کتاب صوتی بینایی

کتاب صوتی بینایی

در این بخش از مجله بانوان صورتی‌ها کتاب صوتی بینایی اثری ارزشمند از ژوزه ساراماگو را آماده کرده‌ایم، بهتر است پیش از گوش دادن به این کتاب خلاصه و قسمت کوتاهی از آن را مطالعه کنید.

کتاب صوتی بینایی

کتاب صوتی بینایی

خلاصه‌ای از کتاب بینایی:

داستان کتاب بینایی روایت یک روز بارانی در یک حوزه اخذ رای است که ساعت رای‌گیری به نیمه‌های خود رسیده اما هنوز هیچ‌کس برای رای دادن به حوزه نیامده است. مسئولان حوزه نگران هستند و با این نگرانی با خانواده‌شان تماس گرفته و از آن‌ها می‌خواهند برای رای دادن به حوزه بیایند اما گویا کسی قصد رای ندارد. اما مدتی بعد حوزه شلوغ می‌شود و مردم مصمم و شتابان برای رای دادن به حوزه می‌آیند و رای خود را به صندوق‌ها می‌ریزند اما فردای رای‌گیری شمارش آرا نتیجه باورنکردنی دارد: اکثر افراد رای سفید به داخل صندوق انداخته‌اند.

قسمت کوتاهی از کتاب بینایی:

فقط کافی بود به هشتاد و سه درصد مردمی فکر کرد که رای سفید داده بودند. آن‌ها در برابر هفده درصد موافق قرار داشتند و باورکردنی نیست که هفده درصد بتواند در مقابل هشتاد و سه درصد بایستد. دیگر دوره‌ی رویارویی فقط با توکل بر خدا گذشته است!
باید افراد را به سه دسته قسمت کرد: احمق، باهوش، و بسیار باهوش. با احمق هر چه بخواهیم می‌توانیم انجام دهیم، باهوش‌ها را می‌توانیم به خدمت در آوریم ، اما افراد خیلی باهوش، حتی اگر در کنار ما هم باشند، ذاتا خطرناک هستند، دست خودشان نیست، جالب‌تر این جا است که با هر عملی به ما می‌گویند که باید مراقبشان باشیم.
جای خوشبختی است که با توجه به قانون توازن در جهان که سیارات را هم به همین دلیل در مسیر اصلی نگه می‌دارد، اگر چیزی از یک طرف دنیا برداشته شود، به جانب دیگری می‌رود و چیز دیگری از آن سو به این سو برمی‌گردد و جانشین آن می‌شود که به نوعی با هم ارتباط دارند.

کتاب صوتی بیناییپ

در ادامه به کتاب صوتی بینایی نوشته ژوزه ساراماگو و به منرجمی عبدالرضا روزخوش با صدای بهرام ابراهیمی در ۵ قسمت گوش فرا دهید.

قسمت اول از کتاب صوتی بینایی:

قسمت دوم از کتاب صوتی:

قسمت سوم:

قسمت چهارم:

قسمت پنجم کتاب صوتی بینایی:

امیدواریم از گوش کردن به کتاب صوتی بینایی لذت برده باشید. ممنون که با ما همراه بودید.

3 دیدگاه برای “کتاب صوتی بینایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.