راهنمای پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی

پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی

صورتی‌ها: اگر دختری هستید که از پروژه‌های گروهی و کارهای تیمی مدرسه و دانشگاه دوری می‌کنید و یا در جمع‌های دوستانه حضور کمی داشته و کمتر حرف می‌زنید قطعا شما را می‌توان یکی دختر جالتی نامید. خجالت کشیدن چیز بدی نیست و این حس در همه وجود دارد تنها چیزی که تفاوت دارد میزان خجالتی بودن است. یکی از مشکلاتی که افراد خجالتی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند پدا کردن دوست جدید و ایجاد رابطه با دیگران است چرا که اینگونه افراد از صحبت کردن ترس دارند. در این مطلب راهنمایی‌های مفیدی آماده کرده‌ایم تا شما نیز بتوانید دوستان جدید پیدا کرده و با آن‌ها صمیمی شوید. پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی اگر این راهنمایی‌ها را رعایت کنند کار سختی نخواهد بود.

راهنمای پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی

راهنمای پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی

پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی بسیار مشکل است دلیل این امر هم نداشتن اعتماد به نفس و ترس از حرف زدن با دیگران است. اگر شما نیز دختری خجالتی هستید نکاتی که در ادامه بیان خواهید کرد را به صورت روزانه تمرین کنید و اثرات مثبت آن را ارزیابی. همراه ما باشید.

کاری را که دوست دارید انجام دهید:

فعالیتی که از آن لذت می‌برید را پیدا کنید مانند رقصیدن، آشپزی کردن و یا حتی نقاشی کردن. درباره این علاقه‌ها با دوستان و یا حتی کسانی که به تازگی آشنا شده‌اید حرف بزنید. بهترین کار این است که در یک باشگاه عضو شوید که افرادی زیادی در آن ثبت نام کرده‌اند و هنگام حضور در آن با افراد شروع به صحبت در مورد کارهای مور علاقه خود کنید. قطعا افراد بسیار زیادی در آنجا هستند که علایق مشترکی با شما داشته و می‌توانند دوستان خوبی برای شما باشند. این کار بهترین شروع برای یک مکالمه جدید است. سعی کنید این کار را در مکان‌های دیگری که افراد زیادی در آن هستند انجام دهید.

کاری را که دوست دارید انجام دهید

با افرادی که باعث خنده شما می‌شوند صمیمی شوید:

اگر کسی یا کسانی را در اطراف خود دارید که می‌توانند شما را بخندانند با آن‌ها سریع صمیمی شده و به صورت روزانه مکالمه داشته باشید. کسانی را که می‌خواهید با آن‌ها دوست شوید به جمع خود با این فرد دعوت کنید چرا که اینگونه افراد محبوبیت بالایی دارند و می‌توانند به شما در پیدا کردن دوستان جدید کمک کنند حتی به صورت غیر مستقیم. نکته دوم اینکه اگر کسی با دوستتان که شما را می‌خنداند دوست شود به این معنی است که علایق مشترکی با شما نیز دارد و به راحتی می‌توانید با وی دوست شوید.

با افرادی که باعث خنده شما می‌شوند صمیمی شوید

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه بعد از یک دعوای بزرگ با والدین خود صحبت کنیم؟

[/box]

خودت را جور دیگری نشان بده:

پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی راحت خواهد خواهد شد اگر بدانند فقط آن‌ها هستند که از درون واقعیشان خبر دارند. این فقط شما و دوستان نزدیکتان هستند که می‌دانند شما دختری خجالتی هستید افرادی که هنوز با آن‌ها صحبت نکرده‌اید و یا اولین بار است که آن‌ها را مشاهده می‌کنید هیچ ذهنیتی در مورد شما نداشته و از این مسئله آگاه نیستند. پس به راحتی می‌توانید این احساس خجالتی بودن را از آن‌ها پنهان کرده و خود را فردی اجتماعی معرفی کنید. اگر بتوانید چندین بار در مکان‌های مختلف این کار را تکرار کنید حس خجالتی بودن در شما خاموش شده و به راحتی می‌توانید دوستان جدید پیدا کنید.

خودت را جور دیگری نشان بده

لبخند معجزه خواهد کرد:

اگر شما لبخند بزنید اکثر مردم تمایل خواند داشت که به شما نزدیک شوند. در تفکر انسان لبخند اتفاقی بسیار خوب و مثبت است به همین دلیل هم همه به سوی آن گرایش پیدا می‌کنند. در جمع‌های گروهی خود همیشه لبخند بزنید تا مانند الماس‌های سفید به طرف شما نیز گرایش پیدا کنند. لبخند می‌تواند سرآغاز بسیاری از گفت‌وگوها باشد که سرآنجام آن دوستی‌های جدید است.

لبخند معجزه خواهد کرد

همانگونه که مطالعه کردید پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی با رعایت این نکات ساده ولی موثر بسیار آسان خواهد شد. به هیچ وجه خود را به خاطر خجالتی بودن سرزنش نکنید چون این احساس در تمامی انسان‌ها وجود دارد و فقط یادبگیرید که این احساس خود را کنترل کنید.

گردآوری این مقاله توسط تیم تولید محتوای مجله صورتی‌ها انجام گرفته است.

منبع مطلب:

https://www.girlslife.com/life/friends/31818/5-ways-to-make-friends-even-if-youre-shy

9 دیدگاه برای “راهنمای پیدا کردن دوست برای افراد خجالتی

  1. maria گفته:

    من زیاد خجالتی نیستم اما معمولا روی انتخاب دوستام خیلی حساسم و بعد یه مدت از اخلاق بد اونا خسته میشم و خیلی سخت پسندم لطفا در مورد این افراد هم مطلب بذارید.

  2. nazi گفته:

    من که انقدر پررو ام، هر جا برم با یکی دوس میشم، خودم هم توی دوستام معروفم به نازی دلقک واسه همین با همه دوستم. اینا راهنمایی های خوبی بود ولی خب اگه بدردتون نخورد، مثلا توی مدرسه به اکیپ بچه ها نزدیک بشید با حرفاشون بخندید، نظر بدید و کم کم باهاشون دوست میشید. دوستی یکی از مهم ترین نیاز هاتونه و باید مراقب دوستاتون باشید، البته اینم در نظر بگیرید که فرد مورد نظر باید ملاک های یه دوست خوب رو داشته باشه.

  3. nazi گفته:

    وا چرا رانیا جونی، اصن کار سختی نیس، منم اول همینجوری خجالتی بودم، اصن میخاستم با مامان و بابامم حرف بزنم ب زور حرف میزدم، دیگه کم کم خودم درسش کردم، چون اذیت کننده شده بوووود. تو مدرسه و همه جا مشکل داشتم، اصن ی وضعی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.