کارهایی که در جشن عروسی و عقد نباید انجام داد

کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد

بعضی از کارها وجود دارد که در مراسم‌های مختلف باعث خراب شدن و تلخ شدن آن مراسم می‌شود و آن روز را برای ما تلخ می‌کند. از جمله مراسم‌های مهم در زندگی یک فرد مراسم عقد و عروسی است که باید با دقت زیاد انجام شود. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها ما لیست کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد را آماده کرده‌ایم تا با دقت کردن به این لیست “کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد” جشن عروسی و عقد خود را به درستی و با شادی برگزار کنید.

کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد

کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد

فشار برنامه ریزی عروسی گاهی عروس خانم‌ها را برده تصمیم‌های دور از عقلی می‌کنند که نتیجه‌ای جز ایجاد تشنج و گاهی آبروریزی در جشن عروسی ندارند:

 خرید لباس عروس گران قیمت :

از جمله کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد خرین لبای عروس گران است. لباس عروس یک دختر خانم رویایی‌ترین بخش برنامه ریزی عروسی‌اش است. شاید همیشه خود را در شیک‌ترین و گران‌ترین لباس عروسی تصور کرده باشید و حالا که نوبت به تاختن شما به عنوان یک عروس شده، بخواهید با وسواس خاصی تمام آنچه همیشه در ذهن پرورانده‌اید را برای لباس عروس‌تان عملی کنید. واقعیت این است که در حال حاضر لباس عروس‌های مارک‌دار واقعا گران هستند و اگر بخواهید به هر قیمتی که شده چنین لباسی را از آن خود کنید باید از دستمزد برگزار کننده عروسی، دی جی، طلا و جواهر و حتی آرایش خود مبلغ قابل توجهی را کسر کنید. یادتان باشد این لباس را حداکثر ۱۰ ساعت به تن دارید پس عاقل باشید و مدل برند مورد نظرتان را در یکی از مزون‌ها به تن خود بدوزید.

ست کردن کل تالار عروسی با یک گل خاص :

گاهی عروس خانم نوع یا رنگ به خصوصی از گل را پسندیده و می‌خواهد تمام تزیینات و جزییات جشن خود را بر اساس آن انتخاب کند اما پیاده کردن این سلیقه در واقعیت همیشه هم عملی نیست. مثلا ممکن است برای تهیه این گل مجبور باشید فصل عروسی خود را به کل تغییر دهید یا مجبور به تحمل هزینه‌ای هنگفت شوید یا اصلا برای هماهنگ کردن این گل با سایر تزیینات، خودتان و برگزار کننده عروسی را در تنگناهای بدی قرار دهید که شما را از برنامه جشن عروسی حسابی عقب بیاندازند.

کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد

دعوت از مهمان‌ها قبل از تمام شدن کارها :

از دیگر کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد دعوت سریع مهمان‌ها است. حتما در فیلم‌ها دیده‌اید که برخی عروس داماد‌ها بدون این که تمام مقدمات جشن را مهیا کنند برای مهمان‌ها کارت دعوت می‌فرستند و این بی‌دقتی سبب می‌شود که به دلیل لغو شدن عروسی‌شان در موعود مقرر مجبور می‌شوند بار دیگر برای مهمان‌ها کارت دعوت جدید بفرستند. بنابراین ابتدا از تمام برنامه‌هایتان مطمئن شوید و بعد کارت‌ها را به مهمان‌ها برسانید.

پخش کردن جزییات برگزاری عروسی قبل از مراسم :

جشن عروسی و برنامه‌ریزی آن هیجان انگیزترین اتفاق زندگی هر دختر یا پسری است اما با توجه به این که در فرهنگ ما هنوز حفظ حریم خصوصی دیگران خوب جا نیافتاده است باید در مورد جزییات عروسی خود کمی رازدار باشید. هرچه بیشتر اطلاعات خود را به دیگران منتقل کنید احتمال اظهار نظر و دخالت‌های بی جا در امور مربوط به ازدواج‌تان را بیشتر کرده‌اید.

گذاشتن عکس‌های عروسی در شبکه‌های اجتماعی :

از دیگر کارهایی که در جشن عقد نباید انجام داد اشتراک گداری عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. عضویت در شبکه‌های اجتماعی و فعالیت در آن‌ها سرگرمی جالب و قلقلک دهنده‌ای است. این شبکه‌های مجازی فرهنگ استفاده خاصی دارند که همه‌کس از آن برخوردار نیستند این که مثلا هم کلاسی روزهای دبستان شما از تمام جزییات جشن شما، شخصیت فعلی‌تان، موقعیت امروزتان، تصمیم‌های ذهن‌تان یا حتی اختلاف‌های دوره نامزدی‌تان مطلع شود شاید خیلی اجتماعی به نظر برسد اما یادتان باشد شما این فرد را حداقل ۱۰ سال است که ندیده‌اید و نمی‌دانید چه جور آدمی شده و با اطلاع از جزییات زندگی شما چه فکری می‌کند یا آیا تمام این اطلاعات را نزد خود نگاه می‌دارد یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.