کتاب صوتی افسانه ایرج

کتاب صوتی افسانه ایرج

کتاب صوتی افسانه ایرج

کسانی که کتاب دوست دارند ولی فرصت کافی برای خواندن کتاب ندارند معمولا گوش کردن به کتاب صوتی را ترجیح می‌دهند تا بتوانند از کتاب استفاده کنند. کتاب صوتی‌ها موضوعات مختلفی دارند که هر کسی متناسب با علایق خود می‌تواند کتاب صوتی را انتخاب کند. با ما همراه باشید با کتاب صوتی افسانه ایرج

در این مطلب از مجله زنانه دخترانه صورتی‌ها برای شما کاربران عزیز کتاب صوتی تاریخی با عنوان کتاب صوتی افسانه ایرج را آماده کرده‌ایم که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان که علاقه‌مند به کتاب صوتی تاریخی هستید قرار بگیرد.

کتاب صوتی افسانه ایرج

خلاصه کتاب صوتی افسانه ایرج:

افسانه ایرج کتابی است که داستان آن یکی از داستان‌های تراژیک شاهنامه است. ایرج بر پایه اسطوره‌های ایرانی آخرین فرزند فریدون است که فردوسی نشانه‌های او را انسانی صلح دوست و مهربان و اهل مدارا معرفی کرده است.

بعد از آن‌که فریدون پیروز شد ضحاک ماردوش را شکست داد و در مکانب به اسم البرز کوه به زندان انداخت و به سلطه‌گری دیرینه‌ی او پایان بخشید،که دیوی مونث به نام جهی فریدون را از آینده مخفی او مطلع ساخت . فریدون نیز خوابی دید که آینده‌اش را نقش می‌زد و سخنان ترسناکی را که جهی گفته بود را تائید می‌کرد. وقتی فریدون خواب خود را به خواب‌گذران گفت آن‌ها خواب او را این‌گونه تعبیر کردند که او سه پسر خواهد داشت  که دو پسر بزرگ‌تر پسر کوچک‌تر را خواهند کشت ولی اگر او بتواند ملک خود و محبت خود را به طور یکسان بین آن‌ها تقسیم کند و حسادت آن‌ها را تحریک نکند چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

پس از خواب دیدن و تعبیر خواب، فریدون سرزمین‌های پهناور تحت شاهی خود را بین فرزندانش تقسیم کرد. روم را به سلم، چین و آن‌سوی جیحون را به تور، و ایران را به ایرج داد. زیرا می‌خواست کوچکترین فرزندش که ایرج بود در کنار او باشد. پس از تقسیم سرزمین‌ها در بین سه پسر، دو پسر فریدون (سلم و تور) اعتراض خود را از این تقسیم ناعادلانه پدر به گوش فریدون رساندند و او را به جنگ تهدید کردند. ایرج که از ناخشنودی برادرانش در تقسیم سرزمین‌ها آگاه شده بود، بدون اطلاع پدر به سوی برادران خشمگینش رفت تا آنان را به آشتی فراخواند.

اما خشم کین خواهی برادران و حسادت بی امان‌شان با ایرج چه خواهد کرد؟

به کتاب صوتی افسانه ایرج نوشته بابک صفی خانی در سه قسمت گوش فرا دهید.

قسمت اول کتاب صوتی افسانه ایرج :

قسمت دوم از کتاب صوتی:

قسمت سوم از کتاب صوتی افسانه ایرج:

امیدواریم از گوش کردن به کتاب صوتی تاریخی افسانه ایرج لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.