نکات گرفتن عکس سلفی

با آموزش نکات گرفتن عکس سلفی، عکس زیباتری بیندازید

این روزها زمان زیادی را در شبکه‎های اجتماعی می‌گذاریم و علاقه زیادی به اشتراک‌گذاری عکس‌هایمان پیدا کرده‌ایم. مخصوصا عکس سلفی، اخیرا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. چگونه در عکس سلفی زیبا بیفتیم؟ رعایت چه نکاتی برای عکس سلفی گرفتن لازم است؟ در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، با نکات گرفتن عکس سلفی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم امیدواریم با رعایت نکات گرفتن عکس سلفی بتوانید عکس سلفی زیبایی بگیرید.

نکات گرفتن عکس سلفی

نکات گرفتن عکس سلفی

دوربین دیجیتالی و یا دوربین گوشی؟

اکثر افراد با گوشی همراه عکس می‌گیرند که هم ساده است و هم بی‌دردسر ولی کیفیت دوربین آن به کیفیت دوربین دیجیتال نمی‌رسد ولی چون نگهداری و حمل آن سخت است پس گوشی گزینه مناسب‌تری است، اگر شما هم با گوشی عکس می‌گیرید باید دوربین گوشی‌تان کیفیت خوبی داشته باشد تا بتوانید عکس‌های خوبی بگیرید.

نکات گرفتن عکس سلفی، نورپردازی

نکات عکاسی آماتور

همه تاثیر نورپردازی را عملا روی عکس دیده‌اند. زاویه تابش نور توانایی آن را دارد که چهره شما را تغییر دهد. مثلا روی قسمتی از صورت تاکید کند و قسمت دیگر را محو نشان دهد پس در زیبایی یا زشتی چهره اهمیت خیلی زیادی دارد.

بهترین زمان عکاسی، طلوع و غروب خورشید است که زاویه نور در پایین‌ترین حد ممکن است و هم منظره را زیباتر نشان می‌دهد و هم چهره را. دقت کنید که نور آبی و یا زرد برای عکاسی مناسب نیست!

 زاویه مناسب عکس را پیدا کنید

آیا می‌دانید که منظور از زاویه عکس چیست؟ منظور از زاویه عکس محلی است که دوربین در مقابل صورت شما قرار می‌گیرد. تحقیقات نشان داده است که برای بیشتر افراد، زاویه مناسب کمی بالاتر از حد چشمان است. همچنین به یاد داشته باشید که بهتر است به دوربین مستقیما زل نزنید.

بهترین زاویه صورت و بدنتان را نیز پیدا کنید

نکات گرفتن عکس سلفی

چهره هر شخصی از یک زاویه زیباتر دیده می‌شود. چگونه زاویه مناسب صورت را پیدا کنیم؟ جواب خیلی آسان است فقط با آزمون و خطا می‌توانید پیدا کنید. از هر زاویه صورت خود عکس سلفی بگیرید و بهترین زاویه صورتتان را کشف کنید.

اگر بینی و یا چانه بزرگی دارید، احتمالا از زاویه پایین زیباتر دیده می‌شود. همچنین اگر پیشانی خیلی بزرگی دارید، بهتر است از زاویه بالا عکس نگیرید. پس یکی از نکات گرفتن عکس سلفی زاویه مناسب می‌باشد.

تاثیر آرایش بی‌نقص بر زیباتر شدن عکس سلفی

نکات گرفتن عکس سلفی

منظور از آرایش بی‌نقص، آرایش خیلی غلیظ نیست بلکه آرایشی است که نواقص چهره شما را پنهان کند. از کانسیلر و کرم پودر مناسب استفاده کنید و همچنین آرایش چشم و لب مناسبی هم انتخاب کنید. همچنین مدل مو هم تاثیر خیلی زیادی روی زیبایی عکس سلفی دارد.

گاهی ویرایش عکس هم نیاز است

آموزش عکاسی آماتور

بهتر است موقع گرفتن عکس، دقت کنید که به ادیت یا همان ویرایش عکس نیاز نباشد ولی اگر بعد از گرفتن عکس متوجه شدید که کمی ادیت کردن عکس را زیباتر می‌کند، این کار را انجام دهید. فقط دقت کنید که در این کار زیاده‌روی نکنید و اصالت عکس خود را با ویرایش بیش از حد از بین نبرید.

 فیلتر مناسب را انتخاب نمایید

عکس دختر

همانطور که می‌دانید، فیلترها نقش مهمی در زیباتر دیده شدن عکس سلفی دارند. برای رعایت نکات گرفتن عکس سلفی باید این مورد را هم رعایت کنید. فیلترهای مختلفی را امتحان کنید تا ببینید چهره شما در کدام یک زیباتر دیده می‌شود.

استفاده از روش‌های جدید برای عکس گرفتن

استفاده از روش‌های جدید برای عکس گرفتن

یکی دیگر از نکات گرفتن عکس سلفی مد روز بودن است. مد روز باشید! بله درست شنیدید در عکس گرفتن هم مد روز باشید. ترندهای عکاسی را دنبال کنید عکاسی هم برای خودش ترندهایی دارد به عکس بازیگران مشهور دقت کنید، ببینید چگونه عکسی بین افراد مشهور مد شده است. حتی می‌توانید با گرفتن سلفی از خودتان لباس‌های مد روزتان را نیز نشان دهید.

نکات گرفتن عکس سلفی را مطالعه کردید حتما در هنگام گرفتن سلفی این نکات گرفتن عکس سلفی را رعایت کنید تا عکسی زیبا و خاص بگیرید.