۹ کاربرد بسیار جالب سنجاق قفلی

کاربردهای سنجاق قفلی

صورتی‌ها: سنجاق‌های قفلی یکی از کاربردی‌ترین وسایل در آشپزخانه هستند که شاید تا کنون از وجود آن‌ها بی‌خبر بودید. اگر چه بسیار کوچک هستند اما حلال مشکلات بزرگی هستند. اگر چه کمی اغراق آمیز به نظر می‌رسد، اما در ادامه با شناخت کاربردهای سنجاق قفلی متوجه این موضوع خواهید شد. همراه ما باشید تا شما نیز با ۹ مورد از کابردهای عجیب سنجاق قفلی در خانه‌داری آشنا شوید.

کاربردهای سنجاق قفلی

کاربردهای سنجاق قفلی

کاربردهای سنجاق قفلی معمولا در زمان‌هایی معنا پیدا می‌کند که ما در وضعیت اضطراری قرار داریم و حاضریم تا هزینه‌ی زیادی برای حل آن بپردازیم ولی سنجاق قفلی بدون پرداخت هزینه این کار را به طور موقت برای شما انجام می‌دهد تا شما یک راه‌حل دائمی برای آن پیدا کنید. پیشنهاد می‌شود همواره در سفرها چند عدد از آن‌ها را همراه خود داشته باشید. حالا به معرفی کاربردهای سنجاق قفلی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

کاربردهای سنجاق قفلی

از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس‌ها

یکی از چیزهایی که ناغافل حرص آدم را درمی‌آورد الکتریسیته ساکن یا همان جرقه لباس‌ها است چون وقتی دست به لباس می‌زنید چیزی مثل جرقه در دست خود حس می‌کنید. برای از بین بردن این حالت یک سنجاق قفلی به شلوار، دامن یا بلوز خود آویزان کنید. فلز می‌تواند این الکترسیته ساکن را پراکنده کند.

کاربردهای سنجاق قفلی

جفت کردن جوراب‌ها با سنجاق قفلی:

آیا جوراب‌های جفتی شما هم مدام جفتشان را گم می‌کنند؟ سازماندهی جوراب‌ها  یا به طور کلی وسایل جفت از دیگر کاربردهای سنجاق قفلی است که بسیار به درد می‌خورد. می‌توانید در کشوی لباستان، البسه جفتی مانند جوراب یا دستکش‌هایتان را با سنجاق قفلی به هم متصل کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

جدیترین مدل‌های جوراب ساق کوتاه اسپرت دخترانه

[/box]

کاربردهای سنجاق قفلی

بستن شکاف بین پرده‌ها

تنها چیزی که برای از بین بردن یک خواب عمیق شگفت انگیز لازم است، پرتوی بد موقع و تابش نور خورشید از شکاف بین پرده‌ها است. اگر قرار است صبح تا دیر وقت بخوابید و نمی‌خواهید این نور شما را اذیت کند به طور موقت می‌توانید با استفاده از چند سنجاق قفلی شکاف بین پرده‌ها را ببندید.

کاربردهای سنجاق قفلی

جلوگیری از گم شدن کلیدها

ممکن است در هنگام سفر یا برخی موارد جاکلیدی شما خراب شود و باعث پراکنده شدن کلیدهای‌تان شود. در این هنگام شما تا زمان تهیه کردن یک راه حل دائمی نیاز دارید به طور موقت از گم شدن آن‌ها جلوگیری کنید.

برای همین است که پیشنهاد می‌شود همیشه یک یا چند عدد سنجاق قفلی در نزد خود داشته باشید. با استفاده از این سنجاق‌ها می‌توانید به طور موقت کلیدهای خود را به هم متصل کنید و بدون شک احتمال گم شدن دسته کلید از گم شدن تک کلیدها کمتر است.

کاربردهای سنجاق قفلی

تعمیر موقت کمر لباس یکی از کاربردهای سنجاق قفلی:

حتما برای شما هم پیش آمده است کمر برخی از لباس‌هایتان به مرور زمان حالت کشی خود را از دست می‌دهند و مدام شل می‌شوند. این مشکل در خانه هیچ مشکلی ندارد چرا که با امکانات موجود می‌توانید آن را به طور دائم تعمیر کنید یا نهایت لباس خود را تعویض کنید، ولی در شرایط حساس این مشکل می‌تواند دردسر ساز باشد. در این حالت با استفاده از یک سنجاق قفلی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

کاربردهای سنجاق قفلی

بستن دستبند:

شما هم همیشه برای بستن دستبندتان سراغ نفر دیگری می‌گردید و کلی منت می‌کشید؟ به شما می‌گویم دیگر برای بستن دستبند خود نیاز به کسی نخواهید داشت.

یک سنجاق قفل را به یک انتهای دستبند وصل کنید. دستبند را دور مچ دست خود مرتب کنید، انگشتان خود را به سمت پایین بچسبانید تا روی سنجاق فشار داده شود و در حین بستن آن طرف دستبند را در جای خود نگه دارید.

کاربردهای سنجاق قفلی

کوتاه کردن گردنبند:

کوتاه کردن گردنبند یکی دیگر از کاربردهای سنجاق قفلی است. به جای اینکه به طلا فروشی بروید تا قفل گردنبند کوتاه شما را باز و بعد تکه زنجیری به آن اضافه کند و پول از شما بگیرد، خیلی ساده به دو سر زنجیر گردنبند طلای خود دو سنجاق قفلی بزنید و هر دو را در هم قفل کنید. گردنبند شما اندازه می‌شود!

کاربردهای سنجاق قفلی

محکم کردن بانداژ:

سنجاق‌های قفلی بخشی از کیت کمک‌های اولیه هستند چرا که اگر کیت کمک‌های اولیه ندارید و کسی نزدیک شما مجروح شده است می‌توانید با داشتن سنجاق قفلی زخم او را بانداژ کنید. در این حالت می‌توانید با پاره کردن قسمتی از لباس خود یا فرد مجروح سریعا با زخم فرد را ببندید و با استفاده از سنجاق قفلی باند را محکم کنید.

کاربردهای سنجاق قفلی

کوتاه کردن قسمت بلند لباس

برای این کار کافی است تا از قسمت داخل لباس و از ناحیه پایین آن را به میزانی که دوست دارید لباس شما تنگ شود تا بزنید و با سنجاق قفلی دو لبه روی هم آمده را نگه دارید. بعد حاشیه پایین ژاکت را رو به داخل ببرید و روی شلوار بیندازید.

در این بخش ما ۹ مورد از کاربردهای سنجاق قفلی را معرفی کردیم. به نظر شما سنجاق قفلی در مواقع ضرروی چه کاربردهای دیگری می‌تواند داشته باشد. لطفا نظرات خود را با سایر کاربران محترم به اشتراک بگذارید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطالب را نیز بخوان:

کابردهای بسیار جالب لاک ناخن

۱۰ کاربرد جالب و عجیب سس کچاپ

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.