۸ تمرین مناسب برای لاغری چانه دوم

ورزش برای لاغری غبغب

صورتی‌ها: دیدن چانه دوم یا همان غبغب در آینه حس ناخوشایندی دارد چرا که ممکن است نشانه اضافه وزن و چاقی باشد. البته توجه داشته باشید که همیشه اینطور نیست و دلایل مختلفی برای این موظوع وجود دارد. پوست با گذشت زمان، کلاژن و کشش خود را از دست می‌دهد و باعث می‌شود که گردن و چانه آویزان شوند. فرآیندی که در حدود ۲۰ سالگی شروع می‌شود. عوامل مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن و رژیم غذایی نامناسب می‌توانند این روند را تشدید کنند. اما نگران نباشید، غبغب یا چانه دوم را می‌توان با تمرین‌های ساده‌ی گردن و چانه بدون عمل جراحی لاغر کرد. برای لاغر کردن غبغب تنها کافی است چند تمرین ساده را به برنامه روتین ورزشی خود اضافه کنید. در این بخش چند ورزش برای لاغری غبغب یا چانه دوم را خدمت شما ارائه می‌دهیم.

ورزش برای لاغری غبغب

ورزش برای لاغری غبغب

پیش از اینکه سراغ انواع ورزش برای لاغری غبغب برویم، بهتر است کمی بیشتر در مورد علت ایجاد این عارضه صحبت کنیم. در زیر دلایل و علل ایجاد چانه دوم را بررسی می‌کنیم.

دلایل ایجاد غبغب چیست؟

دلایل ایجاد غبغب چیست؟

غبغب یا چانه دوم به طور کلی ناشی از یک لایه اضافی چربی است که زیر چانه رشد می‌کند. چندین عامل مختلف در بدن برای ایجاد چانه دوم دخیل هستند. فهمیدن این دلایل می‌تواند به درک روش‌های خلاصی و رفع غبغب کمک کند.

سن:

پوست می‌تواند با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست دهد. که از درست رفتن این خاصیت می‌تواند منجر به آویزان شدن پوست و ایجاد غبغب یا چانه دوم شود.

برنامه غذایی و وزن

در حالی که همیشه افزایش وزن علت اصلی ایجاد غبغب نیست اما می‌تواند به ایجاد آن کمک کند. رژیم غذایی سرشار از کالری، غذاهای فرآوری شده و چربی‌های اشباع‌شده بر افزایش وزن و غبغب تاثیر می‌گذارد.

ژنتیک

در ایچاد غبغب نمی‌توان نقش ژنتیک را نادیده گرفت. هر کسی که دارای سابقه‌ی خانوادگی افتادگی پوست و چانه دوم است، احتمال ایجاد غبغب در او بیشتر است.

حالت بدنی

حالت بدنی ضعیف می‌تواند عضلات گردن و چانه را نیز تضعیف کند. این وضعیت ممکن است در طی زمان به ایجاد غبغب کمک کند. زیرا پوست اطراف وقتی که عضلات استفاده نمی‌شود، کشش خود را از دست می‌دهند.

۸ ورزش برای لاغری غبغب

تمرینات ساده‌ای برای رفع و از بین بردن چانه دوم وجود دارند. البته تحقیقات کمی درباره تاثیر این تمرینات وجود دارد اما آ‌ن‌ها عضلات گردن و صورت را هدف قرار می‌دهند و باعث تقویت عضلات این ناحیه‌ها می‌شوند. همچنین کار کردن این ماهیچه‌ها به سوزاندن چربی در این مناطق کمک می‌کند و ممکن است کلید اصلی برای از بین بردن چانه دوم باشد.

8 ورزش برای لاغری غبغب

تمرین اول: فشردن زبان

با کمری صاف و شانه‌های پایین انداخته شده، بر روی یک صندلی بنشینید و در این حالت سر خود را نیز به عقب حرکت دهید تا سقف را ببینید. سپس با قدرت بالا، سطح زبان خود را به سقف دهان فشار دهید. در این حالت که زبان خود را به سقف دهان چسبانده‌اید با حفظ فشار، چانه خود را تا جایی که امکان دارد به قفسه سینه خود نزدیک کنید. شما باید منقبض شدن چانه و جلوی گردن خود را احساس کنید. سپس زبان خود رها کنید و گردن خود را صاف کنید تا به حالت اولیه برگردید. ۲۰ مرتبه‌ی این مراحل یک ست کامل است. شما باید ۲ ست این تمرین را انجام دهید.

ورزش برای لاغری غبغب

تمرین دوم: کج و آویزان کردن لب

در حالی که بر روی یک سطح نشسته‌اید تا جایی که امکان دارد، لب‌هایتان را آویزان کنید. این انقباض را برای یک ثانیه نگه دارید. سپس مانند تصویر بالا، با حفظ حالت لب‌ها، چانه خود را به سینه خود نزدیک کنید. یک ثانیه دیگر در این حالت مکث کنید و سپس به حالت اولیه برگردید. ۲۰ مرتبه‌ی این مراحل یک ست کامل است. شما باید ۲ ست این تمرین را انجام دهید. با انجام این کار در واقع یک ورزش برای لاغری غبغب را انجام داده‌اید.

ورزش برای لاغری غبغب

تمرین سوم: حالت حرف O

مانند تمرین اول ورزش برای لاغری غبغب با کمری صاف و شانه‌های پایین انداخته شده، بر روی یک صندلی بنشینید و در این حالت سر خود را نیز به عقب حرکت دهید تا سقف را ببینید. لب‌های خود ببنید به صورتی که هیچ فشاری در آن احساس نکنید. در حالی که لب‌هایتان بسته است، دهان خود را به شکل O دربیاورید. این حالت را به مدت ۲۰ ثانیه حفظ کنید. دهان و گردن خود را به حالت اولیه بگردانید. ۱۰ بار از این حرکت یک ست کامل است. باید ۲ ست از این تمرین را اجرا کنید.

رفع غبغب

تمرین چهارم: بوسیدن سقف

چهارمین ورزش برای لاغری غبغب حالتی است که باید در آن سقف را ببوسید. برای اینکار، صاف بایستید و دست‌هایتان در پهلوی خود قرار دهید و سرتان را به عقب متمایل کنید تا به سقف نگاه کنید. در این حالت سعی کنید سقف را ببوسید. هر چه لب‌هایتان را بیشتر رو به جلو دراز کنید، نتیجه تمرین بهتر خواهد بود. شما باید در طول انجام این تمرین، در گردن و چانه خود سفتی را احساس کنید. این حالت را پنج ثانیه حفظ کنید. سپس لب‌ها را آرام کنید و چانه خود را پایین بیاورید تا به موقعیت اولیه بازگردید. اگر این حرکت را ۱۵ مرتبه تکرار کنید، یک ست انجام داد‌ه‌اید. باید یک ست دیگر نیز انجام دهید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چند حرکت ورزشی برای لاغری شکم در منزل

[/box]

رفع غبغب

تمرین پنجم: چرخش چانه

در حالی که ایستاده یا نشسته‌اید، ستون فقرات خود صاف کنید. سپس گردن خود را محوریت چانه‌ی خود بچرخانید. در طول حرکت دقت داشته باشید که شانه‌هایتان به سمت پایین و کمرتان صاف باشد. این مرحله یک ست کامل است که باید ۱۰ مرتبه این حرکت و عکس آن را انجام دهید.

ورزش های رفع غبغب

تمرین ششم: آزاد کردن فک

ششمین ورزش برای لاغری غبغب مربوط به تمرینات فک است. طبق روال تمرینات قبل بایستید یا بنشینید. بدون جدا کردن لب‌ها از همدیگر، فک خود را درست مثل زمانی که چیزی می‌جویید، باز و بسته کنید. زمانی که بازدم انجام دادید، دهان خود تا جایی که امکان دارد باز کنید و زبان خود را به ناحیه‌ی میان لب پایینی و دندان‌هایتان فشار دهید. در حالی که این موقعیت را نگه داشته‌اید، با صدای ahhh نفس بگیرید. کل این حرکت باید ۹۰ ثانیه طول بکشد و این یک ست کامل است. یک مرتبه دیگر برای تکمیل این تمرین انجام دهید.

ورزش های رفع غبغب

تمرین هفتم: بیرون آوردن زبان

این تمرین، یک تمرین عالی است که ماهیچه‌های چانه را تقویت می‌کند و می‌تواند غبغب را بدون جراحی از بین ببرد. در حالتی کاملا آرام بایستید یا بنشینید. دهان خود را تا آن‌جایی که می‌توانید باز کنید و زبان خود را تا جایی که ممکن است بیرون بیاورید تا بتوانید چانه خود را با آن لمس کنید. سپس در این حالت در دل خود تا ۱۰ بشمارید و به حالت اولیه برگردید. ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

ورزش های رفع غبغب

تمرین هشتم: بالا بردن سر

آخرین ورزش برای لاغری غبغب مربوط به تمرینات گردن و سر است. بر روی تخت خود دراز بکشید و گردن خود را بر روی لبه‌ی تخت قرار دهید. سپس در حالی که سرتان معلق است، گردن خود را خم کنید تا به چانه‌یتان به قفسه سینه برسد. در طی حرکت سعی کنید شانه‌هایتان از تخت بلند نشود. در موقعیت قرار گرفته شده  به مدت ۱۰ ثانیه مکث کنید و سپس به حالت اولیه بازگردید. ۲ مرتبه از این تمرین، یک ست کامل را تشکیل می‌دهد. ۳ ست از این تمرین را انجام دهید. در صورتی که سرگیجه داشتید، بین هر تکرار، استراحت کنید تا کاملا ریلکس شوید و پس از آن ادامه‌ی تمرین را انجام دهید.

برگرفته شده از:

medicalnewstoday.com

livestrong.com

5 دیدگاه برای “۸ تمرین مناسب برای لاغری چانه دوم

    • تیم فنی صورتی‌ها گفته:

      پاسخ به مهسا – درود، آیا برنامه رو به نسخه آخر یعنی نسخه ۲.۹ بروزرسانی کرده‌اید؟ در کافه بازار و یا مایکت امکان پذیره این کار.

    • تیم فنی صورتی‌ها گفته:

      پاسخ به مهسا – لطفاً برند و مدل کامل گوشیتونو برامون بنویسید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.