معرفی بهترین ماسک خانگی برای شفاف کردن پوست

بهترین ماسک صورت خانگی

پوست یک مولفه اصلی برای زیبایی صورت است اگر شما پوست زیبایی نداشته باشید ، با آرایش هم نمی‌توانید خودتان را زیبا نشان دهید. چون باید آن قدر کرم آرایشی بزنید تا پوستتان صاف و شفاف شود ولی حتی از فاصله دور هم مصنوعی بودن چهره به چشم می‌خورد و زیبایی طبیعی نخواهید داشت. پس باید مراقب پوستتان باشید و از انواع ماسک‌های خانگی استفاده کنید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها به معرفی بهترین ماسک صورت خانگی برای شادابی و لطافت پوست می‌پردازیم. انوع مختلف ماسک‌ها برای شادابی پوست وجود دارد ولی شما باید در بین این ماسک‌ها بهترین ماسک صورت خانگی را انتخاب کنید.

معرفی بهترین ماسک صورت خانگی و خواص آن

بهترین ماسک صورت خانگی

یا احساس می‌کنید صورتتان کدر و خشک شده است؟ پوستتان شفافیت ندارد؟ می‌خواهید پوست شفافی داشته باشید؟ با تهیه بهترین ماسک صورت خانگی به راحتی ممکن است! ماسک نشاسته و ماست ، یک ماسک برای شفاف شدن پوست و رهایی از حالت کدر پوست است که پوست را شاداب و لطیف می‌کند.

همانطور که می‌دانید نشاسته حالت چسبندگی دارد ، و این خاصیت چسبندگی باعث تمیز شدن پوست می‌شود و همه جرم‌های پوست را از بین می‌برد. همچنین نشاسته چربی پوست را می‌گیرد و این گرفتن چربی پوست باعث ترمیم و کاهش جوش‌ها و آکنه‌ها می‌شود.

خاصیت ترمیمی نشاسته بسیار بالاست به حدی که در درمان سنتی برای درمان سوختگی پوست نوزادان به جای پودر بچه از نشاسته استفاده می‌شد. همچنین نشاسته دارای خاصیت تسکین دهندگی است که مرهم مناسبی برای درد آبله مرغان است همچنین نشاسته عرق سوختگی زیر بغل و کشاله ران و زیر بغل را کاهش می‌دهد و درمان می‌کند.

با خواص کلی نشاسته برای پوست آشنا شدیم و با خواص ماست هم آشنا هستیم ماست هم سفید کننده و تسکین دهنده درد صورت است که باعث شادابی و لطافت پوست صورت می‌شود که ترکیب این دو ماده جادویی نتیجه عالی دارد.

آموزش تهیه ماسک ماست و نشاسته

ماسک صورت برای روشن شدن پوست

مواد لازم برای تهیه بهترین ماسک صورت خانگی :

  • سه قاشق غذاخوری نشاسته
  • یک قاشق غذاخوری ماست

ابتدا صورتتان را کاملا تمیز کنید و بشویید سپس خشک کنید بعد از آن سه قاشق غذاخوری نشاسته را با یک قاشق ماست ترکیب کنید و کاملا هم بزنید تا به شکل خمیری یکنواخت در بیاید. (دقت کنید ماستی که هنگام تهیه ماسک باید استفاده شود ، ماست کم چرب است) حال می‌توانید ماسک را روی صورتتان بمالید. مدت زمان پیشنهادی نیم ساعت است بعد از گذشت نیم ساعت صورتتان را با آب خیلی زیاد بشویید.

نکته مهم در مصرف بهترین ماسک صورت خانگی :

دقت کنید هنگامی که ماسک روی صورت شما است صحبت نکنید ، نخندید ، اخم نکنید ، حتی آدامس هم نجوید چون این ماسک سفت است و ممکن است حالت بگیرد. حتی قبل از مالیدن ماسک روی چشم‌هایتان یک پارچه تمیز بگذارید تا در اثر نور زیاد ناخودآگاه اخم نکنید.

مقدار مصرف این ماسک:
تهیه این ماسک خیلی ساده است و ممکن است شما فکر کنید که هر چه بیشتر از این ماسک استفاده کنید تاثیر بیشتری دارد در حالی که این گونه نیست می‌توانید این ماسک را یک یا دو بار در به مدت یک ماه روی پوست‌تان قرار استفاده کنید تا متوجه تاثیر معجزه آسای نشاسته بر روی پوست‌تان شوید.

5 دیدگاه برای “معرفی بهترین ماسک خانگی برای شفاف کردن پوست

  1. Zahra_650 گفته:

    رحان جون من وقتی صورتم و اصلاح میکنم پایین گونه هام پر از جوش های ریز میشه چیکار کنم اینجوری نشه؟؟؟صورتم پر از جوش شده الان×_×

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.