پارافین تراپی چیست؟!

پارافین تراپی با استفاده از موم بر پایه روغن، به منظور تسکین درد دست، پاها، مفصل و عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درمان برای منافع پوستی نیز مفید هست. شما می‌توانید یک پارافین گرم در خانه را با یک دستگاه کوچک برای این منظور، طراحی کنید یا می‌توانید آن را در یک سالن آرایشی انجام دهید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، در مورد پارافین تراپی مطالبی خواهیم خواند امیدوارم برایتان مفید واقع شود، همراه ما باشید.

پارافین تراپی

پارافین تراپی

شاید پارافین تراپی به گوش شما نیز خورده باشد. امروزه پارافین تراپی یک روش جدید درمانی محسوب می‌شود که با کمک آن می‌توان حتی چند بیماری را درمان کرد، در ادامه در مورد فواید و نحوه استفاده آن می‌خوانیم:

نحوه پارافین تراپی خانگی

فواید پارافین تراپی

همانطور که Therabath، تولید کننده محصولات درمان پارافین اشاره کرد، پارافین تراپی باعث کاهش درد مفاصل مزمن و آرامش ماهیچه‌های سفت و بهبود جریان خون به محل درمان می‌شود.

این امر موجب افزایش حرکت افراد مبتلا به آرتریت، بورسیت و سایر بیماری‌های مزمن می‌شود که برای آ‌ن‌ها بسیار مفید است. پارافین تراپی همچنین پوست خشک، چاک دار و خشن را تبدیل به پوست صاف و نرم می‌کند. همچنین پارافین تراپی می‌تواند برای اختلالات مزمن پوست مانند اگزما و پسوریازیس نیز مفید باشد.

پارافین تراپی

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

تمام مزایا و معایب استفاده از موم یا وکس صورت!

[/box]

پارافن تراپی چگونه کار می‌کند؟

پارافین تراپی یک نوع روش حرارتی عمیق است. موم پارافین مایع در جذب و نگهداری گرما بسیار موثر هست. هنگامی که دست یا پای خود را به عنوان مثال، داخل پارافین فرو می‌برید، انتقال حرارت از موم به منطقه آسیب دیده مانند واکسن، واکنش نشان می‌دهد.

گرما گردش خون را افزایش داده و درد و سفتی را کاهش می‌دهد. همچنین باعث نرم شدن پوست شده و خونرسانی به پوست را افزایش می‌دهد، در حالی که مواد معدنی و رطوبت را هم به پوست می‌رساند. پارافین، خون رسانی به پوست را افزایش می‌دهد و به این دلیل، باعث نرم شدن پوست می‌گردد. در حالی که همچنین مواد معدنی و رطوبت را هم به پوست می‌رساند.

پارافین تراپی چیست

نحوه دسترسی به پارافین

سوال پیش می آید که پارافین را از کجا تهیه کنم؟ چند نوع ارائه دهنده پارافین وجود دارد هم می‌توانید از آرایشگاه‌ها تهیه کنید و هم از فروشندگان لوازم آرایشی. طبق نظر Therabath، پارافین تراپی می‌تواند بخشی از فیزیوتراپی باشد و ممکن است قبل از انجام تمرینات درمانی انجام شود. این می‌تواند برای بازسازی جراحات ورزشی و سایر آسیب‌های فیزیکی مفید باشد. شما می‌توانید پارافین تراپی را در طول ماساژ درمانی انجام دهید. یا آن را به عنوان بخشی از یک مانیکور، پدیکور در نظر بگیرید.

پارافین تراپی چیست

اقلام مورد نیاز برای پارافین تراپی در منزل

شما همچنین می‌توانید با استفاده از یک وسیله کوچک که به طور خاص برای این کار طراحی شده است، استفاده نمایید و یا یک اجاق گاز که حداقل ۳ کیلوگرم را نگه می‌دارد و حرارت ملایمی دارد پس در خانه خود نیز می‌توانید پارافن تراپی را انجام دهید.

شما به مبلغ کمی نیاز دارید تا یک نوع خاص از پارافین را که در فروشگاه یا بخش تامین پزشکی در دسترس است، تهیه کنید و با کمک آن پارافن تراپی را آغاز نمایید. شما همچنین باید یک دماسنج مخصوص و یک کیسه پلاستیکی و حوله حمام را برای ناحیه تحت درمان همراه داشته باشید تا به راحتی کارتان را انجام دهید.

نحوه پارافین تراپی

آموزش پارافین تراپی در خانه

پارافین را با کمک دستگاه ذوب کنید و سپس اجازه دهید که تا ۱۲۵ فارنهایت خنک شود. ناحیه‌ای که می‌خواهید پارافین تراپی انجام شو، را کاملا خشک کرده و همه جواهرات خود را خارج کنید.

برای شروع دست خود را چندین بار در داخل پارافین فرو ببرید تا یک دستکش ضخیم از پارافین ایجاد کنید. مراقبت باشید که خودتان را نسوزانید! سپس دست خود را به مدت ۳۰ دقیقه در وان پارافین قرار دهید. هنگامی که ۳۰ دقیقه به پایان رسید، موم را پاک کرده و برای درمان بعدی خود نگه دارید.

نحوه پارافین تراپی خانگی

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید. اگر شما نیز از پارافین تراپی استفاده کرده و تجربیاتی در این زمینه دارید می‌توانید آن‌ها را از طریق کامنت برای دیگر کاربران نیز بیان کنید.

مطلبی که خواندید از منبع زیر برگرفته شده است:

livestrong

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.