نکات خیلی ریز برای رسیدن به اندام ایده‌آل و لاغری!

نکات کاربردی کاهش وزن

رفته رفته مفهوم زیبایی و تناسب اندام مفهوم دیگری پیدا می‌کند و اصول اولیه برای زندگی و اعتماد به نفس می‌شود. همه برای رسیدن به اعتماد به نفس باید تناسب اندام داشته باشد و برای رسیدن به تناسب اندام باید تلاش کنند تا اگر چربی اضافی و اضافه وزنی دارند، آن را نابود کنند تا به تناسب اندام برسند. تناسب اندام یعنی اندام شما مطابق با استانداردهای جهانی یکسان باشد هم کسانی که لاغری بیش از حد دارند و  یا بیش از حد چاق هستند، تناسب اندام ندارند و باید برای رسیدن به آن تلاش کنند. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، نکات کاربردی کاهش وزن را بررسی می‌کنیم.

نکات کاربردی کاهش وزن

اعتماد به نفس داشته باشید

نکات کاربردی کاهش وزن

اگر تناسب اندام ندارید این دلیل نمی‌شود که اعتماد به نفس هم نداشته باشید حتی اگر چاق هستید باید در وضعیت فعلی خود اعتماد به نفس داشته باشید تا برای رسیدن به تناسب اندام تلاش کنید تا اعتماد به نفس موجود دو برابر شود. اعتماد به نفس در موفقیت و کلا در زندگی شما نقش بسیار عمیقی بازی می‌کند پس قبل از هر کاری اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و مطمئن باشید شما قابلیت‌ها و زیبایی‌هایی دارید که دیگران به آن غبطه می‌خورند. پس از اصلی‌ترین نکات کاربردی کاهش وزن داشتن اعتماد به نفس می‌باشد.

با قطعیت نه بگویید

نکاتی برای کاهش وزن

از دیگر نکات کاربردی کاهش وزن قدرت نه گفتن است. شاید شما هم مانند خیلی‌های دیگر وقتی غذاها و خوراکی‌های خوشمزه می‌بینید توانایی نه گفتن را از دست بدهید و تسلیم خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه شوید. پس اگر واقعا دوست دارید اندام زیبایی داشته باشید پس باید ابتدا نه گرفتن را تمرین کنید. آن قدر که وقتی گقتید دیگر تمام شود و فکرش هم از سرتان بیرون رود. پس همیشه نه گفتن در هر کاری را تمرین کنید که این خود مهارت کامل است.

با جمع دوستان ورزش کنید

نکات کلیدی کاهش وزن

هر کاری با جمع دوستان می‌چسبد و حال و هوای دیگری دارد، ورزش کردن هم با جمع دوستان عالم دیگری دارد پس می‌توانید دوستان خود را نیز تشویق کنید و همیشه با آن‌ها ورزش کنید با این روش انگیزه شما هم بیشتر می‌شود. اگر این برای شما امکان‌پذیر نیست می‌توانید از طریق دوستان مجازی هم این کار را انجام دهید از جامعه آنلاین کمک بگیرید و نتایج لاغری خود را به حداکثر ایجاد کنید.

دندان‌هایتان را مسواک بزنید

نکات مهم در مورد کاهش وزن

از دیگر نکات کاربردی کاهش وزن مسواک زدن موقع گرسنگی کاذب است. اگر بعد از ظهر کمی احساس گرسنگی کردید، بدانید که گرسنگی واقعی نیست و فقط شما دوست دارید که تنقلات میل کنید در این مواقع بهتر است سریع مسواک بزنید تا این مسواک زدن باعث سرگرم شدن شما شود و همچنین بعد از مسواک زدن سختتان می‌آید چیزی بخورید تا دندان‌هایتان دوباره کثیف شود و دوباره مسواک بزنید.

برای کاهش وزن ثابت قدم و پایدار باشید

زمانی که قصد دارید وزن خود را کاهش دهید باید ثابت قدم و پایدار باشید. اگر برنامه غذایی خود را برای یک وعده غذایی تغییر داده‌اید این برنامه را در روز بعد نیز دنبال کنید. بعد از اینکه به وزن مورد نظر خود دست یافتید از برنامه‌های قبلی استفاده نکنید و به برنامه جدید خود پایبند باشید. کاهش وزن را همانند یک مبارزه طولانی مدت ببینید. هر کسی می‌تواند به طور موقت برنده این مبارزه باید اما شما باید موقعیت خود را تثبیت کنید.

مدل محیط غذایی خود را تغییر دهید

مدل محیط غذایی خود را تغییر دهید

آخرین مورد از نکات کاربردی کاهش وزن مدل محیط غذایی خود را تغییر دهید می‌باشد. شاید فکر کنید که آشپزخانه تنها جایی است که می‌توانید خوراکی‌های خود را در آن نگه دارید ولی این گونه نیست اگر عادت به آشپزخانه دارید بهتر است مکان دیگری برای خوراکی‌هایتان انتخاب کنید. اگر خوراکی‌ها مدام جلوی چشم شما باشند شما وسوسه خواهید شد پس خوراکی‌ها را از دسترس و جلو دید خارج کنید تا بتوانید مقاومت کنید.

نکات کاربردی کاهش وزن را مطالعه کردید شما نیز می‌توانید این نکات را عایت کنید و قدمی به سوی کاهش وزن خود بردارید.

3 دیدگاه برای “نکات خیلی ریز برای رسیدن به اندام ایده‌آل و لاغری!

  1. sana گفته:

    لطفا نکاتی هم برای چاق شدن بذارین البته نه چاقققی منظورم این بود که به وزن ایده آل برسیم و لطفا جدول سن و قد و وزن رو هم بذارین ممنون میشم … :):):):):):)

  2. عسل جووووووووووون گفته:

    من با نظر سنا موافقملطفا جدول قد وزن دختران بزارید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.