کارت تبریک عید نوروز دست ساز ۹۷

ساخت کارت تبریک ویژه عید نوروز

در این بخش از هنرهای دستی و تزیینی و مطالب ویژه عید نوروز، آموزش ساخت کارت تبریک عید نوروز دست ساز را خدمت کاربران محترم و عزیز صورتی‌ها آماده کرده‌ایم.

این بخش را مقدمه‌ای از دوران کودکی و دبستان آغاز می‌کنیم حتما دوران دبستان و کودکی را به خاطر دارید که با نزدیک شدن به اواخر سال و آغاز سال جدید ایرانی، یکی از زیبایی‌ها و هیجاناتی که داشتیم و به استقبال سال نو می‌رفتیم خریدن و درست کردم کارت پستال‌های جذاب و بامزه و هدیه دادن آن به دوستان و همکلاسیان دوران کودکی بود. البته نا گفته نمایند تعداد زیادی از این کارت تبریک‌ها را نیز دریافت می‌کردیم. امروزه این کارت پستال‌ها در طرح‌های مختلف و رنگارنگی با قیمت‌های کم و زیاد در بازار موجود است که می‌توانید با هزار ذوق و اشتیاق این کارت‌ها را تهیه کنید و با نوشتن شعر و جمله‌ای بر روی آن، آن‌ها را به بهترین دوستانتان هدیه دهید.

اما کسانی که برای سرگرمی دوست دارند کارت پستال دست ساز برای عید نوروز بسازند ما در این بخش نمونه‌ای از این کارت‌ها را با طرح گل‌های بهاری خدمتشان آموزش می‌دهیم.

ساخت این نوع کارت‌ها برای عید نوروز کار بسیار جالبی است و دوست داریم پس از درست کردن کارت تبریک آن را به کسانی که دوستشان داریم هدیه دهیم.

کارت تبریک عید نوروز دست ساز

کارت تبریک عید نوروز دست ساز 97

وسایل مورد نیاز برای ساخت کارت تبریک عید نوروز

  • مقوای دلخواه در رنگ روشن (می‌توانید از مقواهایی نظیر: ماکت سازی، گراف، اشتنباخ یا فابریانو استفاده کنید)
  • کاغذهای خوش رنگ (به جای این کاغذها شما می‌توانید از نوارهای رنگی نیز استفاده کنید)
  • شانه
  • خلال دندان
  • چسب و قیچی

مراحل ساخت کارت پستال دست ساز برای عید نوروز

مرحله اول: در ابتدا باید قسمت مرکزی گل را بسازیم به همین خاطر مانند تصاویر زیر، دو رشته از رنگ دلخواه جدا می‌کنیم. یک طرف آن را چسب زده و از طرف دیگر بصورت مرتب نوار را رول می‌کنیم تا شکل استوانه بگیرد.سپس برای ساختن گلبرگ‌های گل، یک رشته مانند تصویر زیر (نوار صورتی) از کاغذ رنگی جدا می‌کنیم.

کارت تبریک عید نوروز دست ساز 97

مرحله دوم: پس از ساخت قسمت مرکزی گل، نوبت ساخت گلبرگ‌های گل است. نواری که در قسمت قبل جد کردید را مانند تصویر زیر تا نصفه رشته رشته کنید و دوباره از یک طرف چسب زده و از طرف دیگر رول کنید و در انتها بهم بچسبانید. سپس قمست مرکزی را چسب زده درون گلبرگ قرار دهید.پس از انجام اینکار با باز کرده رشته‌ها به اطراف گل شما شکل خواهد گرفت.

کارت تبریک عید نوروز دست ساز ۹۷

مرحله سوم ساخت کارت تبریک عید نوروز دست ساز: پس از اتمام مراحل ساخت گل، باید برگ‌های گل را بسازیم. برای اینکار یک نوار نازک از رنگ سبز انتخاب کنید. سپس مانند تصاویر زیر یک طرف آن را چسب زده و از همان طرف رول کرده و به نوار بچسبانید تا یک حلقه ایجاد شود. برای ادامه روند ساخت برگ به شانه نیاز داریم. برای اینکار یک شانه تهیه کرده و حلقه‌ی بدست آمده را از اولین دندانه شانه عبور دهید. سپس مانند تصاویر زیر، نوار را به وسیله دندانه‌های شانه رول کنید تا به انتها برسد. سپس انتهای آن را چسب زده و بچسبانید. سپس نوک آن را با انگشت تیز کنید و به آن شکل برگ بدهید. حالا هر چه تعداد که دوست داریم می‌توانید برگ بسازید.

کارت تبریک عید نوروز دست ساز ۹۷

مرحله آخر: پس از درست کردن گلبرگ و برگ گل، آن‌ها را بروی کارت بچسبانید و روی آن از متن تبریک عید نوروز استفاده کنید. کارت تبریک عید نوروز دست ساز شما آماده شده است.

کارت تبریک عید نوروز دست ساز ۹۷

حتما شما نیز آموزش ساخت کارت پستال دست ساز برای عید نوروز را یاد بگیرید و برای عید نوروز یکی برای خود و یا دوستان خود بسازید.

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 13
دوست نداشتم: 5
 
مطالب جالب و مرتبط

9 دیدگاه در “ساخت کارت تبریک ویژه عید نوروز

خوشگله ولی من یه تبریک ساده میگم با پی ام خخخخ

اصلا من و بیخیال وقت نمی کنم تبریک بگم تو ایام عید فقط خـــــــواب

این که فوق‌العاده است. من همیشه، تو این میمونم که کارت پستال هامو چه جوری درست کنم؟

اينا عاليييييييييين 😍😍😍😍😍من حتما درست ميکنم به کسي نميدم يادگاري نگه ميدارم

گوووووووودووووووو😘😘😍😍

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *