چگونه مبل پارچه ای را تمیز کنیم

چگونه مبل پارچه‌ای را با روش آسان و سریع تمیز کنیم؟

انتخاب مبل برای منزل کار بسیار سختی به شمار می‌آید زیرا علاوه بر زیبایی مبل باید به نکات دیگری هم توجه نشان دهید. برای این که مبل‌ها همیشه زیبا دیده شوند، باید تمیز و مرتب بوده و رنگ پریدگی و یا گرد و خاک نداشته باشند، به همین دلیل خانم‌ها موقع انتخاب مبل به نحوه‌ی تمیز کردن مبل‌ها نیز باید توجه کنند. مبل پارچه‌ای یک انتخاب آسان و زیبا برای منزل می‌باشد، فقط فکر این که گرد و غبار روی آن را چگونه پاک کنند، خانم‌ها را به شک می‌اندازد و در انتخاب آن تردید می‌کنند. ولی پاک کردن مبل پارچه ای آن قدر که فکر می‌کنیم سخت نیست و راه‌حل مخصوصی دارد. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، به سوال ” چگونه مبل پارچه ای را تمیز کنیم ” پاسخ می‌دهیم، همراه ما باشید.

چگونه مبل پارچه ای را تمیز کنیم

چگونه مبل پارچه ای را تمیز کنیم

معمولا هنگام خرید هر مبل، برچسبی در قالب روش‌های نگهداری مبلمان، زده می‌شود، شما باید آن را به طور دقیق مطالعه کنید. با در نظر گرفتن نکاتی که از آن پرچسب استخراج کردید، می‌توانید از روش زیر که یک روش ساده برای تمیز کردن مبل پارچه‌ای است، استفاده کنید.

در جواب سوال “چگونه مبل پارچه ای را تمیز کنیم” باید بگوییم که ابتدا وسایل زیر را آماده کنید و روش اجرا را دنبال نمایید.

وسایل لازم جهت پاک کردن مبل پارچه ای:

  • جاروبرقی
  • برس نرم
  • جوش شیرین
  • صابون مایع
  • آب
  • پارچه‌ی کتان
  • پارچه‌ی بدون پرز

تمیز کردن مبل پارچه ای

قدم اول برای تمیز کردن مبل پارچه ای این است که مبل را جارو بکشید تا کمی از گرد و غبار آن از بین برود، این کار را با کمک برس جاروبرقی امتحان کنید. قدم بعدی برای تمیز کردن مبل، این است که تمام سطح مبل را با کمک برس نرم تمیز کنید تا هر گونه مواد اضافی پاک شود.

قدم سوم این است که جوش شیرین را به تمام سطح مبل بریزید و سپس ۲۰ الی ۳۰ دقیقه منتظر بمانید. قدم چهارم برای تمیز کردن مبل پارچه ای این است که با کمک جاروبرقی جوش شیرین را از سطح مبل پاک کنید.

پاک کردن مبل پارچه ای

بعد از گذراندن این مراحل نوبت به آمده کردن محلول شوینده‌ی مبل می‌رسد برای تهیه آن کافی است: ۲ الی ۳ قطره صابون مایع را در ۴ فنجان آب بریزید و هم بزنید. (احتمالا روی برچسب مبلتان مقدار لازم برای صابون را مشخص کرده باشد) سپس پارچه کتانی را داخل این محلول فرو کرده، و بعد از خیس شدن، آب را با فشار دست گرفته و سپس به صورت دایره‌وار و ملایم روی مبل بکشید.

سپس با کمک دستمال نرم و بدون پرز رطوبت مبل را بگیرید به این ترتیب مبل شما مانند روز اول تمیز می‌شود و گرد و غبار آن از بین می‌رود.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید ♥