هنر کدبانو – از خانه‌داری تا خلاقیت

خلاقیت در منزل با وسایل ساده

خلاقیت در خانه با نکات ساده

یک کدبانو علاوه بر تمیزی خانه و آشپزی و … باید خلاقیت داشته باشد و بتواند با وسایل ساده کارهای بزرگی انجام دهد تا تحسین همه را به خودش جلب کند. خلاقیت در خانه معمولا با وسایل دوریختنی انجام می‌شود و این وسایل ساده و دوست داشتنی که به وجود می‌آید باعث زیباتر شدن دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه می‌شود. خلاقیت در خانه هنری است اکتسابی ، که باید از بعضی وسایل خانه ایده بگیرید.

خلاقیت در منزل با وسایل ساده

در ادامه این مطلب جالب و خواندنی از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، روش‌های ساده برای خلاقیت در خانه را بررسی می‌کنیم. شما هم می‌توانید از این وسایل ساده ایده بگیرید و دکوراسیون منزل خود را زیباتر کنید.

خلاقیت در خانه – خلاقیت در آشپزی

مصرف شیر پاستوریزه

اگر شیر پاستوریزه خریداری کرده و به هر علتی ۲۴ ساعت از مصرف آن در یخچال گذشته و شما استفاده نکرده‌اید ، اگر رنگ و بوی آن عوض نشده باشد به عبارتی علایم فساد ایجاد نشده باشد ، می‌توانید ۱۰ دقیقه آن را بچوشانید و برای تهیه غذا یا استفاده روزمره مصرف کنید.

نظافت شیشه‌ها

هر خانم کدبانو به تمیز بودن شیشه‌ها اهمیت می‌دهد. برای تمیز کردن شیشه‌ها کافی است که کمی نشاسته ذرت و در صورت وجود آمونیاک به آب اضافه کنید همچنین محلول آب گرم و سرکه هم شیشه را تمیز می‌کند. برای تمیز کردن شیشه روش دیگر این است که ابتدا پنجره را با محلول آب و صابون بشویید سپس با روزنامه خشک کنید.

خلاقیت در خانه با وسایل بی مصرف

نظافت شیشه ، خلاقیت در خانه

زرده خاکستری رنگ تخم مرغ

اگر بعد از پختن تخم مرغ ، رنگ زرده آن متمایل به خاکستری یا سیاه باشد ، نگران سلامتی آن نباشید. بعضی از خانم‌ها تصور می‌کنند که فاسد شده است ولی این طور نیست بلکه آن رنگ مربوط به سولفور آهن بوده و استفاده از آن مضر نیست.

برگ‌های خارجی سبزیجات

اکثر خانم‌ها خارجی‌ترین برگ سبزیجات را دور می‌اندازند ولی نباید این کار را انجام دهند این برگ‌ها سرشار از مواد مغذی است. مگر این که برگ‌های خارجی فاسد شده باشد و قابل مصرف نباشد.

پوست تخم مرغ را دور نیندازید

پس از مصرف تخم مرغ ، پوست آن را داخل ظرف دهان باریکی که حاوی آب سرد است بیندازید و در ظرف را ببندید ، پس از گذشت یک شبانه روز از آن برای آبیاری گلدان‌های آپارتمانی استفاده نمایید.

خلاقیت در آشپزی

خلاقیت در آشپزی

از بین بردن بوی رنگ

برای از بین بردن بوی رنگ هنگام نقاشی داخل ساختمان ، مقداری پیاز را داخل یک ظرف آب سرد خرد کنید و ظرف را وسط اتاق بگذارید ، با این کار بوی رنگ از بین می‌رود و باعث آزار اعضای خانه و آپارتمان نمی‌شود.

گوشت سوخته

اگر موقعی که آشپزی می‌کنید ، گوشت غذا بسوزد باید ابتدا حوله تمیزی را در آب گرم خیس کرده و آب آن را بگیرید ، سپس گوشت را در آن بپیچید و بگذارید مدت پنج دقیقه در آن حالت بماند . سپس پوسته سوخته شده را با چاقو بتراشید.

خلاقیت در خانه با وسایل دورریختنی

گوشت سوخته ، خلاقیت در آشپزی

با این روش زحمت و هزینه شما برای پختن گوشت از بین نمی‌رود.

ایده‌های جدید خلاقیت در خانه

همانطور که گفتیم برای خلاقیت در خانه نیاز نیست هزینه و زمان زیادی را مصرف کنید بلکه با ساده‌ترین وسایل ، جالب‌ترین وسایل جدید را می‌توانید ایجاد کنید که کاربرد متفاوت‌تری دارد.

تزیین دیوار منزل

با وسایل گوناگون می‌توانید دیوار منزل را تزیین کنید ، مانند کاغذدیواری ، قاب عکس ، تابلو ، آینه و … با توجه به بودجه و سلیقه خودتان انتخاب کنید و یک دیوار را به طور خاصی تزیین کنید. خلاقیت منزل و حسن سلیقه بانو را نشان می‌دهد.

خلاقیت در خانه با وسایل ساده

تغییر وسایل ساده و قدیمی

وسایل ساده و قدیمی را به راحتی می‌توانید با کمی رنگ و یا انجام تزیینات مختلف تغییر داد و با ایجاد تنوع سال‌ها از آن‌ها استفاده کرد. این کار کمک بزرگی به تزیین منزل و ایجاد تنوع در خانه می‌کند.

ساخت جاشمعی و آباژورهای زیبا

با وسایل ساده و دورریختنی می‌توانید جاشمعی و آباژور درست کنید. برای ساخت آن‌ها می‌توانید از ایده‌های جالب و جدید ایده بگیرید.

خلاقیت در خانه با وسایل ساده

خلاقیت در خانه با وسایل دورریختنی

تغییر وسایل ساده آشپزخانه

همه ما شیشه‌ها و بطری‌های ساده در آشپزخانه داریم که گاهی از سادگی آن‌ها خسته می‌شویم. می‌توانید آن‌ها را به شکل‌های مختلف و با انواع وسایل تزیینی و تور و روبان تزیین کرده و فرم جدید و زیبایی به آن‌ها بخشید.

خلاقیت در ساخت گلدان با بطری قدیمی

با استفاده از بطری‌های قدیمی و بدون استفاده می‌توانید گلدان‌های مناسبی برای انواع گل تهیه و از آن‌ها در تزیینات منزل استفاده کنید. ساخت این نوع گلدان‌ها ایده و خلاقیت جالب و زیبایی است که می‌توانید در منزل به کار ببرید.

خلاقیت در خانه با وسایل بی مصرف

استفاده از گل در منزل

در هر جای منزل می‌توانید از گل استفاده کنید گل برای زیبایی منزل کاربرد زیادی دارد و باعث زنده شدن احساسات تازه می‌شود. گل آرامش‌بخش است و در همه جا کاربرد دارد.

خلاقیت در خانه

در ادامه فیلم آموزش خلاقیت در خانه با وسایل ساده و دورریختنی را مشاهده می‌کنید.

فیلم آموزش خلاقیت در خانه دانلود فیلم آموزشی خلاقیت در خانه

امیدواریم مطلب کامل و جالب در مورد خلاقیت در خانه و خانه‌داری مورد استفاده و توجه شما قرار گیرد.

1 دیدگاه برای “هنر کدبانو – از خانه‌داری تا خلاقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.