ورزش با توپ در بارداری

ورزش با توپ در بارداری

صورتی‌ها: ورزش با توپ یکی از فعالیت‌های بدنی است که بانوان زیاد در دوران بارداری خود انجام می‌دهند. به گفته پزشکان متخصص ورزش با توپ در بارداری فواید بسیار زیادی جهت تقویت عضلات دارد، اما باید برخی از نکات را هم در نحوه کار با آن بدانید. با ما همراه باشید تا هر آنچه باید در مورد ورزش با توپ در بارداری بدانید را به شما آموزش دهیم.

ورزش با توپ در بارداری

ورزش با توپ در بارداری

بانوان باردار زیادی دوست دارند که به جای انجام سزارین سخت، زایمان طبیعی داشته باشند، تا سلامت خودشان و نوزادشان بیشتر حفظ شود. ورزش با توپ به شما کمک می‌کند تا بدن خود را برای داشتن یک زایمان طبیعی مناسب آماده کنید.

از این رو شما باید بدانید که در ورزش با توپ در دوران حاملگی چه نکاتی را باید رعایت کنید، چه ورزش‌های را باید انجام دهید و از چه ورزش و حرکاتی هم دوری نمایید. در ادامه شما را با هر آن چه که باید در مورد ورزش با توپ در حاملگی بدانید، آشنا خواهیم کرد. ما را تا انتها دنبال کنید.

توپ ورزشی (زایمان) چیست؟

توپ ورزشی (زایمان) چیست؟

توپ ورزشی که توپ زایمان هم نامیده می‌شود، یک توپ بسیار بزرگ بادی است که از پلاستیک مقاوم و با کیفیتی ساخته می‌شود و برای افرادی که دوست دارند در خانه و در زمان بارداری ورزش کنند، به کار برده می‌شود. این توپ‌ها بسیار مقاوم بوده و در ابعاد مختلف به فروش می‌رسند.

توپ های ورزشی به بانوانی که دوست دارند تا یک زایمان واژینال راحت و بی‌درد سری داشته باشند، کمک زیاد می‌کند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آیا خوردن جگر در دوران بارداری ضرر دارد؟

[/box]

مزایای استفاده از توپ بارداری

مزایای استفاده از توپ بارداری:

ورزش با توپ در بارداری مزایای زیادی دارد که ممکن است با آن‌ها آشنایی نداشته باشید. در ادامه تمامی فواید توپ بارداری و ورزش با آن را خدمتتان بیان خواهیم کرد.

این مزایا عبارتند از:

  • کاهش کمر درد و بهبود در حرکت
  • بهبود جریان خون در ناحیه لگن و رحم
  • کاهش فشار وارده به ناحیه perineum و مقعد
  • پشتیبانی و کمک به مچ پا و زانو جهت تحمل وزن شما
  • کاهش فشار به ستون فقرات
  • کاهش درد زایمان و مدت زمان زایمان
  • کاهش تنش‌ها و انقباضات ماهیچه‌ای در بخش رحم و ران‌ها

در کنار تمام مزایا و فوایدی که ورزش با توپ در بارداری دارد، برخی افراد هنگام استفاده دچار سرگیجه و حالت تهوع می‌شوند. اگر برای شما هم چنین اتفاقی افتاد، باید استفاده از توپ را متوقف کنید.

نکات مهم در خرید توپ بارداری:

برای ورزش با توپ در بارداری، شما باید یک توپ مناسب خریداری کنید تا مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید. در ادامه نکات مهم خرید توپ بارداری را خدمتتان خواهیم گفت تا بتوانید توپ مناسب و خوبی تهیه کنید.

  1. اندازه توپ بارداری برای انجام ورزش بسیار نکته مهمی است. اندازه توپ باید به طوری باشد که هنگام نشستن روی آن، پاهایتان خیلی راحت زمین را لمس کند.
  2. توپ بارداری باید مقاوم باشد و هوا خالی نکند اما به هر حال باید توجه داشته باشید که در معرض حرارت شدید، اجسام تیز و فشار زیاد قرار ندهید.
  3. وزن و فشار شما را به راحتی تحمل کند. چرا توپ های بارداری باید بتوانند تا ۳۰۰ کیلوگرم فشار را تحمل کنند.

زمان استفاده از توپ بارداری برای ورزش

زمان استفاده از توپ بارداری برای ورزش:

اگر دوست دارید که شما هم ورزش با توپ در بارداری را امتحان کنید، باید بدانید که از چه زمانی می‌توانید شروع به ورزش با توپ بارداری کنید. به طور کلی سه ماهه اول بارداری بهترین زمان برای تجربه ورزش با توپ در حاملگی است.

اگرچه بعدا و در طول ۶ ماه باقی مانده هم می‌توانید با توپ بارداری ورزش کنید، اما به دلیل افزایش ورم شکم و رشد کودک، امکان ورزش کمی سخت‌تر می‌شود و انجام حرکات ورزشی با توپ بارداری کمی دشوار خواهد بود.

انواع حرکات ورزشی با توپ در بارداری

انواع حرکات ورزشی با توپ در بارداری:

ورزش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با توپ بارداری انجام بدهید. ما در مطلب زیر چندین کانال یوتیوبی را خدمتتان معرفی کرده‌ایم که در آن ورزش‌هایی برای بانوان باردار قرار می‌دهند. شما به راحتی می‌توانید به هر کدام از این کانال‌های یوتیوبی مراجعه کنید و طبق آن به ورزش بپردازید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۱۲ کانال آموزش تناسب اندام برای زنان در یوتیوب

[/box]

ممنون که تا انتها با این مطلب همراه ما بودید. امیدواریم که از نکات گفته در رابطه با ورزش با توپ در بارداری و نحوه استفاده و موارد احتیاطی در مورد توپ بارداری استفاده کنید.

حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید که شما تا به حال در دوران بارداری خود ورزش با توپ انجام داده‌اید؟ و این که چه مواردی در هنگام ورزش با توپ بارداری باید رعایت شود؟

منبع: momjunction

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.