نحوه نگهداری دسته گل عروس بعد از عروسی

نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی

برای بسیاری از عروس و دامادها، دسته گل عروسی یک یادگاری دوست داشتنی است که برای سال‌ها بعد از مراسم نگهداری می‌شود. با این حال، گل‌ها پژمرده می‌شوند و گاهی نگهداری از آن‌ها ممکن است دشوار باشد. اما می‌توان با راه‌های بسیار متفاوت دسته گل عروسی را نگه‌داری کرد. برای این‌کار چندین روش وجود دارد که می‌توانید برای حفظ گل‌های خود انجام دهید. به خشک کردن و یا فشار دادن گل‌ها فکر کنید. سپس به دنبال راه‌هایی بگردید که آن‌ها را به طور ایمن بتوانید تا آخر عمر نگه دارید. با مجله صورتی‌ها همراه باشید با نحوه نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی در این مطلب آشنا شوید.

نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی برای خود روش‌های مختلفی دارد که هر کدام از این روش‌ها شامل بمراحل متنوعی است. همراه ما باشید تا با نحوه  نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی را یاد بگیرید.

خشک کردن گل‌های دسته گل:

شما می‌توانید برای نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی آن را خشک کنید. برای این منظور این کارها را می‌توانید انجام دهید.

۱- هوا گل‌های شما را به زیبایی خشک می‌کند:

شما به آسانی می‌توانید گل‌های عروسی خود را خشک کنید. خشک کردن گل در هوای آزاد فرآیند بسیار ساده‌ای است که نیاز به کار زیادی ندارد، اما ممکن است این کار زمان زیادی طول بکشد. گل‌های دسته گل عروس را با استفاده از یک نوار پلاستیکی به هم وصل کرده و سپس آن‌ها را به صورت وارونه در یک ناحیه از خانه با تحویه مناسب و دور از نور خورشید آویزان کنید تا هوا گل‌های شما را به زیبایی خشک کند.

  • معمولا دو هفته زمان نیاز است تا گل‌ها در هوای خانه خشک شوند، اما اگر منطقه زندگی شما محیطی مرطوب است این زمان ممکن است کمی طولانی‌تر شود.

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

۲- ژل سیلیکا را امتحان کنید:

با استفاده از سیلیکا ژل (silica gel) می‌توانید در زمان کمتری گل‌های خود را خشک کنید. علاوه بر این سیلیکا ژل به شما کمک می‌کند تا اندازه و رنگ دسته‌گل عروس را در هنگام خشک شدن حفظ کنید. اما سیلیکا ژل چیست؟ سیلیکا ژل یک ماده تقریباً شنی است که می‌توان در فروشگاه‌های صنایع دستی آن را پیدا کرد.

  • یک ظرف بزرگ مهر و موم شده را بیابید و تقریبا ۲٫۵ سانتی متر از ظرف را با سیلیکا ژل پر کنید، حالا گل‌های دسته گل عروسی خود را به طور کامل در سیلیکا ژل فرو ببرید و سپس درب ظرف را ببندید.
  • معمولا خشک کردن گل‌ها در سیلیکا زل حدود ۲ تا ۶ روز زمان می‌برد. هنگامی که فرآیند خشک شدن گل‌ها به اتمام رسید. گل‌ها را از داخل سیلیکا زل بیرون آورده و ژل اضافی گل را پاک کنید. در این فرآیند ممکن است گل‌ها کمی رنگ از دست بدهند.

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

۳- گل‌های خود را به صورت حرفه‌ای خشک کنید:

خشک کردن حرفه‌ای گل، روشی است که در آن یک دسته از گل‌ها با نشاسته اسپری شده، که به حفظ رنگ گل کمک می‌کند، سپس گل‌ها در یک خشک کن یخ زده پخته می‌شوند. این روش گران قیمت‌ترین روش است زیرا شما مجبور خواهید بود که آن را به صورت حرفه‌ای در کارگاه‌های گلفروشی انجام دهید. با این حال، اگر نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی برای شما مهم است، ممکن است ایده خوبی با توجه به بودجه شما باشد. این فرآیند می‌تواند دو تا سه ماه زمان ببرد اما به طور کلی با این روش کمترین آسیب و تغییر رنگ را در گل‌ها مشاهده خواهید کرد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

نحوه انتخاب تاج برای مراسم عروسی

[/box]

 

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

فشرده‌سازی گل‌های دسته گل:

اگر نمی‌خواهید گل‌ها را خشک کنید می‌توانید از روش فشرده‌سازی برای نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی کمک بگیرید. مراحل زیر را طی کنید.

۱- گل‌های مناسب و سالم را انتخاب کنید:

شما می‌توانید برای حفظ گل‌های عروسی خود، از یک کتاب و یا مجله برای فشرده‌سازی گل‌ها استفاده کنید. صرف نظر از روش فشرده‌سازی گل‌ها، شما باید گل‌هایی را برای این کار انتخاب کنید که در هنگام فشرده‌سازی شکل خود را از دست ندهند. برای فشرده‌سازی گل‌ها، به دنبال گل‌هایی بروید که هنوز کاملا بالغ نشده‌اند. شما باید از گل‌هایی مانند گل رز که به طور خاص ضخیم هستند دوری کنید. قبل از فشرده‌سازی گل‌های عروسی، هرگونه برگ و یا گلبرگ غیرضروریرا از روی آن جدا کنید..

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

۲- فشرده‌سازی گل‌ها با کتاب:

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای فشردن گل‌های عروسی استفاده از کتاب است. احتمالاً کتاب‌های سنگین در خانه دارید. این کتاب‌ها می‌توانند برای فشرده‌سازی گل‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

برای شروع فشرده‌سازی، گل خود را بین دو قطعه کاغذ قرار دهید. سپس کاغذ و گل را بین صفحات یک کتاب قرار دهید. هنگام فشار دادن چند گل، اطمینان حاصل کنید که آن‌ها را از هم جدا کنید تا گل‌های یکدیگر را لمس نکنند. کتابی را برای فشرده سازی انتخاب کنید که به اندازه کافی سنگین باشد.

کتاب‌های بیشتری را در بالای کتابی که برای فشرده سازی استفاده می‌کنید قرار دهید. این کار به فشرده‌سازی بهتر گل‌ها کمک می‌کند. هر چند روز یک بار، کاغذهایی که گل‌ها را برای خشک کردن ما بین آن‌ گذاشته‌اید عوض کنید. در طی دو تا سه هفته گل‌ها باید کاملا خشک شوند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه برای مراسم عروسی خود دسته گل انتخاب کنیم؟

[/box]

 

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

۳- از مایکروویو استفاده کنید:

شما می‌توانید فرآیند خشک کردن گل را با استفاده از ماکروویو برای کم کردن زمان خشک کردن انجام دهید. گل یا گل‌های خود را مابین دو برگ کاغذ قرار دهید، سپس دو ورق کاغذ را بین دو کتاب قرار داده و فشار دهید، تا گل‌ها فشرده شوند. حالا گل‌های مابین کتاب را همراه با کتاب‌ها به مدت ۱ دقیقه در ماکروویو قرار دهید. بعد از یک دقیقه کتاب‌ها را از ماکرویو خارج کرده و اجازه دهید خنک شوند، سپس این کار را تا زمان خشک شدن کامل گل‌ها انجام دهید.

  • اگر در مورد آسیب زدن به کتاب‌های خود نگران هستید، می‌توانید یک دستگاه پرس را به صورت آنلاین یا از یک فروشگاه صنعتی خریداری کنید.

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

۴- مراقبت از دسته گل فشرده شده:

زمانی که گل‌های فشرده شده خشک می‌شوند، بسیار حساس هستند و باید در یک آلبوم، قاب یا کتاب نگهداری شوند. شما می‌توانید با انگشتان خود گل‌های خشک شده را از مابین کتاب جدا کنید، اما بهتر است این کار را با موچین انجام دهید، چون خطر آسیب دیدن گل‌ها را با این کار به حداقل می‌رسانید.

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

راه‌های دیگر برای نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی:

دو روش برای نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی را به شما یاد داریم. در ادامه چند روش دیگر را برای اینکار به شما آموزش خواهیم داد. شما می‌توانید از این روش‌ها نیز استفاده کنید.

۱- در زمان مناسب گل مناسب را انتخاب کنید:

اگر می‌خواهید گل‌های عروسی را حفظ کنید، گل را در زمان برنامه ریزی عروسی طوری انتخاب کنید که فشرده‌سازی و خشک کردن آن آسان باشد. این کار باعث می‌شود روند نگهداری آسان‌تر شود. گل‌های رز یکی از آسان‌ترین انواع گل‌ها برای خشک کردن هستند. علاوه بر این گل با ساقه‌های گوشتی (fleshy stems) نیز انتخاب خوبی است، مانند پونه.

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

۲- گل‌ را از دسته گل جدا کنید:

اگر می‌خواهید گل‌های عروسی خود را نگه‌دارید، بهتر است که دسته گلی را انتخاب کنید که گل‌های آن به راحتی بهتوانند از هم جدا شوند. گل‌ها می‌توانند به راحتی در هنگام پرتاب شدن آسیب ببینند، که آسیب دیدن گل‌ها می‌تواند کار خشک کردن و فشرده سازی را سخت کند. یک گل از دسته گل خود جدا کرده و برای پرتاب کردن انتخاب کنید و بقیه گل‌ها را برای خود نگه دارید.

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

۳- پس از حفظ گل‌ها، به درستی آن‌ها را نگه دارید:

پس از سالم نگه داشتن گل‌های خود، در نظر بگیرید که چگونه می‌خواهید آن‌ها را به درستی نگه دارید. یک کادر یا یک تابلو زیبا می‌تواند به حفظ گل‌های فشرده یا خشک شده کمک کند. هم‌چنین این کار می‌تواند از پوسیدگی گل‌ها جلوگیری کند. اگر می‌خواهید گل‌های خود را به نمایش بگذارید این کار گزینه خوبی است. همچنین ممکن است بخواهید به خرید یک جعبه دسته‌گل فکر کنید، یک جهبه مخصوص که برای حفظ گل‌های آسیب دیده طراحی شده‌ است.

نگهداری دسته گل عروسی بعد عروسی

نگهداری دسته گل عروس بعد عروسی ممکن است کار دشواری به نظر بیاید اما اگر شما نیز دسته‌گل عروسی خود را نگه داشته‌اید، لطفا تجربیات خود را با ما و کاربران عزیز در میان بگذارید تا بتوانیم از تجربیات مفید شما استفاده کنیم. ممنون از همراهی شما عزیزان

منبع این مطلب:

wikihow

2 دیدگاه برای “نحوه نگهداری دسته گل عروس بعد از عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.