ساخت دو نوع خوک نمدی برای نوروز

کاردستی عید نوروز 98

همانطور که می‌دانید بر اساس طالع بینی چینی یک حیوان به عنوان نماد سال خواهد بود که هر ۱۲ سال یکبار تکرار می‌شود. سال ۹۸ که دیگر چیزی به شروع آن نمانده است، طبق همین طالع‌بینی سال خوک خواهد بود. کسانی هستند علاقه‌دارند در سفره هفت‌سین نماد آن سال را به کار ببرند. به همین دلیل در این بخش آموزش ساخت خوک نمدی به دو روش متفاوت و به عنوان کاردستی عید نوروز ۹۸ خدمت همراهان عزیز آماده کرده‌ایم.

کاردستی عید نوروز ۹۸

کاردستی عید نوروز 98

عید نوروز در راه راست و سرگرمی‌های بسیار دوست داشتنی برای تدارک سفره هفت سین درست کردن کاردستی عید نوروز است که کودکان نیز علاقه‌ی بسیاری به این کار دارند. در ساخت کاردستی برای مناسب‌های مختلف بهتر است کودکان را نیز شریک قرار دهید. همه والدین دوست دارند فرزندان خلاق و خوش فکری پرورش دهند و پرورش خلاقیت در آن‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری در آینده آن‌ها خواهد داشت. کودکان خلاق در بزرگسالی تبدیل به انسان‌هایی متکی‌به‌نفس و کاردان شده و راه‌حل‌های جدید برای مشکلات‌شان پیدا می‌کنند و ساخت کاردستی یکی از روش‌های پرورش خلاقیت در کودکان می‌باشد. به همین دلیل بهتر است کودکان را در ساخت چنین کاردستی‌هایی شریک قرار داده و حدالامکان در ساخت کاردستی‌های آموزشی آن‌ها را یاری نکنید.

با گذشت از این موضوع به ساخت کاردستی عید نوروز ۹۸ می‌رسیم. همانطور که گفته شد طبق طالبع‌بینی چینی، که برای هر سال یک حیوان خاص وجود دارد و این طالع‌بینی هر ۱۲ سال یکبار تکرار می‌شود. سال ۹۸ بر اساس این طالع‌بینی، سال خوک خواهد بود. به همین دلیل شما می‌توانید برای تزیین سفره هفت سین، این کاردستی را بسازید و آن را در سفره هفت سین تحویل سال جدید استفاده کنید. همچین با ساخت این کاردستی در ابعاد کوچک‌تر و تعداد بیشتر، می‌توانید از آن‌ها به عنوان یادبود عید نوروز از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه با آموزش کاردستی عید نوروز ۹۸ همراه ما باشید.

ما در این بخش دو نوع خوک نمدی را خدمت شما آماده کرده‌ایم. در ابتدا به ارائه اولین روش می‌پردازیم. برای ساخت اولین خوک نمدی به عنوان کاردستی عید نوروز ۹۸ وسایل و ابزار زیر را آماده کنید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت خوک نمدی:

 • چسب تفنگی
 • قیچی
 • سوزن نمد دوزی
 • الیاف پشمی به رنگ صورتی (ارکیده)
 • نمد به رنگ سفید و کره‌ای
 • فوم تخم‌مرغی
 • دو عدد منجوق گرد مشکی
 • پیپ پاک‌کن پنبه‌ای

مراحل ساخت خوک نمدی:

 1. ابزار و وسایل مورد نیاز را جمع‌آوری کنید.
 2. به طور مکرر و چندین بار فوم تخم‌مرغی را با استفاده از الیاف پشمی کاور کنید تا ایمن و محکم شود.
 3. تخم‌مرغ را به شکل دایره و به حالت گرد درآورید. با استفاده از سوزن و به طور مکرر به قسمت انتهایی تخم‌مرغ ضربه بزنید تا محکم و امن شود و به شکل دماغ درآید.
 4. با تکرار ضربه‌ی سوزن دو سوراخ دماغ خوک را ایجاد کنید. برای ایجاد سر خوک، کمی پشم را بر روی قسمت نزدیک به بینی بدن اضافه کنید.
 5. چهار تکه مساوی از الیاف پشمی تهیه کنید. همانطور که به صورت تصویری نیز مشاهده می‌کنید آن را تا کنید. تا زمانی که پا تشکیل شود این کار را تکرار کنید. یک سمت پاها را به صورت آزاد رها کنید.
 6. پاهای خوک را به قسمت پایین تنه خود با فشار دادن قسمت آزاد وصل کنید.
 7. دو تکه از پشم نمدی را تهیه کنید که اندازه‌ی آن تقریبا یک سوم اندازه پاها می‌باشد. این دو تکه را مانند تصویر، به گوش تبدیل کنید. دقت داشته باشید که نوک آن تیز باشد.
 8. این دو گوش را در بالای سر خوک قرار دهید و با استفاده از سوزن آن را به بالای سر وصل کنید.
 9. با استفاده از چسب حراراتی یا همان چسب تفنگی چشم‌های خوک را به محل مورد نظر بچسبانید.
 10. یک پیپ پاک‌کن پنبه‌ای به طول حدودا ۴ سانتی‌متر را برش دهید. سپس الیاف پشمی را به دور آن بپیچید. یک قسمت کوچک از آن را پشم نپیچید تا محل چسباندن دم به تنه خوک باشد.
 11. دم به دست آمده را به صورت حلزونی خم کنید و آن را به محل مورد نظر بچسبانید.
 12. با توجه به شکل تکه‌های مورد نیاز را از نمد سفید و زرد تهیه کنید.
 13. سپس دایره‌ی زرد را در وسط قرار داده و گلبرگ‌های سفید را به دور آن بچسبانید. همچنین یک پاپیون نمدی از قطعات برش داده شده درست کنید.
 14. گل و پاپیون را به گوش خوک بچسبانید.

کاردستی عید نوروز 98

همانطور که مشاهده کردید، ساخت اولین خوک نمدی و پشمی به عنوان کاردستی نوروز ۹۸ به اتمام رسید. حال بدون اتلاف وقت به سراغ دومین خوک نمدی می‌رویم که به مراتب ساده‌تر است. وسایل و ابزار مورد نیاز برای ساخت این خوک نمدی را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

وسایل مورد نیاز برای درست کردن خوک نمدی دوم:

 • پارچه نمد صورتی و مشکی
 • چشم عروسک
 • رول دستمال کاغذی
 • چسب و قیچی
 • الگوی رایگان اعضای صورت خوک

می‌توانید الگوی آماده را از اینجا دانلود کنید یا خودتان با استفاده از ابزاری نظیر بشقاب یا رول دستمال کاغذی اعضای صورت خوک را بر روی پارچه‌ی نمدی بکشید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

تزیین سفره هفت سین با کاج

[/box]

ساخت خوک نمدی

به هر طریقی که راحت هستید، تکه‌های نمدی زیر را بر روی نمد کشیده و آن‌ها را برش دهید.

ساخت خوک نمدی

حالا که تمام قطعات را در اختیار دارید می‌توانید به سادگی خوک نمدی خودتان را به عنوان کاردستی عید نوروز ۹۸ بسازید. برای اینکار در ابتدا گوش‌های خوک را با استفاده از دو مثلث صورتی و دو مثلث مشکی درست کنید. بعد از این کار چشم‌های خوک را با چسب به صورت دایره‌ای خوک بچسبانید. مهم‌ترین کاری که در ساخت این خوک نمدی باید انجام دهید تا شکل صورت خوک تکمیل شود، دماغ آن می‌باشد. تکه‌ی مستطیلی را به صورت برآمدگی و دایره‌ای وسط  صورت خوک بچسبانید و یک قطعه دایره‌ای بر روی آن بچسبانید و در نهایت دو دایره مشکی کوچک را به عنوان سوراخ‌های دماغ خوک در نظر بگیرید.

ساخت خوک نمدی

به این ترتیب ساخت خوک نمدی را به دو روش مختلف خدمت شما ارائه دادیم. امیدواریم این بخش از صورتی‌ها مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

برگرفته شده از:

liagriffith.com

craftlearnandplay.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.