ویژگی‌های همسر خوب چیست؟

ویژگی یک همسر خوب

یک همسر خوب باید دارای ویژگی‌هایی باشد که بقیه این ویژگی را ندارند و این ویژگی‌ها او را همسر خوب می‌کند با مجله صورتی‌ها همراه باشید تا ویژگی‌های همسر خوب را با هم بررسی کنیم.

ویژگی‌های همسر خوب

ویژگی یک همسر خوب

همسر خوب باید از ویژگی‌های زیر برخوردار باشد:

۱- شخصیت

به دنبال شخصیتی باشیم که او را بپذیریم و بتوانیم سال‌های متمادی در کنارش احساس خوبی داشته باشیم.

۲- هوش

به دنبال کسی باشیم که نه بهره هوشی کمتری از ما داشته باشد و نه خیلی از ما باهوش‌تر باشد. بهره‌های هوشی نزدیک به هم بهترین انتخاب است.

۳- شکل ظاهر

عده۲ای معتقدند که انتخاب همسر بر مبنای شکل ظاهری احمقانه است، اما باید در نظر داشته باشیم که قرار است با همسرمان با همین شکل ظاهری سالیان سال زندگی کنیم، بنابراین، باید از حداقل مشخصات تصویر ذهنی ما برخوردار است.

۴ – معنویت

تعهدات مذهبی و اعتقاد به یک دین و پیروی از آداب و رسوم معنوی مشابه برای ازدواج اصل مهمی است که در موفقیت‌های زناشویی نقش اساسی دارد…

۵- صداقت

یکی از ویژگی‌های همسر خوب صداقت او است. بسیاری از ازدواج‌ها بر اثر دروغگویی، تقلب، فریب، بی‌مسئولیتی، بی‌احترامی و کاهلی متلاشی شده‌اند. برای ازدواج تحت هر شرایطی باید راست بگوییم، تقلب نکنیم و قابل اعتماد باشیم.

۶- خلاقیت

از دیگر ویژگی‌های همسر خوب می‌توان به خلاقیت او اشاره کرد. خلاقیت مختص آدم‌های فوق العاده نیست. برای خلاق بودن الزاما نباید هنرمند بود. همسر ما می‌تواند در زمینه پخت غذا، نظافت، کتاب‌خوانی برای فرزندان، داستان پردازی برای آن‌ها، گل کاری باغچه و هر موضوع دیگری خلاقیت داشته باشد.

۷- مراقبت از فرزندان

همسری انتخاب کنیم که دوست داشته باشد پدر یا مادر شود و به مسئولیت والدینی علاقه‌مند باشد و اهمیت رابطه شاد و خوب والد و فرزند را درک کند.

۸- خود بودن

طرفین نباید در زندگی مشترک به ظاهرسازی، نیرنگ و فریب متوسل شوند و هیچ‌گاه نباید یکدیگر را به بازی بگیرند. بگذارید طرف مقابل‌تان همانی باشد که هست و اجازه بدهید عقیده‌اش را آزادانه ابراز کند.

برخورداری از صداقت، استقلال مالی و عاطفی، خوش قول بودن، هدفمند بودن، مسئولیت پذیری، اخلاق مناسب و ایمان کافی، داشتن توانایی و خلاقیت در کارهای مفید از جمله خصلت‌هایی است که باید در همسر آینده جست و جو کرد.

با مردان هوس باز، بیکار، لاف زن، دائم الخمر، خسیس، وابسته به مادر یا خانواده، دمدمی مزاج، بی اراده، حقه باز، گوشه گیر و بی خاصیت، بدبین و شکاک و سلطه جو نباید ازدواج کرد. با زنانی که فقط متکی به زیبایی خود یا متکی به مال و منال پدر خود هستند و زنان مدپرست، لوس و از خود راضی، وابسته به خانواده و جاه طلب نیز نباید ازدواج کرد.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب ویژگی‌های همسر خوب برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.