چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی: آشپزخانه کوچک را باید چگونه بچینید؟

چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی

صورتی‌ها: آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه‌ای محسوب می‌شود، به همین دلیل نحوه چیدمان و همچنین رعایت برخی نکات در طراحی آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد. اگر آشپزخانه اندازه متوسط و بزرگی داشته باشد، چیدمان و طراحی آن نیز بسیار ساده خواهد بود. اما اگر آشپزخانه کوچک باشد، شما با یک چالش نسبتا بزرگ روبه‌رو خواهید بود. چیدمان آشپزخانه کوچک یک چالش پیچیده طراحی است و اصلا نباید نگران آن باشید. چرا که با نکاتی که در ادامه خواهیم گفت به راحتی می‌توانید چیدمان آشپزخانه کوچک به بهترین شکل را انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا شما را با نحوه و نکات مهم در چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی آشنا کنیم.

چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی

چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی

آشپزخانه بسیاری از ایرانیان جزو آشپزخانه‌های کوچک محسوب می‌شود و به همین دلیل نحوه  چیدمان در آن بسیار حائز اهمیت است. برای چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی خود، لازم نیست هزینه زیادی بکنید یا این که طراحی و دکوراسیون را خیلی تغییر بدهید. فقط با استفاده از چند نکته خیلی کوچک اما کاربردی قادر خواهید بود این کار را انجام دهید.

نکات و ایده‌های زیادی وجود دارد که به راحتی می‌توانید در چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی استفاده کنید و آشپزخانه کوچک خود را مرتب و تمیز نگه دارید. در ادامه چند نکته در چیدمان آشپزخانه های کوچک را خدمتتان بیان خواهیم کرد که هم اجرای خیلی راحتی دارند و هم این که کم هزینه هستند.

استفاده از رنگ سفید

۱- استفاده از رنگ سفید:

رنگ سفید یکی از رنگ‌هایی است که به محیط حجم می‌بخشد و آن را مرتب و شیک جلوه می‌دهد. به همین دلیل در طراحی و چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی خود حتما از رنگ سفید زیاد استفاده کنید.

البته بسیاری بر این باور هستند که رنگ سفید یکی رنگ بی‌روح محسوب می‌شود، اما به راحتی می‌توانید این مشکل را حل کنید. راه حل مناسب برای این کار استفاده از لوازم آشپزخانه رنگارنگ است که هم آشپزخانه‌تان را خیلی زیباتر خواهند کرد و هم این که جلوه خاصی به نوع دکوراسیون خواهند بخشید.

۲- استفاده از نورگیر و یا لامپ‌های سفید:

آشپزخانه سفید، اگر نور کافی دریافت نکند، به محیطی خشک و بی‌روح بدل خواهد شد. به همین دلیل بهتر است که نور مناسب را نیز برای آن تامین کنید. برای این کار به راحتی می‌توانید از انواع لامپ سفید استفاده کنید. یا این که اگر پنجره‌ای در آشپزخانه تعبیه کرده‌اید، نور طبیعی را وارد آشپزخانه کنید.

نور طبیعی و یا نور لامپ، به سطوح سفید برخورد خواهد کرد و جلوه خاصی به چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی شما خواهد بخشید و سبب بزرگ‌تر جلوه دادن آن خواهد شد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چند ایده برای نورپردازی آشپزخانه

[/box]

۳- دوری از رنگ تیره:

همان طور که رنگ سفید محیط را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، رنگ تیره نیز درست خلاف آن عمل خواهد کرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم در طراحی و چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی خود، از رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای تیره و مشکی و … خیلی کم استفاده کنید.

۴- عمودی کردن چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی:

در نظر بسیاری از خانم‌های عزیز آشپزخانه کوچک دلگیر و خسته کننده است، اما باید عرض کنیم که به راحتی می‌توانید با عمودی کردن چیدمان آن، این کسلی و بی روحی را از بین ببرید.

با چیدن وسایل آشپزخانه به صورت خطی، هم آشپزخانه را بزرگ‌تر جلوه خواهید داد و هم این در طول استفاده، زیاد نامرتب و شلخته نخواهد شد.

استفاده از طراحی‌های سه بعدی در سقف آشپزخانه کوچک

۵- استفاده از طراحی‌های سه بعدی در سقف آشپزخانه کوچک:

آشپزخانه کوچک شما هر چه قدر سقف بلندتری داشته باشد، بزرگ‌تر به چشم می‌آید و کار شما را برای چیدمان آن نیز راحت‌تر می‌کند. اما از آن جا که انجام این کار در خانه‌های آپارتمانی کوچک ایرانی بسیار سخت و اغلب اوقات غیر ممکن است، بهترین روش استفاده از گچ‌بری یا طرح‌های سه بعدی در سقف آشپزخانه می‌باشد.

به راحتی می‌توانید با هزینه نسبتا معقولی این کار را انجام دهید و چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی خود را به نحو بسیار خوبی پیش ببرید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

♦ نحوه انتخاب سینک آشپزخانه مناسب

[/box]

۶- قرار دادن وسایل آشپزخانه در داخل کابینت:

ما ایرانیان در آشپزخانه از وسایل زیادی استفاده می‌کنیم و دوست داریم همیشه در دسترس باشند. این کار باعث خواهد شد هم آشپزخانه خیلی کوچک به نظر برسد و هم این که همیشه شلخته و نامرتب دیده شود.

بهتر است از کابینت‌های آشپزخانه کوچک خود نهایت استفاده را ببرید و وسایل را داخل آن‌ها قرار دهید. این کار هم به مرتب بودن آشپزخانه و هم چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی شما کمک زیادی می‌کند.

ادغام اتاق‌ها با آشپزخانه

۷- ادغام اتاق‌ها با آشپزخانه:

یکی دیگر از کارهایی که باعث بهبود چیدمان وسایل در آشپزخانه می‌شود، ادغام کردن یک اتاق به آشپزخانه کوچک است. اما همه نمی‌توانند دیوارهای بین اتاق‌ها و آشپزخانه کوچک خود را از میان بردارند و آن‌ها را با هم ادغام کنند. ولی اگر چنین امکانی دارید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه از آن نگذرید. چرا که به راحتی می‌توانید اتاق و آشپزخانه کوچک را با استفاده از طرح اوپن با هم ترکیب کنید و چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی خود را خیلی شیک‌تر و بهتر انجام دهید.

۸- استفاده از کابینت‌های رول شونده:

به راحتی می‌توانید در آشپزخانه کوچک خود از این نوع کابینت‌ها استفاده کنید. به راحتی هنگام کار آن‌ها را باز کنید و بعد از اتمام کار نیز به جای خود برگردانید.

این نوع کابینت‌ها باعث می‌شوند تا چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی شما خیلی زیباتر و مرتب‌تر باشد و حالت مدرن و به روزی به خود بگیرد.

به انتهای مطلب چیدمان آشپزخانه کوچک ایرانی رسیدیم. امیدواریم که این نکات در رابطه با نحوه چیدمان آشپزخانه کوچک برایتان مفید واقع شده باشد. سعی کنید حتما از این نکات استفاده کنید تا آشپزخانه کوچک خود را به بهترین نحو ممکن چیدمان دهید و از روزمرگی در آورید.

حتما در بخش نظرات، برای ما بنویسید که شما کدام یکی از ایده‌ها را بیشتر دوست داشتید و فکر می‌کنید که کاربردی تر است؟

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب را هم حتما بخوانید:

چند روش برای روشن کردن فضای داخلی خانه

[/box]

منبع: improvenet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.