۸ کاربرد عجیب خلال دندان در خانه

کاربردهای خلال دندان

صورتی‌ها: خواندن در مورد اینکه خلال دندان می‌تواند کاربردهای جالبی جز تمیز کردن دندان داشته باشد، کمی عجیب است، ولی این موضوع واقعیت دارد. این وسیله ریز و کوچک می‌تواند مشکلاتی را در حد توان خودش حل و فصل کنید. در این مقاله قصد داریم، کاربردهای خلال دندان را برای شما معرفی کنیم. اگر به این نوع از مقالات و آموزش‌ها علاقه دارید در انتها مقاله نظر خود را با ما در میان بگذارید.

کاربردهای خلال دندان

کاربردهای خلال دندان

گذشته از کابرد واضح خلال دندان در تمیز نگه داشتن دندان‌ها این وسیله در نانوایی و شیرینی پزی به عنوان راهی برای بررسی پخت کیک و نان استفاده می‌شود و در آشپزی و حتی خانه داری کاربردهایی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

همراه ما باشید و با ۸ مورد از عجیب‌ترین کاربردهای خلال دندان در خانه داری آشنا شوید.

کاربرد خلال دندان در خانه داری

رفع سریع نشتی شلنگ در باغبانی

شلنگ باغ یا حیاط شما ممکن است در اثر استفاده‌ی بیش از حد و برخی عوامل خارجی دچار نشتی شده و فرصت کافی برای تعمیر یا تعویض آن فعلا نباشد. این امر باعث کاهش فشار در نازل یا آبپاش شده و هدر رفتن آب باشد.

برای رفع سریع محل نشتی را پیدا کرده و نوک باریک یک خلال دندان را به اندازه کافی در سوراخ قرار دهید. اضافه آن را بشکنید سپس نقطه مورد نظر را به دقت خشک کرده و آن را با نوار لوله‌ای بپوشانید.

کاربردهای خلال دندان

ریست کردن مودم و سایر وسایل الکترونیکی:

هر کسی که با اینترنت سر و کار دارد حتما مودم را می‌شناسد. مودم یا هر وسیله‌ی دیگری در طول زمان ممکن است نیاز به راه‌اندازی مجدد داشته باشد. برای مثال در هنگام اسباب کشی به محل جدید ممکن است بخواهید آن را مجددا تنظیم کنید.

در پشت این وسایل یک سوراخ بسیار ریز به عنوان دکمه‌ی ریست وجود دارد که خارج از دسترس است و باید با یک جسم کوچک و نوک تیز آن را فشار داد. خلال دندان دقیقا همان جسمی است که در این زمان لازم خواهد شد. این مورد یکی از کاربردهای خلال دندان است که بسیار پر استفاده می‌باشد.

تست رطوبت گلدان‌های خانه

تست رطوبت گلدان‌های خانه با خلال دندان:

گل‌های خانگی و آپارتمانی می‌توانند طراوت و رنگ به اتاق‌ها ببخشند و در اغلب موارد باعث تصفیه هوای داخلی منزل شوند. تمام این موارد روشن است و همه این موارد را می‌دانند. ولی نگهداری آن‌ها برای رشد و شکوفایی نیاز به تلاش زیادی دارد.

اغلب اوقات مشکل کم آبی یا حتی آبیاری بیش از حد می‌تواند برای زنده ماندن این گیاهان خطر آفرین باشد و تشخیص این مورد نیز در افراد کم تجربه کار سختی است.

معمولا قاعده‌ای وجود دارد اگر سطح گلدان از اینچ کمتر باشد ممکن است گیاه تشنه باشد و خاک آن خشک است. برای این کار معمولا از خلال دندان می‌توان استفاده کرد. اگر در هنگام درآوردن خلال دندان از خاک گلدان رطوبت آن حس شد، به معنی این است که نیاز به آبیاری نیست ولی اگر کاملا خشک بود زمان آبیاری آن فرا رسیده است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

این مطلب نیز برای شما جذاب خواهد بود:

۹ کاربرد بسیار جالب سنجاق قفلی

[/box]

کاربردهای خلال دندان

نشانه‌گذاری ابتدای نوار چسب

یکی دیگر از کاربردهای خلال دندان موردی است که همیشه من با آن مشکل دارم، یعنی گم کردن ابتدای چسب نواری! اغلب، پیدا کردن سر نوار چسب، کار وقت‌گیر و اعصاب خردکنی است. بار بعدی که از نوار چسب استفاده کردید، یک خلال دندان را به سر آن بپیچید تا دوباره دچار این معضل نشوید.

کاربردهای خلال دندان

حذف جرم از روی دوش حمام

با گذشت زمان، مواد معدنی موجود در آب باعث مسدود شدن سوراخ های کوچک سر دوش می‌شوند. این امر جریان آب را محدود می کند و با گذشت زمان باعث مسدود شدن کامل سردوش می‌شود.

برای برطرف کردن مشکل، سر دوش را در یک محلول آب سرکه خیس کنید. سپس با استفاده از نوک تیز خلال دندان جرم‌های نرم شده را خارج کنید. همین ترفندبر روی نازل شیلنگ و آبپاش باغ نیز کار می‌کند.

کاربردهای خلال دندان

کنترل خروج سس سالاد یکی دیگر از کاربردهای خلال دندان:

نمی خواهید دوباره خیلی سس روی سالدتان بریزد! پس این راه را امتحان کنید. فویل روی قوطی سس سالاد را برندارید. با استفاده از یک خلال دندان سوراخ هایی روی آن ایجاد کنید. با این کار از به یکباره خالی شدن قوطی سس روی سالدتان جلوگیری می کنید و علاوه بر آنکه در مصرف سس صرفه جویی می کنید از مصرف کالری بی رویه که برایتان مضر است نیز پرهیز می‌کنید.

کاربرد خلال دندان

پخت یکنواخت هات داگ با خلال دندان

یکنواخت سرخ کردن هات داگ کار آسانی نیست چون دائم به سمت دیگر می‌غلتد. می‌توانید دو یا چند سوسیس را با خلال دندان به یکدیگر وصل کنید و به این ترتیب آن را در جای خود ثابت کرده و به طور یکنواخت سرخ کنید.

کاربردهای خلال دندان

جلوگیری از سر رفتن غذا

این مورد برای همه ما اتفاق افتاده است. قابلمه غذا را روی اجاق گاز می‌گذاریم، شعله زیر آن را زیاد می کنیم و با خود می‌گوییم چند دقیقه دیگر به آن سر می‌زنم. اما فراموش می‌کنیم و ناگهان غذا سر می‌رود.

این مورد بیشتر در مورد پختن شیر اتفاق افتاده است. برای اجتناب از مواجه شدن با چنین موقعیتی و کثیف شدن اجاق گاز یک خلال دندان را به طور افقی بین در و قابلمه قرار دهید. با ایجاد این فضای کوچک بخار از قابلمه به تدریج خارج شده و از سر رفتن غذا جلوگیری می‌شود.

با ۸ مورد از کاربردهای خلال دندان آشنا شدید. شما برای خلال دندان کاربرد دیگری را می‌شناسید؟ لطفا نظرات خودتان را در مورد این مطلب برای ما و دیگر کاربران مجله بیان کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب را نیز بخوان:

کابردهای بسیار جالب لاک ناخن

[/box]

6 دیدگاه برای “۸ کاربرد عجیب خلال دندان در خانه

  1. تانیا گفته:

    اون آخری که گفته جلوگیری از سر رفتن غذا اگه ی وقت خلال دندان افتاد تو قابلمه چی؟

  2. محمدرضاصفار گفته:

    اولا متشکزم از راهنمایی ارزنده شما دوما ما مردم فقط دنبال نقطه ضعف موردی میگردیم هفت مورد گفته نگفتید ایول یک مورد کع نوشته برای سر قابلمه همه چسبیدن اگه افتاد توقابلمه چی خوب ادم عاقل بهتر از اینه غذابریزه روی گاز بهتر نیس بهرحال قسمت پرلیوان رو ببینید بهتره بنظرم من که خوش اومد از کاربردخلال دندون بیشتر از گلدانها وهات داگ متشکرم از همه انشالله همیشه شاد وسلامت باشید ??
    ارادتمندمحمدرضا صفار از مشهدپایتخت معنوی ایران
    ۹۹/۵/۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.