آموزش ساخت نگهدارنده کارت تبریک فانتزی

ساخت نگهدارنده کارت تبریک

صورتی‌ها: از نظر شخصی بنده می‌توان با کوچکترین کارها یک جشن تولد فوق‌العاده و به یادماندنی در ذهن مخاطب رقم زد. برخی از افراد اینکار را با درست کردن بدلیجات بامزه و کارت‌های تبریک خلاقانه انجام می‌دهند که یک ایده‌ی بسیار عالی می‌تواند باشد. این کار هرچند کوچک اما چون با استفاده از دست و خلاقیت فردی ساخته شده و زمان فرد سازنده صرف آن شده است می‌تواند برای هدیه گیرنده بسیار جذاب و البته با ارزش باشد. امسال شما می‌توانید با دنبال کردن این آموزش بسیار ساده و جذاب یک هدیه‌ی بسیار بامزه و دلنشین به همراه تبریک تولد الحاق شده به آن برای دوست خود در نظر بگیرید، شرط می‌بندم که او از گرفتن این هدیه بسیار خوشحال خواهد شد. پس در این آموزش ما با استفاده از ساده‌ترین ابراز یک نگهدارنده کارت، که تصویر آن را حتما در عکس کاور مشاهده کردید، به شما یاد خواهیم داد. پس با آموزش ساخت نگهدارنده کارت تبریک همراه ما باشید.

ساخت نگهدارنده کارت تبریک

ساخت نگهدارنده کارت تبریک

اگر شما از این ایده خوشتان آمد و دوست داشتید با آن به دوستان و نزدیکان‌تان در روز تولدشان یک حس بی‌نظیر منتقل کنید مراحل ساخت نگهدارنده کارت تبریک را به صورت مرحله به مرحله دنبال کنید. برای ساخت این نگهدارنده کارت تبریک حقیقتا به وسایل بسیار ساده‌ای از قبیلِ کلیپس کاغذ، چند عدد پام پام و کمی وسایل تزئینی و ابزار دیگر نیاز خواهید داشت که آن‌ها را در ادامه لیست کرده‌ایم.

وسایل مورد نیاز برای ساخت نگهدارنده کارت تبریک:

  • کلیپس یا گیره کاغذ
  • ماژیک قرمز رنگ
  • پام پام (سفید و بنفش)
  • پیپ پاک کن صورتی
  • چشم عروسک
  • قیچی و چسب ماتیکی (glue stick)
  • کارت تبریک

نگهدارنده کارت تبریک

آموزش مرحله به مرحله ساخت نگهدارنده کارت تبریک:

حالا در گام اول ابتدا باید ابزار و متریال‌های مورد نیاز را تهیه کنید. پس از تهیه این وسایل مراحل زیر را به صورت گام به گام دنبال کنید.

گام دوم:

در این مرحله باید پیپ پاک کن را دور تا دور کلیپس بپیچید. برای اینکار ابتدا پیپ پاک کن را به طور افقی بر روی کلیپس و جایی که بازوهای کلیپس به بدنه اصلی متصل می‌شوند نگهدارید و لبه‌های پیپ پاک کن را نیز از یک سمت تنظیم کنید که در یک راستا باشند و با دست این نقطه را بگیرید.

ساخت نگهدارنده کارت تبریک

سپس شروع به پیچاندن پیپ پاک کن به دور کلیپس کاغذ کرده و به سمت پایین حرکت کنید. دقت کنید به طور مرتب این کار را انجام دهید. بعد از اینکه تمام کلیپس را پوشش دادید، انتهای آن را در لا به لای قسمت‌های پیچانده شده، قفل کنید. پیپ پاک کن حالت سیمی داشته و به راحتی ثابت می‌شود.

گام سوم ساخت نگهدارنده کارت تبریک

حال که تمام بدنه‌ی گیره را پوشش داده‌اید، سراغ تزئین آن با استفاده از پام پام‌های کوچک و بامزه می‌رویم. در این مرحله بر روی پام پام‌های کوچک چسب اعمال کنید و آن‌ها در قسمت بالای کلیپس و در کنار بازوهای گیره بچسبانید. این همان چیزی است که هیولای بامزه‌ی ما به آن نیاز دارد.

در این آموزش ما تصمیم گرفتیم از دو رنگ متفاوت برای پام پام استفاده کنیم تا کار شکل زیباتری داشته باشد. برای اینکار دو پام پام به رنگ بنفش در کناره‌ها و یک پام پام سفید در میان آن‌ها قرار دادیم. اما شما می‌توانید خلاقیت بیشتری نیز به کار ببرید و از رنگ‌های مختلفی استفاده کنید.

گام چهارم:

حالا نوبتِ چشم بی ابرو است. هیولا که بدون چشم نمی‌شود در این مرحله یک جفت چشم بامزه به هیولای خود هدیه می‌دهیم. برای اینکار چسب را به پشت چشم‌های عروسک بمالید و آن‌ها را روی پیپ پاک کن در نزدیکی مرکز گیره تان بچسبانید تا صورت کوچک این هیولا را تکمیل کنید.

گام پنجم ساخت نگهدارنده کارت تبریک:

تقریبا ساخت این نگهدارنده بامزه به اتمام رسیده است، حالا زمان آن است که کارت و پیام‌های خود را به آن الحاق کنیم. این ‌کارت‌ها می‌تواند حاوی پیام‌های مختلف در مراسمات مختلف باشد و صرفا برای تولد نیست. می‌توانید در روز مادر، روز دانش آموز، روز کودک، روز دختر، روز تولد و حتی مناسب‌های عمومی مثل کریسمس و سال جدید از آن استفاده کنید.

برای ساخت کارت نیز می‌توانید خلاقیت‌های مختلفی داشته باشید. ما در این آموزش ترجیح دادیم از کارت ساده و که یک یادداشت کوتاه بر روی آن نوشته شده است، استفاده کنیم. برای اینکار ابتدا یک تکه کاغذ برش دهید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

ساخت جاقلمی با وسایل دور ریختنی

[/box]

و با استفاده از ماژیک بر روی آن نوشته‌ای بنویسید. می‌توانید حاشیه‌های آن را نیز با ماژیک برجسته کنید و یا طراحی خاصی برای آن در نظر بگیرید.

ساخت نگهدارنده کارت تبریک

حالا کارت تبریک خود را بین بازوهای هیولا و در جایی که آن‌ها بسته شده اند قرار دهید.

ساخت نگهدارنده کارت تبریک

ساخت نگهدارنده کارت تبریک به اتمام رسید و نتیجه کار را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

ساخت نگهدارنده کارت تبریک

شما می‌توانید از این کارت و ایده خلاقانه در جشن‌های مختلف برای فرستادن پیام‌های مهربانی استفاده کنید و خلاقیت خودتان را به رخ بکشید.

آموزش ساخت نگهدارنده کارت تبریک

همچنین می‌توانید از این وسیله به عنوان نگهدارنده کارت ویزیت در دفترکاری خودتان استفاده کنید. امیدواریم این آموزش مورد پسند شما قرار گرفته باشد. ممنون از همراهیِ شما دوستان عزیز.

برگرفته شده از: diys.com

4 دیدگاه برای “آموزش ساخت نگهدارنده کارت تبریک فانتزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.