چگونه لکه چای را از بین ببریم

چگونه لکه چای را از بین ببریم

صورتی‌ها: حتما برای شما نیز پیش آمده است که به صورت اتفاقی چای خود را روی فرش یا لباس ریخته باشید. در این لحظه‌ها این سوال پیش می‌آید که چگونه لکه چای را از بین ببریم اگر شما نیز به دنبال راه‎حلی برای از بین بردن لکه چای از روی فرش و یا لباس‌های خود هستید حتما این مطلب را مطالعه کنید. در این مطلب دقیقا قصد داریم که به سوال “چگونه لکه چای را از بین ببریم” پاسخ دهیم.

چگونه لکه چای را از بین ببریم

چگونه لکه چای را از بین ببریم

برای پاک کردن لکه چای از روی لباس و فرش راه‌های متفاوتی وجود دارد ولی ما بهترین و آسان‌ترین راه‌ها را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید به نتیجه‌ی دل‎خواه خود برسید.

لکه چای را از روی لباس چگونه پاک کنیم

چگونه لکه چای را از بین ببریم

هنگامی که چای روی لباس‌تان ریخت، آ« را با یک دستمال مرطوب از روی لباس پاک کرده و سپس لباس‌تان را با آب سرد بشویید. اگر با این کار لکه‌ی چای از روی لباس نرفت، با توجه به رنگ لباس می‌توانید از سفید کننده و یا سرکه استفاده کرده و لکه‌ی چای را از بین ببرید چون سرکه خاصیت لکه بری داشته و به راحتی لکه‌ی لباس را بدون بردن رنگ لباس از بین می‌برد. اما در هنگام شستن لباس با سرکه لباس بوی سرکه می‌دهد. برای از بین رفتن بوی سرکه لباس را زیر نور آفتاب و فضای آزاد قرار دهید تا لباس خشک شده و بوی سرکه از بین برود.

لکه چای را می‌توانید با استفاده از جوش شیرین نیز از بین ببرید! به طوری که ابتدا باید لباس را خیس کرده و سپس مقدار کمی جوش شیرین روی لکه‌ی چای بریزید طوری که جوش شیرین تمام سطح لکه روی لباس را بپوشاند. اجازه دهید جوش شیرین به مدت یک شبانه‌روز روی لباس باقی بماند سپس لباس را شسته و شاهد از بین رفتن لکه باشید.

از بین بردن لکه چای روی فرش

چگونه لکه چای را از بین ببریم

برای پاک کردن لکه چای و یا قهوه از روی فرش مراحل زیر را طی کنید تا لکه چای از روی فرش پاک شود:

مرحله اول: برای شروع کار در ابتدا شوینده‌ای را روی لکه فرش اسپری کرده سپس با یک پارچه‌ی سفید رنگ فرش را پاک کنید.

مرحله دوم: در ادامه سرکه‌ی سفید را روی قسمت لکه فرش اسپری کرده و سپس با یک دستمال خشک به طور کامل فرش را پاک کنید.

  • نکته: دقت کنید در هنگام پاک کردن سرکه از روی فرش باید سرکه به طور کامل پاک شود.

مرحله سوم: بعد از سرکه دوباره شوینده‌ای را روی لکه فرش اسپری کرده و با دستمالی سفید رنگ لکه را پاک کنید.

مرحله چهارم: سپس روی لکه، آب ولرم اسپری کرده و با استفاده از دستمالی خشک آن را پاک کنید.

مرحله پنجم: اگر لکه محو شد که کار تمام است منتظر باشید تا فرش خشک شود ولی اگر لکه محو نشد مراحل یک تا چهار را دوباره تکرار کنید تا لکه به طور کامل محو شود.

مطلب چگونه لکه چای را از بین ببریم به پایان رسید امیدواریم با استفاده از این روش‌ها بتوانید لکه‌ی چای را ار روی لباس و فرش‌هایتان پاک کنید.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها