پاک کننده آرایش صورت و چشم با مواد طبیعی

پاک کردن آرایش صورت

پاک کننده آرایش صورت با مواد طبیعی :

آرایش صورت یکی از کارهای مورد علاقه بانوان است که مواد آرایشی شیمیایی آن یک طرف و پاک کردن آرایش صورت با مواد شیمیایی یک طرف! که همگی دشمن پوست و زیبایی صورت هستند. بنابراین باید از موادی استفاده کنیم که آسیبی به پوست صورت نمی‌رسانند.

بعضی از مواد طبیعی و مفید هستند که خاصیت پاک کنندگی دارند و می‌توان به کمک آن‌ها آرایش صورت را به راحتی پاک کرد که آسیبی وارد نمی‌کند. فقط ممکن است بعضی از این مواد شیمیایی برای پوست حساسیت ایجاد کند برای جلوگیری از این کار ، مقدار خیلی کمی از آن را روی پوست امتحان کنید.

در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، پاک کننده آرایش صورت با مواد طبیعی را معرفی می‌کنیم.

تهیه پاک کننده آرایش صورت با مواد طبیعی

پاک کردن آرایش صورت

 

روغن زیتون و روغن بادام

مقدار کمی (چند قطره) از روغن زیتون را بر روی یک پد پنبه بریزید و آرایش صورت خود را با حرکت‌های دایره‌ای پاک نمایید. هنگام پاک کردن آرایش چشم ، چشم خود را ۱۰ ثانیه ببندید با پد پنبه به آرامی آن را پاک کنید. اگر شما پد پنبه در خانه ندارید چند قطره از روغن زیتون را در دستتان بریزید و برروی صورت خود بمالید و با استفاده از یک حوله و یا دستمال کاغذی نرم صورت خود را تمیز کنید و روغن اضافی را از صورت خود پاک نمایید.

پاک کننده آرایش صورت با روغن زیتون و روغن بچه

روغن زیتون و روغن بچه را به میزان مساوی با هم مخلوط نمایید. یک پنبه‌ی توپی را در این مخلوط بزنید و با حرکات ملایم ، سایه و خط چشم را پاک کنید. هر دو روغن ، هم دارای خواص نرم کنندگی هستند و هم مواد آرایشی را پاک می‌کنند و هم پوست ناحیه‌ی اطراف چشم‌هایتان را مرطوب می‌سازند.

پاک کننده آرایش صورت با آب خیار

یک خیار تازه را پوست کنده و رنده کنید. یک هشتم فنجان آب خیار را با چند قطره روغن بچه مخلوط کنید و با پنبه‌ی توپی روی آرایش چشم‌هایتان بزنید و آن‌ها را پاک نمایید.

شیر و روغن بادام شیرین

۱ قاشق غذاخوری پر شیر و ۲ یا ۳ قطره روغن بادام شیرین را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید . یک دستمال یا پارچه را کمی در این مخلوط شیر و روغن بادام نمدار کنید و بر روی پوست خود قرار دهید و بعد با یک پنبه یا دستمال تمیز صورت خود را پاک کنید , برای این که مطمئن باشید که تمام شیر از صورتتان پاک شده است با آب صورتتان را بشویید.

پاک کننده آرایش صورت با مواد طبیعی

وازلین و آلوئه ورا

برای پاک کردن فونداسیون و رژ گونه از صورتتان ، وازلین و ژل آلوئه ورا را به میزان مساوی با هم ترکیب کنید و خوب به هم بزنید. وازلین ، پوست را تمیز و مرطوب می‌کند و آلوئه ورا ، مواد زائد چسبناک را کاهش می‌دهد.

پاک کننده آرایش صورت با ماست

برای پاک کردن آرایش صورت می‌توانید از ماست ساده استفاده کنید ، نه نوع طعم دار. یک پنبه ی توپی را در ماست بزنید و با استفاده از آن ، رژ گونه ، پودر و فونداسیون را از صورتتان پاک نمایید. سپس صورتتان را با آب سرد شست و شو دهید.

پاک کننده آرایش صورت با مواد طبیعی با شامپو بچه

برای پاک کردن ریمل ، که به سختی پاک می‌شود  روی یک پنبه توپی یا دستمال کاغذی ، کمی شامپوی بچه بریزید و با آن ریمل را پاک کنید. این محصول بدون اشک برای بچه‌ها ساخته شده ، اما بزرگسالان نیز می‌توانند استفاده کنند.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب پاک کننده آرایش صورت با مواد طبیعی برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.