ژلیش ناخن طبیعی: نکات مهم، آموزش ژلیش ناخن و مزایا

ژلیش ناخن طبیعی

صورتی‌ها: نگهداری و همچنین مراقبت از ناخن‌ها در بین بانوان عزیز از اهمیت بسیار بالابی برخوردار است. یکی از روش‌های زیباسازی ناخن که امروزه نیز جزو ترندهای زیبایی و استایل زنانه محسوب می‎شود، ژلیش ناخن طبیعی است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به صورت کامل ژلیش ناخن را خدمتتان معرفی کنیم تا بتوانید در استایل روزانه خود از آن استفاده کنید و جذابیت ظاهر و زیبایی خود را بیشتر کنید.

ژلیش ناخن طبیعی

ژلیش ناخن طبیعی

حتما شما هم از خودتان پرسیدید که ژلیش ناخن چیست و چرا این همه بین بانوان عزیز طرفدار پیدا کرده است؟ در پاسخ به سوال شما باید بگوییم که ژلیش ناخن شباهت بسیار زیادی به لاک ناخن دارد و مثل آن روی ناخن را می‌پوشاند و به عنوان تزیین به کار برده می‌شود.

ژلیش هم دقیقا در ظرفی مثل لاک ناخن قرار دارد و با یک فرچه که در داخل آن موجود است بر روی صدف ناخن قرار داده می‌شود.

ژلیش ناخن حالت مایع و روان‌تری نسبت به لاک ناخن دارد و برای خشک کردن آن نیز نیاز به دستگاهی است که لامپ UV  نامیده می‌شود. شما حتما باید برای این که ژلیشن ناخن خود را خشک کنید، چاره‌ای جز قرار دادن انگشتان خود در معرض اشعه بنفش UV و یا لامپ LED  ندارید.

مدت زمان خشک شدن ژلیش ناخن ۳۰ الی ۶۰ ثانیه است که این میزان می‌تواند بر اساس نوع ژلیش ناخن و همچنین دستگاه شما متغیر باشد.

بعد از این که ژلیش ناخن را روی ناخن خود قرار دادید، باید انگشتان خود را به مدت ۱ دقیقه در زیر نور این دستگاه بگذارید تا مایع ژلیش سفت شود.

آموزش ژلیش ناخن طبیعی

آموزش ژلیش ناخن طبیعی:

ژلیش ناخن به چه صورت است؟ شاید با توجه به صحبت‌های بالا فکر کنید که ژلیش کار سخت و پیچیده‌ای است و نیاز به مواد گران قیمت و روش‌های خاص دارد.

اما باید خدمتتان عرض کنیم که اصلا هم این طور نیست و هزینه لاک ناخن و ژلیش ناخن خیلی با هم تفاوت ندارد، به شرطی که خودتان آن را بلد باشید و در منزل انجام دهید. اما اگر برای ژلیش ناخن طبیعی به مراکز آرایشی مراجعه کنید با قیمت نه چندان زیادی هم می‌توانید از این روش برای زیباتر کردن ناخن‌هایتان استفاده کنید.

مدت زمان ماندگاری ژلیش ناخن:

به هیچ وجه نمی‌توان زمان دقیقی را برای ماندگاری ژلیش ناخن در نظر گرفت چرا که عوامل بسیاری مثل جنس صدف ناخن افراد، مواد و ترکیبات خود ژلیش، گذران اوقات فرد و فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهد و … دخیل هستند. اما به صورت معمولی ژلیش ناخن در کمترین حالت ۱ هفته و در بیشترین حالت خود تا ۳ هفته بر روی ناخن باقی می‌ماند.

آیا ژلیش ناخن ترمیم دارد؟

آیا ژلیش ناخن ترمیم دارد؟

عموما ژلیش ناخن زمانی به ترمیم احتیاج پیدا می‌کند که دچار مواردی مثل لب پریدگی، ترک برداشتن، سیاه شدن و … شده و از حالت اولیه خود خارج شده باشد. در طول مدت زمانی که ژلیش بر روی ناخن شما قرار دارد، ناخن به مرور زمان رشد پیدا کرده و در نتیجه ژلیش حالت هلالی و زیبای خود را از دست خواهد داد. در این زمان شما به راحتی می‌توانید نسبت به ترمیم ژلیش اقدام کنید.

صورتی‌ها پیشنهاد می‌کند که عمل ترمیم ژلیش ناخن را انجام ندهید، چرا که اگر ژلیش ناخن طبیعی مدت زمان زیادی روی ناخن بماند و در چندین نوبت ترمیم شود، ناخن شما با مشکلاتی مثل نرمی، شکنندگی و … روبه‌رو خواهد شد.

مراحل ژلیش ناخن طبیعی:

ژلیش ناخن هم مانند دیگر روش‌های نگهداری و زیبا سازی ناخن دارای مراحلی است که در این بخش قصد داریم مرحله به مرحله ژلیش ناخن را خدمتتان بیان کنیم که عبارتند از:

 1. قبل از همه شما باید تمام وسایل مورد نیاز خود را آماده و در نزدیکی خود قرار دهید.
 2. انگشتان خود را با دقت مانیکور و تمیز کنید.
 3. پوست زاید اطراف ناخن را به دقت بردارید.
 4. روی ناخن را کمی با سوهان خراش دهید تا ژلیش زود از بین نرود.
 5. رنگ و یا رنگ‌های دلخواه خود را روی ناخن خود قرار دهید.
 6. بعد از اتمام کار انگشتان خود را باید در معرض نور لامپ LED و یا دستگاه UV  قرار دهید تا ژلیش خشک شود.
 7. بعد از طی کردن مراحل بالا اگر شما قصد دارید که لایه دیگری را روی ناخن خود بکشید، مجدد باید برای خش کردن آن از دستگاه UV و یا لامپ ال ای دی استفاده کنید.
 8. در مرحله پایانی بهتر است که از تاپ کوت به عنوان پوشش محافظ ژلیش ناخن استفاده شود. تاپ کوت هم می‌تواند مات باشد و هم براق. در ضمن باید بدانید که بعد از قرار دادن تاپ کوت بر روی ژلیش ناخن، دوباره آن را با دستگاه UV  و یا LED  خشک کنید.
 9. مراحل ژلیش ناخن‌های شما تمام شده است و شما به راحتی می‌توانید به کارهای خود برسید و دیگر نگران آسیب دیدن ژلیش ناخن‌هایتان نباشید.

ژلیش ناخن چطور پاک کنیم؟

ژلیش ناخن را چطور پاک کنیم؟

معمولا اکثر لاک های ناخن موجود در بازار، به وسیله استون و لاک پاک کن از روی ناخن پاک می‌شوند و از بین می‌روند، اما ژلیش ناخن با توجه به مدت زمان ماندگاری و کیفیت بالاتری که دارد، با استون و الکل پاک نمی‌شود و برای از بین بردن آن از روی صدف ناخن نیاز به روش‌های تخصصی‌تری است که عموما در سالن‌های زیبایی استفاده می‌شود.

اما اگر دوست دارید که ژلیش ناخن طبیعی را در خانه پاک کنید، به هیچ وجه با سوهان ناخن‌های خود را خراش ندهید. به جای آن بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کمی روی ژلیش ناخن را سوهان بکشید
 2. مقداری پنبه استونی را روی ناخن های خود قرار دهید
 3. مقداری فویل یا ورق آلومینیومی را دور ناخن‌هایتان بپیچید
 4. حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه منتظر بمانید
 5. کاغذ آلومینیومی و پنبه آغشته به استون را از ناخن جدا کنید
 6. ژلیش‌های تکه تکه شده را به آرامی از روی ناخن بردارید
 7. دست‌هایتان با آب و صابون تمییز بشویید
 8. برای محافظت از ناخن‌هایتان از مرطوب کننده استفاده کنید

مزایای ژلیش ناخن طبیعی:

با توجه به این که مدت زمان ماندگاری ژلیش ناخن بسیار زیادتر از لاک و یا ژل ناخن است، پس به طبع دارای مزایایی نسبت به لاک ناخن می‌باشد که عبارتند از:

 • ناخن‌ها حالت آراسته و زیباتری را خواهند داشت.
 • افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند، یا استفاده از ژلیش ناخن، ترک عادت خواهند کرد چرا که با هر بار جویدن متوجه وجود لایه روی ناخن خود خواهند شد.
 • ژلیش ناخن در برابر حرارت و شست و شو مقاومت بالایی دارد و مانند لاک ناخن نیاز نیست همیشه حواستان به آن باشد.
 • اگر مسافرت طولانی دارید و دوست ندارید که وقت خود را به جای گردش و تفریح با منتظر ماندن برای خشک شدن لاک ناخن تلف کنید، ژلیش ناخن بسیار کاربردی خواهد بود چرا که خیلی سریع‌تر خشک می‌شود.
 • در طول انجام فعالیت‌های روزانه مثل ورزش کردن، شست و شو و … ژلیش ناخن لب پر نمی‌شود و ترک برنمی‌دارد.
 • ژلیش ناخن خیلی سریع‌تر خشک می‌شود و نیاز نیست مانند لاک ناخن مدت زمان زیادی را صرف خشک شدن آن و همچنین نگهداری از آن صرف کنید.

آیا ژلیش ناخن ضرر دارد؟

آیا ژلیش ناخن ضرر دارد؟

یکی از مواردی که فکر بانوان عزیز را  در رابطه با روش‌های جدید آرایشی به خود مشغول می‌کند، ضرر و آسیب‌های احتمالی این روش‌های تازه است. تا حد زیادی می‌توان گفت که تمام روش‌‎های آرایشی جدید باعث آسیب دیدگی پوست و … می‌شوند، اما اگر از مواد مناسب و باکیفیت برای این کارها استفاده شود، میزان ضرر آن‌ها هم بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

ژلیش ناخن هم این گونه است و باید در پاسخ به سوال آیا ژلیش ناخن ضرر دارد؟ بگوییم که اگر از مواد سالم و باکیفیتی برای ژلیش ناخن استفاده کنید و همچنین ژلیش ناخن طبیعی توسط افراد مجرب و ماهر انجام شود، میزان ضرر و آسیب هم تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند و باعث بروز مشکل در انگشتان و دستان شما نخواهد شد.

فرق بین ژلیش ناخن و کاشت ژله ای ناخن:

ژلیش ناخن با لاک معمولی تفاوت زیادی دارد و شاید در نگاه اول و نوع بسته‌بندی هر دو محصول فکر کنید که مثل هم هستند اما در نوع کارایی بسیار باهم تفاوت دارند. همچنین برخی از افراد فکر می‌کنند که ژلیش ناخن همان کاشت ژله ای ناخن است و تفاوتی با آن ندارد.

در مورد این موضوع هم باید بگوییم که ژلیش ناخن اصلا با بلندی و قالب دهی ناخن شما کاری ندارد و صرفا جنبه تزیینی دارد که باعث می‌شود تا ناخن‌های شما زیباتر شوند. اما در کاشت ناخن به روش ژله‌ای، ناخن مصنوعی روی ناخن طبیعی شما قرار می‌گیرد و فضای هالی ما بین ناخن شما و ناخن مصنوعی با ژله پر می‌شود تا به هم بچسبند.

حساسیت به ژلیش ناخن

حساسیت به ژلیش ناخن:

باید خدمت آن دسته از دوستان عزیز که پوست حساسی دارند برسانیم که تاکنون گزارشی در رابطه با حساسیت به ژلیش ناخن طبیعی به چشم نخورده است و مشکلات به وجود آمده برای برخی از افراد در رابطه با ژلیش ناخن نبوده است، و پایه این مشکلات گزارش شده بیشتر مربوط به نوع پاک کردن ژلیش ناخن مربوط می‌شود.

ممنون که ما را تا انتها همراهی کردید امیدواریم توانسته باشیم که تمام موارد مرتبط با ژلیش ناخن را خدمتتان بیان کنیم. اگر شوالی در رابطه با مطلب نوشته شده یا حتی ژلیش ناخن دارید، حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید تا بررسی کنیم.

حال شما به ما بگویید که بیشتر از لاک ناخن استفاده می‌کنید یا ژلیش ناخن طبیعی؟ به نظر شما کدام یک بهتر است؟

1 دیدگاه برای “ژلیش ناخن طبیعی: نکات مهم، آموزش ژلیش ناخن و مزایا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.