بیوگرافی کامل پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل

پریسا تبریز

بسیاری از افراد دوست دارند که در شرکت معروف و بزرگی مثل گوگل کار کنند و جزو تیم آن باشند. برخی برای رسیدن به این خواسته تمام تلاششان را می‌کنند و سختی‌های زیادی را به جان می‎‎‌خرند، اما در مقابل بعضی‌ها هم فقط در ذهنشان مرور می‌کنند و هیچ تلاشی نمی‌کنند. یکی از این افراد که برای رسیدن به هدف خود تمام تلاشش را کرد و از حرکت باز نایستاد خانم پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل است. اگر دوست دارید از مسیری که خانم تبریز برای رسیدن به این موفقیت طی کرده‌ مطلع شوید و از آن الگو برداری کنید پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با صورتی‌ها همراه باشید. در ادامه بیوگرفی پریسا تبریز را خواهید خواند.

بیوگرافی پریسا تبریز

بیوگرافی پریسا تبریز

بهتر است قبل از این که مسیر موفقیت خانم پریسا تبریز را بیان کنیم، با زندگی شخصی ایشان آشنایی مختصری داشته باشیم چرا که زندگی شخصی افراد موفق می‌تواند یک الگوی مناسب برای تغییر در زندگی باشد البته اگر خواهان پیشرفت باشیم.

بیوگرافی و مشخصات بیوگرافی پریسا تبریز

پریسا تبریز کیست؟

خانم پریسا تبریز یکی از ایرانی-لهستانی تبارهای مقیم آمریکا است. پدر خانم تبریز پزشکی ایرانی و مادرشان پرستاری لهستانی هستند و خودشان هم در شهر شیکاگو به دنیا آمده‌اند. خانم پریسا تبریز دو برادر کوچک‌تر از خود دارد و بارها در مصاحبه‌های خودش اذعان کرده که در کودکی به آن‌ها زور می‌گفته و آن‌ها را رهبری می‌کرده است. جالب است بدانید که شغل پیشنهادی به خانم پریسا تبریز، افسری پلیس در امریکا بوده که به نظر خودش بسیار خنده دار بود.

تحصیلات پریسا تبریز:

خانم تبریز فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه معتبر ایلینوی اربانا شمپین است. هیچ یک از اعضای خانواده پریسا تبریز به کامپیوتر علاقه نداشتند و حتی خود پریسا هم در سال اول دانشگاه به این رشته گرایش نداشت تا این که در دانشگاه با جان دراپر یکی از معروف‌ترین هکرهای جهان که به کاپیتان کرانچ نیز شهرت داشت آشنا شد و همین آشنایی سبب تغیر مسیر شغلی و آینده خانم تبریز گشت.

فعالیت شغلی پریسا تبریز:

پریسا تبریز برای گذراندن دوره کارآموزی خود به گوگل ملحق شد و چون در این دوره مورد توجه مدیران گوگل نیز قرار گرفت در سال ۲۰۰۷ دقیقا بعد از فارغ التحصیلی به گوگل پیوست. در آن زمان گوگل ۵۰ مهندس امنیتی داشت که امروزه به بیش از ۵۰۰ نفر افزایش یافته است.

پریسا تبریز علاوه بر آن که مدیر بخش امنیتی و توسعه گوگل هست وظیفه دارد که کارآموزان جدید و علاقه مند را نیز طبق برنامه گوگل آموزش و پرورش دهد. او در این سمت توانست میان کارمندان زن و مرد گوگل توازن برقرار کند. او برای این کار زنان بیشتری را به استخدام گوگل در آورد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

انوشه انصاری اولین زن فضانورد ایرانی

[/box]

چرا به پریسا تبریز شاهزاده امنیت می‌گویند؟

چرا به پریسا تبریز شاهزاده امنیت می‌گویند؟

پریسا تبریز در یکی از مصاحبه‌های خود در مورد این لقب صحبت کرد و گفت: «لقب شاهزاده امنیت در کنفرانس توکیو ساخته شد. من می‌دانستم که در این کنفرانس باید به افراد مختلف و زیادی کارت ویزیت بدهم اما معرفی خود به عنوان مهندس امنیت اطلاعات بسیار رسمی و خشک بود بنابراین به این فکر بودم که عنوانی جذاب و خودمانی‌تر بسازم به همین دلیل شاهزاده امنیت را انتخاب کردم تا خودم را با آن معرفی کنم»

مشاوره دادن پریسا تبریز به کودکان و نوجوانان:

یکی دیگر از فعالیت‌های خانم تبریز که خیلی هم مورد توجه قرار گرفته شرکت در کنفرانس‌هایی هست که در آن به کودکان و نوجوانان علاقه مند به حوزه امنیت سخنرانی کرده و راهکارها و نکاتی را که باید رعایت شود گوش زد می‌کند. این کنفرانس‌ها هر ساله در شهر لاس وگاس آمریکا برگذار شده و علاقه مندان زیادی نیز در بین نوجوان پیدا کرده است.

علایق پریسا تبریز:

علایق پریسا تبریز:

پریسا در وبلاگ شخصی خودش نسبت به علایق شخصی و کارهایی که دوست دارد انجام دهد نوشته‌های زیادی دارد. او بارها و بارها عنوان کرده است که به صخره نوردی، کوهنوردی، ساختن کاردستی با شیشه، آشپزی و … علاقه شدیدی دارد و در وقت‌های آزاد خود آن‌ها را دنبال می‌کند.

پریسا تبریز کارخودش یعنی یافتن حفره‌های امنیتی گوگل را به صخره نوردی تشبیه می‌کند و می‌گوید که در هر کدام باید دنبال راه‌هایی باشی که به سلامت بتوانی به هدف خودت برسی.

موفقیت‌ها و دستاوردهای خانم پریسا

موفقیت‌ها و دستاوردهای خانم پریسا:

  1. پریسا تبریزی از زمانی که در گوگل مسئول بخش امنیت شده میزان شاغلان زن و مرد را متوازن ساخته و برای این کار زنان متخصص زیادی را به استخدام گوگل در آورده است.
  2. پریسا تبریز به عنوان رئیس بخش امنیت گوگل رسیده و به شاهزاده امنیت گوگل شهرت یافته است.
  3. خانم تبریز عضو هکرهای کلاه سفید بوده و با حمله به انواع وب سایت‌ها، حفره‌های امنیتی سایت‌ها را شناسایی و برطرف می‌کند.

ممنون که تا انتها با این مطلب همراه مجله صورتی‌ها بوده‌اید. اگر نکته نظر خاصی در رابطه با بیوگرافی خانم پریسا تبریز دارید حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید و بگویید که دوست دارید در مطالب بعدی بیوگرافی کدام یک از زنان موفق ایرانی برایتان آماده شود؟

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب را نیز بخوانید:

بیوگرافی ثریا دارابی: ثروتمندترین دختر ایرانی!

بیوگرافی بازیگران و چهره‌های محبوب ایرانی را اینجا بخوانید!

[/box]

2 دیدگاه برای “بیوگرافی کامل پریسا تبریز شاهزاده امنیت گوگل

  1. ؟؟؟؟ گفته:

    یعنی ما زن موفق نداریم ک تو خود ایران ساکن باشه یا شما نمیشناسید یا نمیخواید همچین افرادی رو معرفی کنید؟؟؟؟
    درج لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.