هنگام نذری گرفتن و خوردن هم بانوی باکلاس باشیم!

هنگام نذری گرفتن و خوردن هم بانوی باکلاس باشیم!

نکاتی که این روزها باید رعایت کینم (با کلاس‌ها بیشتر می‌دانند)

نکات نذری گرفتن و خوردن

۴ نکتـه درباره نذری گرفتن

۱-نذری گرفتن ثواب دارد ولی به شرط آن که زیاده‌روی نشود.

۲-برای حفظ سلامت خود، خانواده و محیط زیست هم که شده، برای گرفتن غذای نذری، یک ظرف مناسب همراه خود ببرید تا مجبور به دریافت غذا با ظرف‌های یک بار مصرف پلاستیکی نشوید.

۳-برای اینکه با قاشق‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف، غذای داغ نذری را نخورید و امکان ابتلا به سرطان یا آسیب رساندن به محیط زیست را افزایش ندهید، قاشق و چنگال استیل سبک داخل کیفتان بگذارید و برای خوردن غذا از آن‌ها استفاده کنید.

۴-در شان یک بانوی باکلاس نیست که موقع نذری گرفتن دیگران را هل دهد و به دیگران آسیب برساند.صف را راعایت کنید و آرام نذری را بگیرید و میل کنید.

۵ نکته درباره نذری خوردن

۱-معمولاً غذاهای نذری، چرب هستند و احساس سنگینی و پری پس از خوردن آن‌ها به ما دست می‌دهد، بنابراین در خوردن این غذاها زیاده‌روی نکنید و در صورت امکان، یک عدد لیمو همراه خود داشته باشید تا آن را روی غذایتان بچکانید.

۲-نوشیدن یک لیوان چای رقیق یا یک لیوان آب‌میوه حاوی ویتامین c مانند آب پرتغال یا لیموشیرین، ۲۰ دقیقه پس از خوردن غذای نذری یا به محض رسیدن به منزل، می‌تواند احساس پری و سنگینی را از بین ببرد و تا حدی هم آثار مخرب مصرف غذای چرب را در بدنتان خنثی کند.

۳-در صورت امکان در کنار غذای نذری، از خوردن سالاد یا سبزی‌های تازه هم غافل نمانید.برای حفظ سلامت خود، خانواده و محیط زیست هم که شده، برای گرفتن غذای نذری، یک ظرف مناسب همراه خود ببرید تا مجبور به دریافت غذا با ظرف‌های یک‌بار مصرف پلاستیکی نشوید.

۴-غذاهای نذری، چرب و گاهی شور هستند و در بیشتر مواقع با روغن‌های جامد و مضر طبخ می‌شوند. مصرف بیش از اندازه این غذاها می‌تواند سلامت قلب را به خطر بیندازد و باعث بالا رفتن فشار خونمان هم بشود بنابراین فقط به اندازه نیاز یک وعده غذایی خود یا خانواده‌تان، غذای نذری بگیرید و از انبار کردن آن داخل یخچال، خودداری کنید.

۵-اگر غذای نذریتان زیاد آمد، می‌توانید آن را حداقل یک تا دو روز داخل یخچال یا ۴-۳ روز داخل فریزر نگهداری کنید. نگه داشتن بیشتر از این مدت غذای نذری باعث بدطعم شدن آن می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.