ساخت چراغ مطالعه قابل حمل به مناسبت روز دانش‌آموز

کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز

چند وقت دیگر، روز ۱۳ آبان فرا خواهد رسید که این روز، روز دانش‌آموز نام دارد به همین جهت در این بخش از هنرهای دستی و تزئینی کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز را خدمت عزیزان و دانش‌آموزان محترم مجله آماده کرده‌ایم. امیدواریم کاردستی روز دانش‌آموز مورد پسند شما قرار بگیرد.

کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز

کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز

در کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز، ساخت چراغ مطالعه قابل حمل و بسیار شیک را آموزش خواهیم داد. این کاردستی مناسب کسانی است که میز کوچکی دارند و یا دوست دارند روی میز آن‌ها شلوغ نباشد. این چراغ مطالعه بدون نیاز به برق است و باطری کار می‌کند و به دلیل بی‌سیم بودن آن پرتابل و قابل حمل است. به علاوه این چراغ مطالعه به دلیل استفاده از لامپ خاص دارای کنترل ریموت می‌باشد.

اما نکته قابل توجه در مورد ساخت این کاردستی، وسایل به کار رفته در این ابزار است که هزینه آن‌ها نسبتا کم است و ارزش این را دارد که برای داشتن این چراغ مطالعه هزینه کرد و خلاقیت خود را در معرض نمایش قرار داد.

برای ساخت این چراغ مطالعه به عنوان کاردستی روز دانش‌آموز به خلاقیت و کمی حوصله و مقداری هنردست نیاز است تا با ظرافت خاصی این ابزار زیبا را برای خودتان و برای دانش‌آموزانی که در منزلتان هستند بسازید.

همانطور که گفته شد هزینه ساخت چراغ مطالعه پرتابل کم است و می‌توانید با خلاقیت خودتان و با سلیقه خودتان طراحی آن را تغییر داده تا یک چراغ مطالعه منحصر به فرد و خاص داشته باشید.

 

وسایل مورد نیاز برای ساخت چراغ مطالعه:

برای ساخت این چراغ مطالعه به ابزار یا وسایل خیلی خاصی نیاز نیست. بدنه چراغ مطالعه متشکل از قاب عینک از جنس چوب است که در بازار می‌توانید با قیمت کم آن را تهیه کنید و برای روشنایی آن از لامپ‌های LED ریموت دار یا هر چراغ دیگری می‌شود استفاده کرد.

  • قاب عینک چوبی
  • جای مهره M3 فلزی
  • پیچ دندانه دار M3 دوازده میلیمتری
  • میله برنجی
  • پخش کننده نور
  • چراغ LED

کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز

مراحل ساخت کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز

در مرحله اول ساخت چراغ مطالعه برای کاردستی روز دانش‌آموز، ابتدا سوراخ‌هایی بر روی بدنه قاب عینک و در قاب عینک به صورت موازی و یکسان مشخص کنید و با دریل آن‌ها را سوراخ کنید. توجه داشته باشید اندازه سوارخ و پیچ‌هایی که انتخاب کرده‌اید یکسان باشد و کمی کوچکتر از اندازه مهره‌ها باشد. بعد از اینکه سوراخ‌ها را دریل کردید باید مهره‌ها را درون سوراخ‌ها قرار دهید و اگر لازم بود از چکش استفاده کنید و برای استحکام بیشتر از داخل به آن‌ها چسب قطره‌ای بزنید.

ساخت چراغ مطالعه

مرحله دوم:

در این مرحله با توجه به راهنمای چراغ، مدار چراغ را در قسمت داخلی جعبه قرار دهید و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر مدار داخل در جعبه عینک شل است، باید از سیم منعطف همراه چراغ یا هر چیز دیگری که در دسترس تان است برای محکم کردنش استفاده کنید.

سپس بعد از قرار دادن چراغ در جعبه، در جعبه را ببندید .

ساخت چراغ مطالعه

مرحله سوم کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز:

در مرحله بعدی ساخت کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز، اگر تمایل ندارید از پخش کننده نور استفاده کنید از این مرحله عبور کرده و به مرحله بعدی بروید. در غیر این صورت از یک قاب یا پخش کننده نور در این مرحله استفاده کنید تا نور را به صورت یکسان پخش کند این کار باعث می‌شود تا چشم شما در هنگام مطالعه خسته نشود.

در این مرحله، یک در نیمه شفاف و نیم کره پیدا کنید تا از آن به عنوان پخش کننده نور استفاده کنید.

حالا اندازه این در نیمه شفاف را با اندازه برد چراغ و در جعبه عینک چک کنید. اگر در بزرگ تر یا کوچک تر از حد نیاز بود، آن را اصلاح کنید. در صورت بزرگ بودن از چسب و در صورت کوچک بودن از سنباده استفاده کنید.

بعد از تنظیم اندازه آن، در تهیه شده را مطابق شکل سرجایش بچسبانید.بعد از خشک شدن چسب، چراغ مطالعه پرتابل را چک کنید و مطمئن شوید هنوز کار می کند.

 کاردستی برای روز دانش‌آموز

مرحله چهارم کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز :

در این مرحله و مرحله پایانی ساخت چراغ مطالعه، بازو‌های نگه دارنده چراغ را خواهیم ساخت، این بازوها با میله‌های برنجی که تهیه کرده‌اید ساخته خواهند شد.

به این ترتیب که یک تکه از میله را بردارید و یک خمیدگی ۱۸۰ درجه ایجاد کنید. سپس مطابق تصاویر زیر خمیدگی ایجاد شده را روی یکی از پیچ‌ها قرار دهید تا اندازه بازوها تعیین شود و به صورت کامل روی آن جفت شود. سپس در جعبه را باز کنید و در زاویه دلخواه جای خمیدگی بعدی مشخص شود.

خمیدگی بعدی را روی جایی که علامت زده اید، ایجاد کنید. سپس قسمت میله را کوتاه کنید تا به سر دیگرش برسد. با کمی شار و یک مشعل کوچک دو سر میله برنجی را بهم وصل کنید.

این مراحل را تکرار کنید و بازوی دوم چراغ مطالعه پرتابل را هم بسازید. سپس بازوهای به دست آمده را بر روی پیچ‌ها وصل کنید تا چراغ مطالعه قابل حمل شما آماده شود.

کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز

 کاردستی برای روز دانش‌آموز کاردستی برای روز دانش‌آموز

ساخت چراغ مطالعه قابل حمل کاردستی روز دانش‌آموز

کاردستی روز دانش‌آموز

برای استفاده ابتدا باید پیچ‌ها را شل کرده و زاویه دلخواه‌تان را مشخص کنید و سپس دوباره پیچ‌ها را ببندید و محکم کنید.

ساخت چراغ مطالعه قابل حمل

امیدوارم آموزش ساخت چراغ مطالعه به عنوان کاردستی به مناسبت روز دانش‌آموز مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

2 دیدگاه برای “ساخت چراغ مطالعه قابل حمل به مناسبت روز دانش‌آموز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.