتاب به پیمان‌ها، ناتو و انتخابات آمریکا پرداخته و فصل چهارم از اسرائیل به عنوان اتفاق به بُن بست رسیده‌ی تاریخ یاد می‌کند.

فصل پنجم کتاب جهان در بحران با موضوع ایالات متحده و جنگ با ایران مطرح شده است که به بررسی اتفاقات مربوط به دوران ریاست جمهوری بوش در آمریکا و تهدیدات او مبنی بر حمله به ایران می‌پردازد. امروزه بسیاری از محققان و اندیشمندان، از افول قدرت آمریکا در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و نظامی سخن به میان می‌آورند که شاید این افول در حوزه‌ی اقتصادی و با ظهور قدرت‌های جدید بروز و ظهور بیشتری داشته باشد.

اوضاع آمریکا در عرصه‌ی سیاست خارجی به ویژه در منطقه‌ی حساس خاورمیانه نیز تعریف چندانی ندارد. جنگ‌های افغانستان و عراق به جای آن‌که بر قدرت پنتاگون صحه بگذارد، بار دیگر ضعف ایالات متحده را آشکار ساخت. و بدتر از همه این‌که به اعتقاد کارشناسان، جنگ بوش در عراق، ایران را به قدرت برتر منطقه‌ی خاورمیانه مبدل ساخته و موازنه‌ی قدرت را به نفع دشمن اصلی ایالات متحده در منطقه تغییر داده است. ارتش آمریکا تقریباً نیمی از مخارج نظامی جهان را به خود اختصاص می‌دهد، اما از پیروزی در دو جنگ علیه ساده‌ترین دشمنانش عاجز مانده است. جنگ‌های ایالات متحده در عراق و افغانستان نه تنها موجب ریشه کن شدن تروریسم نشده بلکه به شدت آن را گسترش داده است.

به بخش اول کتاب صوتی جهان در بحران در هشت قسمت نوشته جهان_در_بحران گابریل کولکو و ترجمه‌ی مهدی امینی و با صدای زیبای علی جعفری فوتنی گوش فرا دهید.

قسمت اول کتاب صوتی:

قسمت دوم:

قسمت سوم کتاب صوتی جهان در بحران :

قسمت چهارم از کتاب صوتی:

قسمت پنجم کتاب صوتی جهان در بحران:

قسمت ششم:

قسمت هفتم از کتاب صوتی جهان در بحران:

قسمت هشتم کتاب صوتی:

امیدواریم از کتاب صوتی جهان در بحران لذت برده باشید.

4 دیدگاه برای “کتاب صوتی جهان در بحران بخش اول

  1. محمدحسین گفته:

    عالی بود. .اقعا عالی بود. هم ترجمه بسیار روان بود و هم خونش خوبی داشت. متن و محتوای کتاب هم فوق العاده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.