ساخت پروانه‌های رنگی با کاغذ

کاردستی با کاغذ رنگی

پروانه جزو نمادهای زیبایی هست که نقش خاصی در تزیین وسایل مختلف را دارد. برای مثال تزیین اتاق‌تان با کاردستی با کاغذ رنگی به شکل پروانه جلوه زیباتری به اتاق شما می‌دهد. با این بخش از هنرهای دستی همراه ما باشید.

آموزش کاردستی با کاغذ رنگی

کاردستی با کاغذ رنگی به شکل پروانه

نماد پروانه‌های زیبا و رنگی در تزیین وسایل مختلف زیبایی خاصی به آن‌ها می‌بخشد. این نماد در تزیین زیورآلات، تزیین منزل، کارت پستال و … کاربردهای زیادی دارد و یکی از زیباترین طرح‌ها برای این موارد می‌باشد.

در این بخش از مجله صورتی‌ها با استفاده از کاغذهای رنگی، پروانه‌های رنگی و زیبایی خواهیم ساخت که می‌توانید در تزیین اتاق یا منزل از آن‌ها استفاده کنید. به علاوه می‌توانید از آن‌ها بر روی کادوپیچی‌های خود استفاده کرده و یک هدیه خوشگل و زیبا برای عزیزانتان تهیه کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

برای ساخت این کاردستی نیاز به مواد خاص و پرهزینه‌ای نیست فقط کافی‌است کمی حوصله به خرج بدید در کنار آن اگر چند کاغذ رنگی هم داشته باشید بد نیست!

مراحل کار در ویدیو به خوبی نشان داده شده است اما برای این حق مطلب را به خوبی ادا کنیم توضیحاتی کوتاهی برای این آموزش برای‌تان می‌نویسیم.

 • ابتدا تعدادی مربع هم‌اندازه در رنگ‌های مختلف تهیه کنید.
 • حالا مربع را به صورت مورب تا کنید. سپس باز کرده و از طرف دیگر نیز تا کنید.
 • سپس مربع را از وسط تا کرده و به همانصورت طرف دیگر آن را از وسط تا کنید.
 • در این مرحله مربع را از یکی از خط تاهایی که از وسط تا کرده بودید به شکل مستطیل درآوردید و سپس از خط تاهای مورب را تا کنید تا شکل مثلث دو لا تشکیل شود.
 • سپس مثلث تشکیل شده را از وسط تا کرده تا یک مثلث قائم‌الزاویه درست شود.سپس مانند ویدیو لبه‌ی تیز آن را با قیچی بریده و حالت خمیده به آن دهید.
 • در مرحله بعدی مثلث را دوباره به حالت اولیه برگردانده تا مثلث دولا درست شود. در ادامه از گوشه‌های پایین مثلث لای بالایی را به سمت داخل تا کنید.
 • مثلث را برگردانده و ساق پایینی را به راس بالایی تا کنید. توجه داشته باشید ساق پایینی نباید دقیقا بر روی راس بیفتد، باید کمی پایین‌تر از راس باشد.
 • سپس نوک بالایی مثلث را کمی به سمت داخت تا کنید تا برروی ساق تا شده بیفتد. و سپس مانند ویدیو، ساخت این پروانه کاغذی را تکمیل کرده و از آن در تزیین وسایل منزل و اتاق یا استفاده بر روی کادوپیچی ها استفاده کنید.

کاردستی با کاغذ رنگی به شکل پروانه
کاردستی با کاغذ رنگی

امیدوارم از ساخت کاردستی با کاغذ رنگی به شکل پروانه‌های رنگی لذت برده باشید.

9 دیدگاه برای “ساخت پروانه‌های رنگی با کاغذ

 1. جسيکا گفته:

  اينا زياد جالب نيستن ميشه يکمي بهترشو براي ديوار اتاق بزاريد ؟؟؟ممنون ميشم تيم صورتي ها زودتر جوتب بدين

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.