آموزش کاردستی هالووین: بادکنک‌های کدو تنبلی ویژه جشن هالووین

آموزش کاردستی هالووین

صورتی‌ها: جشن هالووین نزدیک است و شاید بخواهید برای جشن گرفتن این روز کاردستی‌هایی درست کنید. صورتی‌ها همیشه سعی کرده است جشن‌های داخلی و حتی بین‌المللی را پوشش دهد، در این بخش با یک ایده کاردستی برای هالووین در خدمت شما است. یکی از نمادهای جشن هالووین، کدو تنبل است که استفاده از آن‌ها در این مراسم مرسوم است. در آموزش کاردستی هالووین نحوه ساخت این کدو تنبل‌های نارنجی با ساده‌ترین روش را خدمت شما آماده کرده‌ایم.

آموزش کاردستی هالووین

آموزش کاردستی هالووین

هالووین یکی از جشن‌های سنتی و کهن کشورهای غربی است که در ۳۱ اکتبر مصادف با ۹ آبان برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب لباس‌های عجیب و غیرمرسوم می‌پوشند و کودکان برای جمع‌آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. جشن هالووین بیشتر در کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا مرسوم است. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

همانطور که گفته شد یکی از نمادهای اصلی این مراسم فانوس‌های کدویی است که از کدو تنبل ساخته می‌شود و معنا و مفهوم خاص خود را دارد. در این آموزش کاردستی هالووین نحوه ساخت کدو تنبل با استفاده از بادکنک‌های نارنجی را ارائه می‌دهیم. برای تهیه این کدو تنبل های توپر، به موارد زیر نیاز دارید.

وسایل مورد نیاز ساخت کاردستی برای هالووین:

وسایل مورد نیاز ساخت کاردستی برای هالووین:

 • بادکنک‌های نارنجی
 • بطری پلاستیکی با دهانه بزرگ (در این آموزش از بطری شیر استفاده شده است)
 • چیزهای کوچک خوشمزه (شکلات و آبنبات و …)
 • ماژیک سیاه دائمی
 • روبان سبز
 • قیچی
 • کاغذ کاردستی سبز

همانطور که از اقلام مورد نیاز در آموزش کاردستی هالووین و ساخت کدو تنبل هالووین مشاهده کردید، این کدوها توپر هستند و درون آن‌ها با آبنبات‌ها و شکلات‌های خوشمزه‌ی هالووینی پر شده است که با ترکاندنشان می‌توانید محتویات آن را میل کنید.

آموزش مرحله به مرحله ساخت کاردستی هالووین:

حالا که ابزار و وسایل مورد نیاز را تهیه کردید، مراحل آموزش کاردستی هالووین را به ترتیب دنبال کنید.

گام اول در ساخت کاردستی:

برای شروع ابتدا قسمت بالایی بطری را ببرید. این وسیله به عنوان قیف برای شما عمل خواهد که با استفاده از آن می‌توانید خوشمزه‌ها را درون بادکنک‌ها بریزید.

 گام دوم آموزش کاردستی هالووین

 گام دوم آموزش کاردستی هالووین:

حالا با دقت تمام انتهای بادکنک را دور قسمت بالای بطری کشیده و سپس با دقت خوشمزه‌ها را به سمت بادکنک فشار دهید تا به داخل آن هدایت شوند. این مرحله را تکرار کنید تا بادکنک به حد کافی پر شود.

گام سوم در ساخت کاردستی هالووین

گام سوم در ساخت کاردستی هالووین:

حالا با استفاده از پمپ باد یا باد کردن از طریق دهان، بادکنک را باد کنید و دهانه‌ی آن را با طناب ببنید. ما در این آموزش به دلیل اینکه دوست داشتیم اندازه کدو تنبل کوچک باشد آن را به طور کامل باد نکردیم. اما این یک امر سلیقه‌ای است و شما می‌توانید کدو تنبل بزرگتری داشته باشید. پس از باد کرد بادکنک نیز با استفاده از یک ماژیک دائمی سیاه، روی هر کدو چهره بامزه و فانتزی بکشید.

آموزش کاردستی هالووین

گام چهارم:

در انتها شما می‌توانید نوشته‌هایی را بر روی کاغذهایی بنویسید و آن‌ها را با استفاده از یک روبان سبز رنگ به دهانه‌ی بادکنک الحاق کنید.

آموزش کاردستی هالووین

این کدو تنبل‌ها به طور تکی و حتی خوشه‌ای بسیار جذاب به نظر می‌رسند و یک ایده‌ی عالی به عنوان کاردستی هالووین هستند. بدون شک این ایده یک تجربه‌ی هیجان انگیز برای بچه‌های خواهد بود که دوست دارند با انتخاب و ترکاندن آن‌ها شانس خود را امتحان کنند و ببینید چه چیزی از درون آن‌ها درخواهد آمد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

با کاردستی فانتزی عاشقانه شریک زندگیتان را هیجان زده کنید

[/box]

آموزش کاردستی هالووین

درست کردن این بادکنک‌ها قطعا به کمک بزرگترها نیاز خواهد داشت اما کودکان نیز می‌توانند در اموری همچون پر کردن بادکنک‌ها و نقاشی چهره‌ی کدو با طرح‌های فانتزی و بامزه کمک کنند.

امیدواریم شما از این آموزش لذت برده باشید. برای اجرای این ایده منتظر هالووین نباشید. شما می‌توانید در مناسبت‌ها و جشن‌های مختلف از این روش برای سوپرایز کردن بچه‌ها استفاده کنید.

برگرفته شده از: momsandmunchkins.ca

4 دیدگاه برای “آموزش کاردستی هالووین: بادکنک‌های کدو تنبلی ویژه جشن هالووین

 1. نورا گفته:

  خدایا مگه جهان ازین بدترم میشه
  ببین بندگانت چجور دربندن
  پس کی امامو میاری
  جهان سرشار از ظلم و جوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.