بررسی چند نکته در مورد چیدمان اتاق خواب

نکات چیدمان اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم‌ترین قسمت‎های منزل به شمار می‌آید، زیرا اعضای خانواده بعد از سپری کردن یک روز شلوغ و پر استرس، در اتاق خواب به آرامش می‌رسند، لذا نحوه انتخاب وسایل اتاق خواب و چیدمان آن از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین شما باید هنگام انتخاب وسایل اتاق خواب علاوه بر زیبایی، جنبه آرامش اتاق خواب را نیز در نظر بگیرید. همچنین باید وسایل انتخابی را به گونه‎ای بچینید که آرامش را از اعضای خانواده نگیرد. انتخاب ترکیب رنگ اتاق خواب هم مهم است، زیرا همانطور که می‌دانید رنگ‌ها تاثیر زیادی در خلق و خو و آرامش افراد دارند. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، ابتدا نکات چیدمان اتاق خواب را بررسی خواهیم کرد و سپس گالری از عکس‌های دکوراسیون اتاق خواب را مشاهده می‌کنیم. همراه ما باشید.

نکات چیدمان اتاق خواب

نکات چیدمان اتاق خواب

از نظر شما اتاف خواب ایده‌آل و آرامش‌بخش چه ویژگی‌هایی داشته و به چه اتاق خوابی زیبا و دلنشین می‌گویید؟ ابتدا شما باید یک تصور کلی از اتاق خواب ایده‌آل و زیبای خود را در ذهن بسپارید و سپس با نکات ارائه شده، مطابقت دهید. زیرا اتاق خواب باید دقیقا بر اساس سلیقه شما انتخاب شود، تا بتوانید در آن محیط ساعاتی را سپری کرده و به آرامش برسید.

اگر قرار است در اتاق خواب تنها باشید دکوراسیون اتاق خواب صددرصد به سلیقه شما بستگی دارد و یا اگر قرار باشد با خواهر و یا برادر اتاق را شریک شوید، باید حتما نظر او را نیز بپرسید زیرا یک محیط مشترک بین شما و او می‌باشد. همچنین اگر متاهل هستید، باید در انتخاب وسایل اتاق خواب و نحوه چیدمان نظر شریک زندگی خود را نیز بدانید و در نهایت یک دکوراسیون عالی با سلیقه مشترک تهیه کرده و بچینید.

ترکیب رنگ اتاق خواب را جدی بگیرید

نکاتی درباره چیدمان اتاق خواب

می‌توانیم بگوییم که انتخاب ترکیب رنگ اتاق خواب دارای اهمیت خیلی زیادی است چون در صورت انتخاب اشتباه؛ اتاق خوابتان زیبا دیده نخواهد شد. در واقع مرحله اول برای شکل دادن دکوراسیون اتاق خواب، انتخاب ترکیب رنگ و سپس انتخاب وسایل می‌باشد. پس شما باید اولین قدم برای تشکیل یک دکوراسیون زیبا، را درست بردارید.

همانطور که می‌دانید رنگ‌ها تاثیر زیادی بر روی روحیه و آرامش خانواده خواهند داشت، پس رنگی را انتخاب کنید که به شما حس آرامش را منتقل کند. رنگ‌های شاد مانند قرمز، با این که روحیه بخش هستند ولی در مدت زمان طولانی، شاید باعث خستگی شما شوند و آرامشتان را بگیرند.

یک پالت رنگی ملایم و دلنشین برای اتاق خواب انتخاب کرده و همه وسایل اتاق را با توجه به این پالت رنگی انتخاب نمایید. سعی کنید رنگ سفید، جزو پالت رنگی شما باشد، زیرا رنگ سفید هیچ وقت خسته کننده نخواهد بود. رنگ‌‌های دیگر را بر اساس سلیقه شخصی صاحب اتاق خواب، انتخاب کنید، اگر تخصصی در انتخاب‌ها ندارید، می‌توانید از افراد ماهر در این زمینه کمک بگیرید و رنگ‌های پیشنهادی را دریافت کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه منزل زیبایی داشته باشیم؟

[/box]

وسایل کاربردی و جالب را انتخاب کنید

نکات کاربردی برای طراحی و چیدمان اتاق خواب

شاید اتاق خواب شما بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک باشد. در صورت بزرگ بودن اتاق خواب، مشکل پر کردن آن را خواهید داشت و به وسایل بیشتری نیاز است. که این مورد، گزینه‌های موجود را افزایش خواهد داد و انتخاب از بین این گزینه‌ها دشوار خواهد شد. در صورت کوچک بودن اتاق خواب، مشکل کمبود جا خواهید داشت که باید روشی برای این مشکل پیدا کنید. مثلا امروزه با توجه به آپارتمانی و کوچک شدن منازل، وسایل اتاق خواب را تاشو می‌سازند، مثلا یک تخت تاشو در اتاق خواب کوچک یک انتخاب ایده‌آل است که فقط شب موقع خواب به شکل تخت دربیاید و روزها، محلی را برای خود اشغال نکند و دست و پا گیر نباشد.

همچنین میز تحریر و صندلی تاشو نیز وجود دارد که فقط در صورت نیاز، باز خواهید کرد و در صورت استفاده نکردن جاگیر نخواهد بود. پس یکی دیگر از نکات چیدمان اتاق خواب این است که در هنگام انتخاب وسایل اتاق خواب، باید اندازه اتاق خواب خود را در نظر داشته باشید، به گونه‌ای که برای اتاق خواب کوچک، وسایل کوچکی انتخاب کنید و برای اتاق خواب بزرگ، برعکس این حالت عمل کنید.

تعیین نقطه کانونی اتاق خواب

نکات کاربردی برای طراحی و چیدمان اتاق خواب

یکی دیگر از نکات چیدمان اتاق خواب انتخاب نقطه کانونی اتاق خواب است. هنگام ورود به اتاق خواب، یک نقطه بیشتر از همه نقاط به چشم می‌خورد، شما باید این نقطه را کشف کرده و بهترین وسایل اتاق خواب را در آن محل قرار دهید.

مثلا تخت خواب یک وسیله مهم اتاق خواب می‌باشد، پس بهتر است در نقطه کانونی، تخت خواب را قرار دهید و محل بقیه وسایل را با توجه به محل تخت خواب انتخاب کنید. مثلا پاتختی در اطراف تخت باید قرار بگیرد، میز آرایشی روبروی تخت خواب و به همین ترتیب بقیه وسایل را بچینید.

روشنایی اتاق خواب

نکاتی برای چیدمان اتاق خواب

می‌توان میزان روشنایی اتاق خواب را جزو نکات چیدمان اتاق خواب در نظر بگیریم زیرا میزان روشنایی اتاق خواب در روحیه افراد خانواده تاثیر زیادی دارد، همچنین در سلامت چشم نیز بی‌تاثیر نیست. بهتر است نور اتاق خواب نه زیاد باشد و نه کم. البته این بستگی به کار شما در اتاق خواب دارد. مثلا اگر قصد دارید درس بخوانید، باید روشنایی خوبی در اتاق خواب وجود داشته باشد، ولی اگر می‌خواهید استراحت کنید بهتر است نور اتاق خواب کم باشد. پس در حالت کلی بهتر است یک لوستر با چند لامپ داشته باشید که با توجه به نیاز خود تعدادی از آن‌ها را روشن کنید.

تمیز بودن اتاق خواب، شرط زیبایی دکوراسیون

نکاتی درباره چیدمان اتاق خواب

آخرین مورد از نکات چیدمان اتاق خواب تمیز بودن اتاق می‌باشد. حتی اگر بهترین و زیباترین دکوراسیون اتاق خواب را داشته باشید، ولی اتاق خواب شما تمیز نباشد، به هیچ وجه زیبا دیده نخواهد شد. پس ابتدا باید به تمیزی اتاق خواب فکر کتید، سپس به انتخاب وسایل و نحوه چیدمان آن.

ابتد باید به اطراف خود نگاه کنید و وسایل اضافی در اتاق خواب را داخل کمد بگذارید و سپس نگاهی به زمین بیندازید و در صورت وجود گرد و غبار جارو بکشید و همچنین گردگیری اتاق خواب اهمیت زیادی دارد.

در ادامه گالری از دکوراسیون اتاق خواب را مشاهده خواهید کرد:

عکس‌های چیدمان اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب عروس

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

دکوراسیون اتاق خواب ۲۰۱۸

دکوراسیون اتاق خواب 2018

دکوراسیون اتاق خواب ۲ نفره

دکوراسیون اتاق خواب 2 نفره

دکوراسیون اتاق خواب دو نفره کوچک

دکوراسیون اتاق خواب دو نفره کوچک

دکوراسیون اتاق خواب ۹۷

دکوراسیون اتاق خواب 96

دکوراسیون اتاق خواب عروس

دکوراسیون اتاق خواب عروس

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

دکوراسیون اتاق خواب mdf

دکوراسیون اتاق خواب mdf

ممنون که با این مطلب “نکات چیدمان اتاق خواب” همراه ما بودید. با نکات چیدمان اتاق خواب آشنا شدیم، امیدوارم برایتان مفید و کاربردی بوده باشد. لطفا نظرات خود را برایمان بیان کنید ♥

1 دیدگاه برای “بررسی چند نکته در مورد چیدمان اتاق خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.