چگونه کودک درون خود را زنده نگه داریم؟

شفای کودک درون

شفای کودک درون

همه‌ی ما انسان‌ها وقتی کودک هستیم دوست داریم بزرگ شویم و شبیه آدم بزرگ‌ها زندگی کنیم. و وقتی بزرگ می‌شویم حسرت کودکی‌مان را می‌خوریم و دوست داریم که به دوران کودکی خود برگردیم اگر دوست دارید کودکی خود را حفظ کنید در این مطلب از مجله صورتی‌ها مقاله‌ای با نام شفای کودک درون برای شما آماده کرده‌ایم که امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید کودک درون خود را زنده کنید و همیشه شاد زندگی کنید.

چند نکته مهم برای شفای کودک درون

شفای کودک درون

۱- وقتی دلتان گرفت، گریه کنید، هرگز جلوی خودتان را نگیرید. گریستن نشانه انسان بودن شما است به علاوه کودک درون‌تان نیز آرام خواهد شد.

۲- دفترچه یادداشت شخصی داشته باشید و احساسات خود را یادداشت کنید و هر چند وقت یک‌بار به آن سر بزنید. به این ترتیب شما با کودک درون‌تان ملاقات کرده‌اید.

۳- همراه با موسیقی سالم حرکات منظم و شاد انجام دهید. حرکات بدنی کودک درون‌تان را به وجد می‌آورد و به این ترتیب شما برای بقیه روز سوخت روانی کافی خواهید داشت.

شفای کودک درون

چند نکته مهم برای شفای کودک درون

۴- برای شفای کودک درون وقت خود را با کسانی بگذرانید که به آن‌ها علاقه‌مندید و از بودن با آن‌ها لذت می‌برید. به این ترتیب کودک درون‌تان احساس امنیت و آرامش بیشتری خواهد کرد.

۵- اتاق‌تان را آن‌طور که دل‌تان می‌خواهد تزیین کنید. حتی اگر برای دیگران خنده‌دار به نظر می‌رسد، چندان مهم نیست پرده‌ها، رنگ دیوار و اشیا و لوازم، تابلوها و روتختی را با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

۶- گاهی اوقات زیر نور شمع شام بخورید و اگر موسیقی ملایمی نیز پخش شود فضا رویایی‌تر خواهد شد. به این ترتیب کودک درون‌تان بیشتر لذت خواهد برد.

۷- برای شفای کودک درون زیر باران قدم بزنید و چتر را فراموش کنید، بگذارید خیس شوید و به یاد سال‌های خردسالی به کودک درون‌تان نشان دهید که برای او اهمیت قائل هستید.

چگونه کودک درونمان را زنده نگه داریم؟

چند نکته مهم برای شفای کودک درون

۸- به حس ششم و شهود خود احترام بگذارید برای مثال اگر ته دل‌تان به انجام کاری راضی نیستید آن را انجام ندهید و یا در تصمیم‎گیری‌ها به ته قلب‌تان هم نگاهی بیندازید کودک درون‌تان آن‌جا نشسته است.

۹- وقتی نقاشی می‌کشید، از تخیل خود کمک بگیرید و طرح‌های تخیلی بکشید و آن‌ها را با رنگ‌های دل‌خواه خود رنگ نمایید. مطمئناً کودک درون‌تان در انتخاب رنگ‌ها به شما کمک خواهد کرد.

۱۰- به تماشای طلوع و غروب بنشینید و با خود بگویید: این ممکن است آخرین طلوع یا غروب خورشید باشد که به نظاره نشسته‌ام و این تجربه‌ای “ناب” برای کودک درون‌تان خواهد بود.

۱۱- آراسته باشید و آرایشی که دل‌تان می‌خواهد داشته باشید. اگر به ته دل‌تان رجوع کنید او به شما خواهد گفت که چه سبک آرایشی را می‌پسندد.

شفای کودک درون

چند نکته مهم برای شفای کودک درون

۱۲- از انتقاد نسبت به خود دست بردارید. در چنین لحظاتی کمی درنگ کنید. شما در حال شلاق زدن به کودک درون‌تان هستید، شلاق را دور بیندازید و با او مهربان باشید.

۱۳- وقتی زیر فشار هستید و استرس دارید به کتاب‌های داستان کودکان پناه ببرید این کار لذت بخش “کودک درون‌تان” را آرام خواهد ساخت.

۱۴- از تفریح‌های گذری و کوتاه غافل نشوید. مانند تاب خوردن در یک پارک و یا خوردن یک فنجان چای داغ در زمستان آن هم وقتی هوس نوشیدن آن را می‌کنید. این کار یعنی پاسخ دادن به ندای کودک درون‌تان.

۱۵- هیچ چیز مانند اسب‌سواری و دوچرخه‌رانی کودک درون‌تان را به وجد نمی‌آورد، امتحان کنید.

۱۶- دردهای جسمانی فریاد خفه شده کودک درون شما است. پس علاوه بر درمان‌های جسمانی برای رابطه خود با وی فکری بکنید.

شفای کودک درون

امیدواریم با خواندن مطلب ” شفای کودک درون “شادی و شادابی کودکی‌تان را بدست بیاورید.

12 دیدگاه برای “چگونه کودک درون خود را زنده نگه داریم؟

 1. یاحق..... گفته:

  به جون خودم نباشه به جون عمم من همیشه کودک درونم زنده هست یعنی جوری که قبل از من از خواب بیدار میشه

 2. پگاه گفته:

  من واسه کودک درونم اسم گذاستم
  خخخخخ
  کودک درونم بیشتر موقع ها فعال

 3. متینـــا گفته:

  مال من بیش از حد فعال هس ولی جدی واقعاا کودک درون داریم ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.