کاردستی عید نوروز 97

ساخت سگ عروسکی برای نوروز

در این بخش از هنرهای دستی، به مناسبت ورود سال جدید که طبق طالع‌بینی سال سگ خواهد بود، کاردستی عید نوروز را در همین رابطه خدمت شما آمده کرده‌ایم.

کاردستی عید نوروز

کاردستی عید نوروز 97

طبق طالبع‌بینی چینی، که برای هر سال یک حیوان خاص وجود دارد و این طالع‌بینی هر ۱۲ سال یکبار تکرار می‌شود. سال ۹۷ بر اساس این طالع‌بینی، سال سگ خواهد بود. بر همین اساس در این بخش آموزش ساخت سگ عروسکی را خدمت شما آماده کرده‌ایم.

شما می‌توانید برای تزیین سفره هفت سین، این کاردستی را بسازید و آن را در سفره هفت سین تحویل سال جدید استفاده کنید. همچین با ساخت این کاردستی در ابعاد کوچک‌تر و تعداد بیشتر، می‌توانید از آن‌ها به عنوان یادبود عید نوروز و سال ۹۷ که از آداب عید نوروز می‌باشد از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه با آموزش اردستی عید نوروز همراه ما باشید.

در ساخت این کاردستی شما نیازی به داشتن تجربه خاصی در این زمینه نخواهید داشت و با استفاده نخ پشمی و نحوه ساخت پوم پوم که در این آموزش توضیح داده خواهد شد یک سگ پشمالوی عروسکی خواهید ساخت.

وسایل مورد نیاز برای ساخت کاردستی عید نوروز

  • نخ پشمی (کاموا)
  • مقداری پنبه‌های کوچک مشکی
  • قیچی
  • پارچه نمدی قهوه‌ای

کاردستی عید نوروز 97

صورتی‌ها: قبل از شروع ساخت کاردستی عید نوروز ، ابتدا نحوه ساخت پوم پوم را خدمت شما ارائه می‌دهیم. برای ساخت پوم پوم دو عدد لوله مقوایی (لوله دستمال کاغذی رولی) نیاز دارید. طریقه ساخت پوم پوم به این ترتیب است که مانند تصاویر زیر عمل کنید. ابتدا دو لوله مقوایی را با دو انگشت خود محکم نگه دارید و دور تا دور آن را چندین بار با نخ کاموا بپیچانید.پس از اتمام کار مرحله اول، مقداری نخ کاموا ببرید و از میان دو لوله مقوایی دور، نخ‌های پیچانده شده ببنید و در آخر محکم گره بزنید. در کار به وسیله قیچی نخ‌های اطراف را از وسط برش بزنید و به لبه‌های برش خورده نخ کاموا حالت دهید.

برای ساخت پوم پوم در سایزهای کوچکتر می‌توانید بجای استفاده از لوله مقوایی از چنگال استفاده کنید و کاموا را دور آن بپیچانید.

آموزش ساخت پوم پوم

آموزش ساخت پوم پوم

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش تصویری کاشت سبزه عید

حال اگر نحوه ساخت پوم پوم را آموختید به ادامه کاردستی توجه کنید.

مرحله اول: با ساخت پوم پوم شما نصف آموزش را انجام داده‌اید. شما به سه عدد پوم پوم در اندازه‌های بزرگ، متوسط و کوچک نیاز دارید.

کاردستی عید نوروز ۹۷

ساخت حیوان سال 97

مرحله دوم: در این بخش مانند عکس زیر با یک نخ پشمی قسمتی از توپ متوسط ببندید.

کاردستی نوروز 97

مرحله سوم: در این مرحله توپ بزرگتر را برداشته و کمی از نخ‌های آن را کنار زده و در میان آن کمی چسب آغشته کنید و توپ کوچک را به عنوان بینی سگ در محل چسب بچسبانید.

کاردستی عید نوروز 97

مرحله چهارم کاردستی عید نوروز : در این بخش نیز در توپ بزرگتر، سه تکه پنبه بچسبانید یکی بر روی بینی و دو عدد دیگر را به عنوان چشم سگ.

کاردستی عید نوروز 97

مرحله پنجم: در این مرحله با استاده از نخ پشمی، قسمت سر و بدنه را به هم محکم کنید.

کاردستی عید نوروز 97

مرحله ششم:در این بخش مانند تصویر زیر و با استفاده از مقداری پارچه نمدی گوش‌های سگ پشمالو را بسازید.

کاردستی عید نوروز 97

مرحله هفتم: پس از ساخت گوش‌های مد نظر آن‌ها را به وسیله چسب به قسمت سر بچسبانید.

کاردستی عید نوروز ۹۷

مرحله آخر کاردستی عید نوروز : تقریبا به پایان کار رسیدیم در این مرحله که اختیاری است می‌توانید با روبان یا تکه پارچه‌ای سگ ساخته شده را که عنوان کاردستی عید نوروز ساخته‌اید تزیین کنید.

ساخت حیوان سال ۹۷

امیدواریم این آموزش از مجله صورتی‌ها مورد پسند شما قرار گرفته باشد.